Kousek Sahary
(v Evropě)

Poslední březnový víkend měl být v jihozápadní Francii deštivý. Naštěstí se předpovědi výjimečně mýlily, takže jsme si mohli užít nástup jara v plné síle. Jižně od zálivu Bassin d´Arcachon se na pobřeží Atlantiku nachází mimořádně zajímavé místo, hromada písku nanesená větrem od moře. Dune de Pyla, nejvyšší duna v Evropě, až 107 metrů nad hladinou moře, 3 kilometry dlouhá, 500 metrů široká, s objemem 60 miliónů kubíků. Název pochází z gaskoňského výrazu pro hromadu. Historické mapy dunu udávají o něco jižněji a v místech, kde je dnes moře. S dalšími indiciemi tyto údaje ukazují na postupný pohyb hromady východním směrem, kde pozvolna zasypává borovicový les rychlostí asi 1 až 5 metrů za rok. Západní strana od moře je pozvolnější, strana k lesu strmá tak, že se na ní dá sjíždět po prkně jako po sněhu. Prý se maže olejem na opalování. Dojezd mezi stromy může být adrenalinový. Kde se ten písek bere s jistotou nevím, asi z mělčin vystupujících z moře. V lednu 2009 naměřili rychlost větru 175 km za hodinu, takto vysoká rychlost však dunu poškozuje. Také se v těchto končinách pěstují ústřice.

Pro nás lidi je to jen kousek Sahary v Evropě, ale takový brouk nebo pavouk to bere jinak.


= pouť

Nedohlédne konce a bez GPS je ztracený. Stopy v písku by se daly studovat věčně a k tomu si přimýšlet dramatické příběhy: zatáčka, křižovatka, konflikt, atd.


= zatáčka


= křižovatka


= konflikt

Doufám, že ještě někdy příště, až bude více času a nebude neděle, kdy duna láká davy.

Cesta měla také jiný účel, zdánlivě ryze konzumní, ale prostředí středověkého městečka Saint-Emilion a jeho okolí nenechá nikoho lhostejným.

 

Schválně, kdo uhádne, co jsme tam dělali.

Závěrečné foto - soutok řek Dordogne-Gironde a Garonne z éra.


Přehledné informace

  • V sedimentech u Ileretu na severu Keni byl objeven zatím nejstarší otisk nohy hominida, který má charakteristiky chodidla moderního člověka. Stopa je stará 1,5 milionu let.

  • Vesmírem putuje planetka jménem Ferdinandvaněk, kterou objevil tým z hvězdárny na Kleti u Českých Budějovic. Asteroid se původně měl jmenovat Václav Havel, ale Mezinárodní astronomická unie nedovoluje pojmenovat planetky po politicích dříve než 100 let po jejich smrti. Tým se proto rozhodnul planetku nezvat podle nejpopulárnější postavy z Havlových her Audience, Vernisáž a Protest.

  • Byl jsem zase v Brně

 

australia


australia

Surreálný inspektor Zrzek

Pětiletý synek z Moravy, který je zvyklý, že ze slivek se děla slivovice, z hrušek hruškovice a z meruněk meruňkovice,
po tom, co se na stole objeví whisky, o které se dověděl, že se dělá z obilí, zavolá na tátu:
"Tati, pojď na tu obilovicu!"

 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


Galerie hlavního města Prahy - Dům U zlatého prstenu
Richard Loskot ( do 29.4.2012)
V rámci projektu Start up představuje svou instalaci Richard Loskot, absolvent Ateliéru vizuální komunikace Stanislava Zippeho Technické univerzity v Liberci a Studia prostorové tvorby Magdaleny Jetelové mnichovské akademie. Loskotova práce je založena nejčastěji na světelném prvku, přitom sestavuje různé přístroje – "vynálezy", které v prostoru světlo vytvářejí a různě modifikují. Vznikají svébytné instalace, v nichž se elektrotechnické prvky stávají vlastními spoluúčinkujícími objekty.
Galerie Divadla Kámen
OLGA DARMOKRYK - "INSPIRACE" (do 30.4.2012)
GATE Galerie a informační centrum
František Drtikol / Nahá geometrie (do 15.5.2012)
Retrospektivní výstava jednoho z nejvýznamnějších českých fotografů.
Artinbox - Galerie
NĚŽNÝ FOTOEROTIKON (do 10.5.2012)
Touha, něha, erotika ve fotografiích 20. a 21. století.

Nikolaj V. Gogol: Taras Bulba
Nejznámější Gogolova novela ve fantastickém překladu Taras Bulba a jeho dva synové, Ostap a Andrej, jsou příslušníci záporožského kozáctva. Stateční, velkorysí, živelně veselí a oddaní svému lidu. Andrej při obléhání jakéhosi polského města přeběhne kvůli milované ženě k nepříteli, za což jej Taras Bulba prokleje a vlastní rukou zabije. Když jsou poraženi, zajmou Poláci i Ostapa. Taras podplatí žida, kterého předtím zachránil, aby mu zařídil setkání se synem. Taras se tak stane svědkem Ostapovy popravy a začne se mstít. Ale i jeho život se chýlí ke krutému konci. Po sedmdesáti letech vychází známá Gogolova novela v novém, živelném a strhujícím překladu a grafické úpravě Pavla Ruta.

Klavírista Najponk vydává album, jde o další triový projekt. Ke spolupráci přizval kontrabasistu a skladatele Jaromíra Honzáka a anglického hráče na bicí Matta Fishwicka. Na albu The Real Deal najdeme kromě „standardního“ jazzového repertoáru s Najpojkovými aranžemi také jeho autorskou poctu Bachovi, Parkerovi a Coltraneovi.



  •  „Pořádek je radostí rozumu, nepořádek je rozkoší představivosti.“ Paul Claude

  • Kina:
    16.4. – Aero – Železná lady (režie: Phllida Lloyd, VB/Fr., 2011, 105 min. Biografický) (Bez kompromisu… Margaret Thatcherová, neobyčejná a všestranná žena, která dokázala, že vysoká politika není jen výsadou mužů, se jako první žena stala premiérkou Spojeného království Velké Británie a Severního Irska. Svým nekompromisním přístupem k politickému, ale i osobnímu životu, získala přezdívku Železná lady. Film ukazuje Margaretino jedenáctileté působení v pozici předsedkyně britské vlády, její neústupnost a rozhodnost, ale i to, jakou cenu zaplatila za politický vliv a moc.) (18:00)
    16.4. – Aero – Kluk na kole (režie: Jean-Pierre Dardenne, Bel./Fr./It., 2011, 87 min. Drama) (Melodrama o lásce a zodpovědnosti. Dvanáctiletého Cyrila umístil jeho otec „dočasně“, než vyřeší své problémy, do dětského domova. Ve skutečnosti ale slabošský a nevyzrálý Guy nemá dost odvahy, aby jednou pro vždy řekl svému synovi „nechci tě, nestačím na to“. I když se Cyril nevzdává představy na návrat k otci, netrvá dlouho a otevře se před ním nová šance na život mimo brány dětského domova. Sympatická Samantha, která má vlastní kadeřnictví, si jej začne brát na víkendy. Tím ale teprve začíná série zkoušek jejich křehké důvěry, ze které se teprve může vytvořit opravdové pouto.) (20:30)
    17.4. – Aero – Soukromý vesmír (režie: Helena Třeštíková, 2011, ČR, 83 min. Dokument) (Dějiny jedné rodiny zaznamenala Helena Třeštíková ve svém zatím nejdelším časosběrném projektu. Film Soukromý vesmír natáčela 37 let a zachytila tak v ohromující šíři život členů jedné obyčejné české rodiny od 70. let až do současnosti. Helena Třeštíková začala sledovat s filmovým štábem svou kamarádku Janu v roce 1974. Jana tehdy čekala první dítě s manželem Petrem a právě život jejich syna Honzy je osou tohoto filmu. Před kamerou se tu narodí, vyrostou a dospějí dohromady tři děti a jejich rodiče prožijí velkou část svého života.) (18:00)
    21.4. – Aero – Příliš mladá noc (režie: Olmo Omezru, ČR/Slovinsko, 2012, 65 min. Drama) (Příběh filmu Příliš mladá noc vypráví o dvou dvanáctiletých klucích, kteří se den po Silvestru náhodně ocitnou na zvláštní oslavě v bytě mladé dívky a ve společnosti dvou dospělých mužů. Děti se v bytě zapomenou, prožijí svoje první setkání s láskou a sexualitou, přestanou vnímat čas a neuvědomí si, že se po nich doma shánějí a pravděpodobně už je hledá policie. Intimní aktuální příběh syrově a autenticky nahlíží na současné partnerské vztahy, přičemž nekompromisně odkrývá jejich prázdnotu.) (22:00)
    16.4. – Oko – Konečná uprostřed cesty (režie: Andreas Dresden, Něm./Fr., 2011, 110 min. Drama) (Drama vypráví příběh ze života čtyřicátníků. Simone a Frank se právě se dvěma dětmi nastěhovali do nového domu a v tu chvíli se dozvídají tragickou zprávu: Frank má rakovinu a je smrtelně nemocen. Tato událost zcela změní praktický chod domácnosti, vztah členů rodiny k otci a pohled na to, co je umírání, láska a sebeobětování. Režisér analyticky s citem pro detail sleduje průběh nemoci a nevšedně pohlíží na tabuizované téma - smrti a umírání. Civilní snímek zachycuje obyčejné i dramatické situace, ve kterých nechybí optimistický náboj.) (18:00)
    19.4. – Oko – Bůh masakru (režie: Roman Polanski, Fr./Něm./Pol./Šp., 2011, 79 min. Komedie) (Rvačka dvou dětí na hřišti. Nateklé rty, vyražené zuby... Rodiče „oběti“ pozvali na návštěvu rodiče „útočníka“, aby vyplnili pojistnou událost a vše v klidu vyřešili. Přátelské žertíky zprvu vysoce civilizovaných lidí se postupně mění v masakr, kterému nikdo z nich neunikne. Příběh odhaluje to, co je politicky korektní, a ukazuje, že pod pozlátkem je mnoho krutosti.) (18:00)
    16.4. – Ponrepo – Sochy také umírají (režie: Chris Marker, Alain Resnais, Fr., 1953, 30 min. Dokument) (Film, který vznikl ve spolupráci více tvůrců, byl francouzskými cenzory po více než jednu dekádu zakázán jako útok na francouzské koloniální období (a nyní je dostupný jen ve zkrácené podobě). Snímek je hlubokou studií afrického umění a jeho úpadku jako důsledku kontaktu se západní civilizací. ) (17:30)
    20.4. – Ponrepo – Muž z Londýna (režie: Béla Tarr, Fr./Něm./Maď., 2007, 139 min. Drama) (Maloin pracuje jako noční strážce v přístavu, kde ho z pravidelného pracovního rytmu vytrhne zločin a on se stane jeho nepřímým spolupachatelem. Přestože stereotyp jeho rezignovaného žití zůstane nezměněn, do mužova života vstoupí hlodající existenciální otázky. Stojí za to, aby se jeho dcera plahočila, když může nosit kožešinový límec? Znamená mlčení opravdu vždy souhlas? Tarrův snímek dokazuje, že i z žánrového východiska může vzejít spirituální zážitek a že i spirituální zaujetí ponechává dostatek prostoru pro napětí. Divák je nabádán k přijetí osobitého chápání toku času, což snímek řadí jak k tvorbě Andreje Tarkovského, tak například ke snímku Davida Cronenberga Pavouk.) (20:00)
    23.4. – Ponrepo – Bazar pohlaví (režie: Sudabeh Mortezai, Rak., 2009, 90 min. Dokument) (Starý mládenec, který má strach ze vztahu a zároveň touží po lásce, rozvedená žena, jež bojuje o přežití a duchovní, který se snaží uvést do souladu skutečnou sexualitu jiných se svými dogmaty. Jejich příběhy se točí kolem praxe dočasného partnerského svazku, kterému se také říká „manželství z vilnosti“, šíitské tradice v Íránu, která umožňuje muži a ženě uzavřít sňatek na určitou dobu. Takové manželství může trvat hodinu či několik let – někdy za 5 zlaťáků za rok, jindy až za 100.000 tomanů. Legalizovaná prostituce nebo východisko pro páry, toužící po vztahu uvnitř represivního práva islámské republiky - Íránu –, kde náboženské dogma naráží na sentimentalitu „chlapáka“ a ženskou životní realitu. Nesmlouvavá výpověď o dočasném partnerském svazku v Íránu – otevřená, kritická a místy plná humoru.) (20:45)
  • Filmové festivaly:
    do 29.4. – Mecal – Festival krátkých filmů Barcelona, Španělsko (info: http://www.mecalbcn.org
  • Kluby v Česku, potažmo hlavně v Praze:
    16.4. – Agharta – Hot Line (21:00)
    17.4. – Agharta – Limited Edition (21:00)
    18.4. – Agharta – Madfinger (21:00)
    19.4. – Agharta – Emil Viklický Trio (21:00)
    20.-21.4. – Agharta – Agharta Gang feat. Štěpán Markovič (21:00)
    22.4. – Agharta – Vít Švec Trio (21:00)
    16.4. – Balbínova poetická hospůdka – Originální Pražský synkopický orchestr (20:00)
    21.4. – Balbínova poetická hospůdka – Markéta Zdeňková band (20:00)
    16.4. – Blues sklep – B-crew (21:00)
    17.4. – Blues sklep – Smutný Slymák (21:00)
    18.4. – Blues sklep – AB Akustik (21:00)
    19.4. – Blues sklep – Motion Food (21:00)
    20.4. – Blues sklep – Bluesberry (21:00)
    21.4. – Blues sklep – Tony Viktoria Group (21:00)
    22.4. – Blues sklep – Michal Worek Quartet + Personal Highway (21:00)
    16.4. – Jazz Dock – Jiří Levíček Trio feat. Ross Pederson / Jaromír Hoznák (22:00)
    17.4. – Jazz Dock – Tonny Blues Band & Kaia Brown (22:00)
    19. a 21.4. – Jazz Dock – Albert Vila Quartet (19:00)
    19.4. – Jazz Dock – Elizabeth Lohninger Quartet (22:00)
    22.4. – Jazz Dock – Brian Blade: Music from Mama Rosa (17:00)
    16.4. – Jazz klub Ungelt – Hanelle Blue´s Band (21:15)
    17.4. – Jazz klub Ungelt – Los quemados (21:15)
    18.4. – Jazz klub Ungelt – Adam Tvrdý Crossover (21:15)
    19.4. – Jazz klub Ungelt – Marcel Flemr Band (21:15)
    20.4. – Jazz klub Ungelt – Bird´s eye view (21:15)
    21.4. – Jazz klub Ungelt – Blues Bond (21:15)
    22.4. – Jazz klub Ungelt – Císař Band (21:15)
    16.4. – Jazzboat – Gumbo a Ondřej Konrád (20:30)
    17.4. – Jazzboat – Jazz Revue (20:30)
    18.4. – Jazzboat – Ondřej Kabrna trio (20:30)
    19.4. – Jazzboat – Vesna Cáceres and Anima (20:30)
    20.4. – Jazzboat – Petra Ernyei Quartet (20:30)
    21.4. – Jazzboat – Jana Koubková Trio (20:30)
    22.4. – Jazzboat – Rajnošek B.AND (20:30)
    18.4. – Reduta – Fabrik (21:30)
    19.4. – Reduta – Juwana Jenkins & Mojo Band (21:30)
    20.4. – Reduta – Elizabeth Lohninger Quartet (21:30)
    22.4. – Reduta – Prague big band (21:30)
    17.4. – Stará Pekárna, Brno – Elisabeth Lohninger Quartet (20:00)
    18.4. – Stará Pekárna, Brno – History Jack (20:00)
    19.4. – Stará Pekárna, Brno – Kuzmich Orchestra (20:00)
    16.4. – U malého Glena – Stan the Mans Bohemian Blues Band (21:30)
    17.4. – U malého Glena – Roman Pokorný & Blues Box Heroes (21:30)
    18.4. – U malého Glena – Rene Trossman Band (21:30)
    19.4. – U malého Glena – Najponk Trio (21:30)
    20.4. – U malého Glena – Karel Růžička Quartet (21:30)
    21.4. – U malého Glena – Zeurítia (21:30)
    22.4. – U malého Glena – UMG Jazz Jam Session (21:30)
  • Kluby - cizina:
    16.-17.4. – Blue Note Tokyo, Japonsko – Cecil Taylor (19:00, 21:30)
    16.4. – Blue Note New York, USA – Berklee Global Jazz Institute fr. Joe Lovano (20:00, 22:30)
    22.4. – Twins Jazz, Washington, USA – Tom Tallitsch  (20:00, 22:00)
    16.-21.4. – Ronnie Scott´s Jazz Club, Londýn, VB – Georgie Fame & The Blue Flames (18:00)
  • Hudební festivaly:
    19.-21.4. – Blues Jazz Equinoxe Festival, Bastia, Francie (info: http://www.jazzequinoxecorsica.com)  
  • Tanec a experimentální divadlo:
    17.-18.4. – Alfréd ve dvoře, hostuje Handa Gote Research & Development  – Mraky (Rodinná archeologie. Jak naši předkové ovlivnili naše životy? Co nám řekli a co zamlčeli? Co z jejich životních osudů se opakuje i v těch našich? Jaké chyby znovu a znovu děláme stejně jako oni, aniž bychom se poučili? Co o nich vůbec víme a můžeme pochopit jejich činy? Kterou část naší osobnosti jsme po nich zdědili? Jaké informace nese naše tělo?) (19:30)
    16.4. – Divadlo Ponec – Afrika (Projekt spojující současný tanec s tradičním a moderním africkým tancem, jehož motivem je pojednání krásy, lásky a smrti.) (20:00)
    21.-22. – Divadlo Ponec, hostuje Farma v jeskyni – Divadlo / The Theater (režie: Viliam Dočolomanský) (Hra na herce a diváky, která své hráče může přehrát, ale které se nemůžeme nezúčastnit. Společnost komediantů pořád hraje hru o vzkřísení býka. Inscenace Farmy v jeskyni je černá mše, která porušuje hranice mezi těmi, co se dívají a těmi, co se dávají. Scénická kompozice vznikala z výzkumu rytmu a tanečních kroků brazilských otroků. Divadlo je hledáním lidské svobody uvnitř společenského systému. Svoboda se zase stává divadlem. Pro koho a proč to hrajeme?) (20:00)
  • Festivaly tance a experimentu:
    do 16.4. – Česká taneční platforma, Praha (info: http://www.tanecniplatforma.cz/)
    17.-18.4. – Transteatral, Praha (Festival iberoamerických kultur) (info: http://www.transteatral.cz/)
    20.4.-7.5. – Festival vizuálního umění Glasgow, Skotsko (info: http://www.glasgowinternational.org)
    22.-29.4. – Mnichovský týden baletu, Německo
    (info: http://www.bayerische.staatsoper.de/972-ZG9tPWRvbTI-~staatsballett~ballettfestwoche~ballett_festwoche_2012.html)
  • Divadla:
    19.4. – ABC – Samuel Adamson podle Pedra Almodóvara: Vše o mé matce (režie: Peter Gábor) (Adaptace slavné filmové předlohy španělského režiséra o hledání naděje a mnoha konvečních i šokujících podobách lásky, uváděna v české premiéře.) (19:00)
    16.4. – Činoherní klub – Yasmina Reza: Bůh masakru (režie: Ondřej Sokol) (Jsme lidé kultury, rozumu, anebo jsme jen bezmocné individuální oběti svých pudů? Hra, během níž se bortí očekávané stereotypy chování: do lehkosti konverzační frašky čím dál víc prosakuje podvědomí aktérů a před námi se odkrývají tajené animozity života v páru, faleš leckterých kulturních a morálních klišé i dravčí podstata existenčního boje.) (19:30)
    17.4. – Činoherní klub – Tennessee Williams: Tramvaj do stanice Touha (režie: Ladialsv Smoček) (Příběh o naprostém vzájemném neporozumění. Příběh, v němž protipólem Smrti je Touha.) (19:30)
    19.4. – Dejvické divadlo – John Buchan a Alfred Hitchcock: 39 stupňů (režie: David Ondříček) (Komedie na motivy klasického špionážního filmu Alfreda Hitchcocka z roku 1935. Hlavní hrdina Richard Hannay se podivnou shodou okolností dostane do nezáviděníhodné situace. V jeho bytě je zavražděna neznámá agentka a on se stane hlavním podezřelým. Začíná hon na zločince, během něhož se Hannay snaží nejen uprchnout, ale především nalézt a usvědčit pravé viníky.) (19:30)
    16.4. – Divadlo Bez zábradlí, hostuje Agentura Harlekýn – Niel Simon: Poslední ze žhavých milenců (režie: Zdeněk Kaloč) (Komedie o milostných dobrodružstvích staršího majitele rybí restaurace, který se odhodlá k první manželské nevěře.) (19:00)
    17.4. – Divadlo Bez zábradlí – Milan Kundera: Jakub a jeho pán (režie: Ivan Rajmont) )( Vtipná, hravá, moudrá komedie, jízlivá variace na Diderotův román Jakub Fatalista. Setkání dvou epoch, dvou žánrů, dvou autorů, nezapomenutelného sluhy Jakuba a jeho pána. Příběh o přátelství, lásce, zradě a také o cestě. Putování za tím, kdo jsme a co určuje naše kroky.) (19:00)
    22.4. – Divadlo Bez zábradlí – Alan Ayckbourn: Kdes to byl(d) v noci? (Situační komedie z pera úspěšného současného britského dramatika Alana Ayckbourna o tom, že odpověď na otázku "Kdes to byl(a) v noci?" může být za jistých okolností v manželství jedna z nejtěžších.) (19:00)
    21.4. – Divadlo Ungelt – Richard Alfieri: Šest tanečních hodin v šesti týdnech (režie: Zdeněk Dušek) (Strhující herecký duet o lidské opuštěnosti a nikdy neumírající naději.) (19:00)


Vážení přátelé, nenechte si ujít jednu ze zásadních výstav tohoto roku v domě umění Brno. Výstava Geralda Y Plattnera a Ferdnanda Marshalla bude zahájena osobně válečným fotografem Antonínem Kratochvilem. Více informací naleznete v přiložené pozvánce.
Vaše Photogenia

V úterý 17. 4. v 19:30 na Leitnerce (Klub Leitnerova 2) bude mít po delší odmlce pořad pan Jiří Černý: Amy Winehouse – vzestup a pád kontraaltového anděla.

Ve čtvrtek 19. dubna oslaví sedmdesátiny dva stréci naráz a to koncertem – klavírista MUStr. Jan Šimíček a trombonista MUStr. Mojda Bártek. Stane se tak v 19:00 v sále brněnské Konzervatoře (Tř. Kpt. Jaroše 45) ve spolupráci s Big Bandem Konzervatoře. To bude asi nářez!

VELIKONOCE V RAČICÍCH

jsem minule kvůli protivné chřipce ani nekomentovala, tak aspoň teď. Sešlo se nás hodně a tradičně jsme s rodinným CKK Bandem uspořádali v račické Sokolovně hudební kavárnu.

Pavel se učí přes rok na kytaru a s bratislavským Martinem začali tvořit hned v pátek – nejdřív na pokoji a pak v hospodě. Hned jsme je nominovali do programu. Zdá se, že z nás bude brzy orchestr, akorát bychom měli zkoušet častěji, než jedenkrát za rok...

Leoš sice není rodina, ale s Jarou tvoří dlouhodobě duo, na rozdíl od nás zkouší skoro jednou týdně (hrají v Račicích v hospodě) a navíc ovládá banjo, který je údajně křáp. Přitom se to dá poslouchat! Kdyby dostal do ruky pořádný banjo, tak bychom asi všichni čuměli.

Trpaslíci obdrželi od Vlasty lucerničky, jeden z nich (Dorotka z Bratislavy) a Sněhurka (babka) chyběly.

Ostatní obdrželi různé dobroty, sýry, vajíčka a taky trdelník!

Poprvé se setkali všichni rodinní novorozenci (a k tomu ještě jedno miminko od kamarádky). Jirka říkal, že to maminkám s těmi balíky na břichu sluší a měl pravdu. Za rok už se budou noví průzkumníci pohybovat samostatně a to bude v kavárně pěknej fofr..

Tentokrát se postarala o největší vzrušení Kiara. Krásně se motala kapele pod nohama, ovládla suverénně celý prostor, až se jí na závěr podařilo spadnout z trampolíny přímo na hlavu. Poněvadž se dostavilo i blití, nálada se tím rychle změnila a Katka s Petrem museli jet do nemocnice (nejdřív do Vyškova a nakonec raději až do Brna). My jsme celou noc drželi palce – aspoň já jo. Všechno ale dobře dopadlo, uff, samozřejmě z toho plyne poučení - jako vždycky.
A nejlepší fotky stejně nafotil Pavel:

Dada a spol.
www.quakvarteto.cz

15. 4. 2012 - Dr+pilní příznivci prasete

viditelné prase, viditelné prase, wwwprase prasisko viditelneprase wwwiditelneprase widitelneprase widitelné prase Viditelne.prase.cz Dušan Rouš