Višňová
(víkendová marmeláda.)

Já vím, mělo by tu být pokračování našeho výletu kolem nejvýchodnějšího místa Austrálie, ale nejde to, protože musím aktuálně zpracovat naši akci Višňová. Akci party, hodně prorostlé s jinou naší každoroční akcí, kterou je “Přechod Krkonoš”. Tahle akce, jak jsem vyrozuměl se také pořádá rok, co rok, ale my jsme se jí s Olinou zúčastnili poprvé. A myslím, že je naprosto nutné ji zaznamenat a navždy zaklít do prasete.


Na nádraží už bejvá docela čisto.


Prvním vlakem


Causa pana doktora hýbe českým světem.


Stejný nápis je umístěn i v sousedním voze.


Po kolejích do hospody.


Tak co! Berou, berou?

Tahle akce spočívá jen v tom, dostat se nějak do příšerně vybydlenýho kempu Višňová, zazpívat si v hospodě lehce si propláchnout mozek, aby neměl člověk, pocit, že k budování a obraně kapitalizmu buď připraven, jednou pro vždy neplatí. Dá se na všecko vyprdnout a jen tak si udělat srandovní víkend.


Jednoho lahváče a jde se na to.


Snídaně paní vedoucí


Kupodivu jdeme dobře


Prý je tu hodně klíšťat.


Brusinkou proti klíšťatům.


Honza má v batohu měkký zrající.


První lesní zastavení.


Nepřátelská mrkev.

Začátek sobota ráno. Samozřejmě, že hned první sofistikované pokusy být profi in se nepovedly. Našel jsem vlak z Prahy do Prahy s jistou časovou a hlavně zbytečnou rezervou. Pak volal Míra, hlavní organizátor, že ten náš první vlak jede i přes naší pražskou ves. Další hovor už to všecko odvolal, tohle platí jen ve všední dny. Nevím proč jsem vybral tak časný vláček, ale jeli jsme jím. V Praze jsme byli krutě brzo, tak jsme si pocourali krásně upravené hlavní nádraží, zkusili kafe, stále mě drží nechuť k normální kávě po té osmidenní hladovce.


Madona s měkkým zrajícím a cigárem.


Madona s psíkem.


Krajina s hajzlem.


Voda s kačenama.


Místní vysvětluje.

Pak si Olina koupila dvě trika za cenu jednoho v luxusním krámku uprostřed hlavního nádraží, ale to už z nory metrové vyjíždí po schodech Míra, pak Ludva s Táňkou a Kořínci nastupují do vláčku, který je již téměř na odjezdu, Kůrci přistupují na Smícháči a už jedeme do Berouna. Vše podezřele hladce funguje, žádný zádrhel, to je dycky na hovno, někde přece musí něco nevyjít. A jsme v Berouně. Přestoupit do novýho vláčku. Je to žlutej regioňák, ale nás nenachytají, celej tenhle vláček je postavenej a třicet let starejch podvozcích, novej je jen žlutej lak. Ludva se ztratil. Nebylo to moc jednoduché, protože cesta z jednoho vlaku do druhýho je příliš přímá a na stejným nástupišti. Táňka sice nepropadá panice a komentuje to slovy, že je na Ludvu zvyklá, tak bychom ho prý měli najít. Ludva se nakonec najde sám. Míra vyhlásil, že si máme vzít svačinku a fet. Míněn alkohol, Na občerstvení.


Srdce času.


Honzova peněženka.


Vyfotil jsem letadlo, protože někdo řekl, že to nejde.


Polévka pro Sheldona


Zleva kafe, zprava kafe a chuť na něj žádná.


Táňka barevně provokuje.


Cesta na hajzlík je taková gamesa. Hledej dveře, kam se smí a jsi v hajzlu.


Stylový hostinský.

Při sestavě zhruba 13 lidí je rozmanitost alkoholu více než rozmanitá. Ani nevíme jak a jsou tu Pustověty. Musíme chvilku po kolejích, protože k hospodě to jinudy nejde. Táňka vesele volá na zahrádkáře, který zrovna oorává svý brambory: “Tak co, berou? Berou?” Zahrádkář naštěstí neslyší pro ukrutný řev svého oracího stroje a tím pádem nedá Táňce přes držku. Vystupujeme, zde se potkáváme se zbytkem party. A je nás 13, šťastné číslo. Zažínáme pivem v místní prodejně, sluníčko svítí, čtrnáctým účastníkem je dlouhej jezevčík Robin.


Jasné značení.


A jasné vzkazy.


Zastávka pro Jima.


Zrzavej Jing i s Jangem.


Arciť, již jsme téměř zde.

Čundr krásnou krajinou někde v půlce přerušíme návštěvou v jednom z hostinců. Je to někde v půlce cesty. Dáváme si skoro všichni hovězí polívku z kostí. Kdekdo brblá, že je blbá, ale mně připadá nadpozemsky dobrá, Inu po osmidenní hladovce se na všecko to jídlo dívám jinak. Dokonce se mi podaří zahnat všecky zelené hrášky na červenou stranu talíře a oranžovou mrkev na stranu zelenou. Pivo a roztomile blbé kecy. Hlavně o tom, jak je dobře, že ti posraní komouší šli v roce 1989 konečně do hajzlu  a navzdory současným až neomluvitelným hrubkám v systému je dobře, že prostě jsou ti šmejdi ofiko mimo hru. Já vím, že to je utopie, že komouši nalezli všude kde se dalo.


Musíte jít támhle, ta chatička těsně před hajzlama.


Opuštěný.


Neopuštěný.


V téhle hospodě nezůstaneme.


A v téhle jo.

A v televizi ve všech diskuzních pořadech je furt nějakej ten kryplík vidět a slyšet jak mele kraviny a objevují se i názory, že to za komoušů bylo lepší, ne-li přímo skvělé. Ale v naší partě nikdo takový naštěstí není. Sedíme v hospodě a žvaníme, je nám krásně, pak jdeme dále a k večeru jsme ve Višňové přímo u Berounky, Kemp je děsivě zanedbaný, až se člověk diví, jak se podařilo udržet ducha té blbé doby tenkrát před lety. Pár hospod nás nenadchne, ale jedena s teráskou je dobrá. Míra má sebou kytaru, objednali jsme si masňácky jeden místní domeček vejdeme se tam všichni, ani nemusím vyndávat svůj malinkatý spacáček.  Nevadilo by mi to ani trošku, ale spát v posteli je taky fajn.


Míra hraje celej večer.


A Honza sem tam taky.


A nebo Jindra.


Míra čeká na odpověď.

Jenže to je ještě daleko, noc je příliš mladá. V hospodě pijeme pivo a opět tupě žvaníme. Ale také hrajeme na kytaru a zpíváme, Honza vytahuje z kapsy želatinový srdíčko pro zahřátí a vysvětluje, k čemu je to dobré. Stáňa si obě nalomená srdce schovává pod mikinu a nechává se jimi hřát.  Noc už dávno není mladá a my zpíváme jako hovada a bavíme se. Je to šťavnatě příjemný večer. A těch blbejch historek. Mezi nejpovedenější, tedy jako obvykle, patří Táňčiny. Jedna mi v hlavě uvízla možná navždy. Je o jejím tátovi. Je hodně historická. Její táta vybudoval kdysi srub v lese, sousedem byl asi čtrnáctiletej fracek, kterej byl velmi pyšný na to, že má za kámoše dospělýho velkýho chlapa.


Už je noc.


Ludva se převlíkl za mimozemšťana, abysme ho nepoznali.


A odpověď nepřichází.


Jděte s těma vtípkama do prdele.


Nadšeně propíchlý šprot.


Ludva dumá, proč málo fotí.


Propagační materiály jsou důležité.

A ten dospělej velkej chlap, Táňčin táta, s ním vedl chlapský řeči. Jestli jako už kouří a podobné chlapské projevy, a že jako jo a táta se ptá? A co ženský, máš nějaký zkušenosti se ženskejma? A von, že jo a táta nevěřícně vyzvídá, jestli jako vůbec ví vo co jde s těma ženskejma, jestli ví, co to znamená. A čtrnáctiletý spratek mu chlapácky a důvěrně sdělil, že jako ví, vo co přesně jde, že když to chlap s babou dělají, že to znamená, že chlap s tou ženskou mlátěj o sebe  ptákama. To mě dostalo. Svět je krásnej.


Jdeme na Křivoklát.


A zase pivo.


Ála přísně dbá na pitný režim.


Někteří z nás mlsně četli cedulky poblíž silnice.

Noc už zdaleka není mladá zpíváme a bavíme se až hanba. Končíme  jdeme spát. Za chvilku zas bude ráno. Je to furt dokola, ráno, odpoledne večer, noc, ráno......
Na hajzlech ve Višňové splachujou hajzly úplně hnědou vodou, Asi z Berounky. Je to úchylné. Ta voda je hnusnější než samotný hovno. Prý stejná sračkovoda teče i ve sprchách, to mě odrazuje a odmítám být čistotný, nechci skončit zahnědlý.


Kočičky.


Zelená a modrá.


Ludva a jeho píp-šou


U tří kočiček.


Poslední zastávka na jídlo v lese. Zde si Táňka rafinovaně odloží batoh
a vzpomene si až za dva kilometry. Nikdo ho neukradl.


Jsem těhotná a jmenuji se Jolana.


Brzy bude Zbečno.


Nedělní idylka se satelitem

K snídani si dáváme všecko možné, opuletní jídlo, pejsek loudí, jdeme dá, musíme se dostat do Zbečna, odkud nám jede vláček zpátky do Berouna a pak do Prahy. Podařenej výlet. V posledním vláčku vytahuje Táňka zubrovku, pořádnou polskou kořalku a svět je pořád krásnej. Moc krásnej. I kdyby ty kořalky nebyly.


Já bych měl strach, aby se to nepletlo. Takhle blízko hřbitova.


Na mostě tatíčka Masaryka.


Naše poslední hospoda.


Tady blbnul Erich von Däniken.


Zbečno


Beroun


A poslední dvě panorámátka. Kliknutím na obrázek by se měl zvětšit.

 



  • Podle dosavadních teorií byla 113 cm vysoká fosilie nalezená v roce 1907 na Krétě pevninským evropským slonem, který přišel na Krétu, kde zakrsl. Nová analýza paleontologů z Londýnského muzea přírodních věd však skončila závěrem, že se jedná o mini mamuta. Jde tak o nejmenšího dosud známého mamuta.
  • Inženýři z univerzity v Chöfu nedaleko Tokia přišli s robotem, kterého si může chtivý muž poplácat po pozadí. Tyto partie reagují na doteky jako je plácnutí, dloubnutí či pohlazení. Robota nazvanáho „SHIRI“ (japonský výraz pro sedací partie) vyvinul tým pod vedením Nobuhiro Takahašiho z Elektro-komunikační univerzity.

  • Olina koupila drahýho čerstvýho lososa, tak jsme ho okořenili (Olina) naložili (Olina) a na náhrobním kameni chtěli udělat na zahrádce a sežrat, jenže Olina s rafinovaností sobě vlastní zařídila značné větrno, a oheň by byl riskantní a tak ho udělala na pánvi. Bylo to úplně úžasné jídlo.
  • Zatímco se Olina starala o pevnou stravu, já jsem zaběhl do kempu do hospody a koupil točené pivo do petky a až do debilních zpráv na ČT jsem si užívali radosti lenošení.

 

australia

Zde je tentokrát místo dětskýho koutečku kuteček Ludvíkův. Poslal některé své fotky z toho podařenýho výletu:


australia

Surreálný inspektor Zrzek

Poté, co si táta se synáčky pochutnával na želatinových, kyselých "provázcich"
a táta se nahlas začetl do toho, co všechno tato pochoutka obsahuje, prvňák prohlásil:
"Táto, nekecej, vždyť to taky žereš!"

 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player



Ateliér Josefa Sudka
ROBERT V. NOVÁK - DRUHÁ ČÁST - Výstava fotografií (do 21.6.2012)
Galerie Moderna
Josef Váchal „Přírodopis strašidel“ (do 10.6.2012)
Galerie Václava Špály
RUDO PREKOP: " Dva v jednom" (do 24.6.2012)
Souhrnná výstava fotografií významného autora tzv. Slovenské nové vlny.
GATE Galerie a informační centrum
FRANCIS BACON & BOHUMIL HRABAL (do 22.7.2012)
Dílo světoznámého irského malíře Francise Bacona nebylo doposud v Praze nikdy uceleně představeno.
Pražský hrad
Jan Reich – Fotografie (do 19.8.2012)
Životní příběh fotografa narozeného roku 1942 v Praze.
Zámek Troja
Emil Filla (Ze sbírek GHMP) (do 4. 11. 2012)

Jan Stern: Média, psychoanalýza a jiné perverze
Soubor esejů a studií o tajemství reklamy, lidské sexuality, pohádek, výkalů a žen.
Přiznám se, až donedávna jsem vyloženě nesnášel texty, ve kterých se vyskytovaly na malé ploše a v těsném sousedství slova Červená Karkulka, Mojžíšova přikázání, narcismus reklamy, Josef Švejk, mýtický hrdina, sebeukájení a Rychlé šípy. Považoval jsem je za pohodlnou formu útěku z reality, za projevy postmoderny v tom nejhorším slova smyslu. S překvapením o to větším jsem se začetl do esejů Jana Sterna. Na malé ploše a v sousedství co nejtěsnějším mi všechny tyto (a ještě některé další) motivy ukazují cestu k pochopení světa světa, ve kterém žiju. Pokud je snad i tohle postmoderna, budu se o ní muset napříště vyjadřovat uctivěji. (prof. PhDr. Jan Keller, CSc)

Francouzský pianista Laurent de Wilde se vrací ke klasickému formátu akustického tria a vydává CD Over the Clouds. Wilde odrostl na deskách Theloniouse Monka a studoval u post-bopové ikony Mulgrew Millera. Jeho posledním a velmi oceňovaným pianovým triem byla deska The Present, kterou vydal v roce 2006. Na nové desce si s ním zahráli basista Ira Coleman a bubeník Clarence Penn. 


  •  „Když znáš vlastní hodnotu, není těžké dělat jakákoliv rozhodnutí.“ (Roy Disney)

  • Kina:
    28.5. – Aero – Nebezpečná metoda (režie: David Cronenbert, 2011, Kan./VB/Něm./Švýc., 99 min. Drama) (Curych, 1904. Psychiatr Carl Jung (Michael Fassbender) žije se svou těhotnou ženou Emmou (Sarah Gadon) v nemocnici Burgholzli a na prahu třicítky stojí na počátku hvězdné kariéry. Inspirovaný prací Sigmunda Freuda (Viggo Mortensen) chce na mladé pacientce, u níž byla diagnostikována hysterie, vyzkoušet experimenální léčbu zvanou psychoanalýza. Léčba Sabiny Spielrein (Keira Knightley) je úspěšná a Sabina v hovorech s Jungem přiznává, že v dětství byla ponižována a bita autoritativním otcem. Jung tak odhaluje rušivý sexuální element, který ovlivňuje její dysfunkci, což podpoří jeho teorii o propojení sexuality a emočních poruch.) (18:00)
    30.5. – Aero – Bůh masakru (režie: Roman Polanski, Fr./Něm./Pol./Šp., 2011, 79 min. Komedie) (Rvačka dvou dětí na hřišti. Nateklé rty, vyražené zuby... Rodiče „oběti“ pozvali na návštěvu rodiče „útočníka“, aby vyplnili pojistnou událost a vše v klidu vyřešili. Přátelské žertíky zprvu vysoce civilizovaných lidí se postupně mění v masakr, kterému nikdo z nich neunikne. Příběh odhaluje to, co je politicky korektní, a ukazuje, že pod pozlátkem je mnoho krutosti.)
    31.5. – Oko – Přehlídky – Move to Move – Nederlands Dans Theater (20:15)
    3.6. – Oko – Máme Papeže! (režie: Nanni Moretti, It./Fr., 2011, 104 min. Drama) (Z balkónu baziliky svatého Petra zazní slavnostní: Habemus papam! Co vše ale muselo předcházet volbě nové hlavy katolické církve, koho kardinálové zvolili po smrti papeže za svého dalšího zástupce, který se z nejasných důvodů odmítá ujmout nové funkce, proto je do Vatikánu povolán psychiatr, o tom všem inteligentní a humornou formou vypráví film Máme papeže! v režii předního italského herce, režiséra a producenta Nanni Morettiho, jenž se zde také spolupodílel na scénáři.) (18:00)
    3.6. – Oko – Železná lady (režie: Phllida Lloyd, VB/Fr., 2011, 105 min. Biografický) (Bez kompromisu… Margaret Thatcherová, neobyčejná a všestranná žena, která dokázala, že vysoká politika není jen výsadou mužů, se jako první žena stala premiérkou Spojeného království Velké Británie a Severního Irska. Svým nekompromisním přístupem k politickému, ale i osobnímu životu, získala přezdívku Železná lady. Film ukazuje Margaretino jedenáctileté působení v pozici předsedkyně britské vlády, její neústupnost a rozhodnost, ale i to, jakou cenu zaplatila za politický vliv a moc.) (20:30)
    30.5. – Evald – Alois Nebel (režie: Tomáš Luňák, ČR, 2010, 87 min. Animovaný) (Dlouho očekávaná adaptace kultovního komiksu Alois Nebel autorů Jaroslava Rudiše a Jaromíra 99 přináší temný příběh s atmosférou podobnou filmům jako Scanner Darkly, Sin City nebo Valčík s Bašírem, k jehož realizaci použil režisér Tomáš Luňák poprvé v české kinematografii rotoscoping, unikátní technologii kombinující kreslený a hraný film. Příběh filmu začíná na podzim roku 1989 na železniční stanici Bílý Potok v Jeseníkách, kde slouží jako výpravčí Alois Nebel. Nebel je tichý samotář, kterého čas od času přepadne podivná mlha.) (21:00)
    27.5. – Mat – Perfect Days – I ženy mají své dny (režie: Alice Nellis, ČR, 2011, 108 min. Komedie) (Celý příběh začíná čtyřiačtyřicátými narozeninami Eriky, která sice nedostane největší kytici, jakou si dovede představit, zato ale pěkné přáníčko od své bývalé švagrové, trapný vzkaz v rozhlasovém pořadu od bývalého manžela, krém na vrásky od homosexuálního kamaráda Richarda a dárkový striptýz od své nevyzpytatelné matky. Přáníčko si doma vystaví, při vzkazu se - ač sama sebe proklíná - dojatě rozpláče a dárkového striptéra jí okamžitě přebere Richard.) (16:30)
    30.5. – Mat – Odcházení – Odcházení (režie: Václav Havel, ČR, 105 min. Drama) (Světově uznávaný dramatik a politik Václav Havel se poprvé stane režisérem, aby převedl na filmové plátno hru, kterou s úspěchem uvedly domácí i zahraniční scény. Setkání Václava Havla s filmovou režií, řečeno jeho slovy – v závěru jeho veřejné kariéry - je poněkud symbolické. Jeho rodina, především v osobě jeho strýce Miloše Havla, je úzce spojena s rozvojem československého filmu a vybudováním domácího filmového průmyslu v období první republiky, sám autor odmalička toužil stát se filmovým režisérem, dobové poměry však mu zmařily jak studium, tak naplnění této dlouholeté touhy.) (18:30)
    1.-3.6. – Mat - Rozchod Nadera a Simin (režie: Asghar Farhadi, Írán, 2011, 120 min. Drama) (Nader a Simin stojí před osudovým rozhodnutím: zatímco žena chce opustit Írán spolu s jejich dcerou, manžel nechce a nemůže, stará se totiž o nemohoucího otce. Do partnerského sporu však vstoupí ještě tragičtější událost, jež se promítne do životů mnoha lidí. Snímku, který ukazuje každodenní život v současném íránském městě, se s mimořádnou přirozeností daří pohybovat v blízkosti hrdinů, nevyužívá toho ale k laciné melodramatičnosti. Postavy pozoruje s pochopením i nestranností a nebojí se ukazovat jejich problémy ze všech stran. Hrdinové zde nejsou hnáni zlými úmysly, spíše se dostávají do vleku okolností nebo je pohání touha po tom, co v jejich očích vypadá spravedlivě. Spory nejsou uměle vyostřovány, a přesto v sobě nesou velké napětí, možná i proto, že na konci proti sobě nebudou stát vítězové a poražení, ale lidé, kteří bez výjimky zůstanou poučeni i poznamenáni.) (20:30)
    30.5. – Městská knihovna – Café de flore (režie: Jean-Marc Vallée, Kan./Fr., 2011, 120 min. Drama) (Dva příběhy o lásce a zodpovědnosti, které od sebe dělí čtyřicet. Antoine žije v roce 2011 zdánlivě perfektní život. Je úspěšný montrealský dýdžej, má krásnou přítelkyni Rose a dvě zdravé dcery. Přesto se však stále nedokáže odpoutat od bývalé manželky Carole. Druhý příběh se odehrává v roce 1969. Jacqueline je svobodná matka se sedmiletým synem Laurentem, o kterého s láskou pečuje. Laurent trpí Downovým syndromem. Jacqueline je ale odhodlána udělat vše pro to, aby její syn prožil kvalitní život.) (20:00)
    31.5. – Ponrepo – Alexandrům ragtime band (režie: Henry King, USA, 1938, 106 min. Hudební) (Byl natočen v roce 1938, hudbu k tomuto zajímavému a dodnes velmi uznávanému hudebnímu filmu složil známý hudební skladatel Irving Berlin, který byl současně autorem námětu. Bravurně zrežíroval režisér Henry King. Tyrone Power zde hraje talentovaného hudebníka Rogera "Alexandera" Granta - hrajícího na housle. Tak jako každý začínající umělec si musí pochopitelně i s ostatními přáteli hudebníky jako je třeba i klavírista Charlie - hraje ho Don Ameche, přivydělávat, až jednou se jim naskytne neuvěřitelná příležitost. Zpěvačka Stella Kirby - Alice Faye, se uchází právě tak jako Rogerovi "boys" o místo v jednom lepším zábavním lokále, a přináší si s sebou noty, které jí napsal "začínající" hudební skladatel. ) (17:30)
    28.5. – Světozor – Dokumentární pondělí – Máš jen jednu šanci (režie: Hynek Bernard, ČR, 2011, 45 min. Dokument) (Pět odvážných žen, postižených nevyléčitelnou chorobou, z toho jedna na invalidním vozíku, se chystá zdolat nejvyšší horu v srdci černé Afriky, Kilimanjaro. Na výstup mají jen jeden pokus. Dokáží se vypořádat s výškovou nemocí, únavou a především s vlastním osudem?) (20.30)
  • Kluby v Česku, potažmo hlavně v Praze:
    29.5. – Agharta – Libor Šmoldas Quartet (21:00)
    30.5. – Agharta – Ondřej Kabrna trio (21:00)
    31.5. – Agharta – Ondřej Kabrna trio (21:00)
    1.6. – Agharta – František Uhlíř Team (21:00)
    2.6. – Agharta – Latin Wave (21:00)
    3.6. – Agharta – Agharta Prague Jazz Festival (21:00)
    28.-29.5. – Balbínova poetická hospůdka - Blue Effect & Radim Hladík (20:00)
    30.5. – Balbínova poetická hospůdka – Václav Koubek (20:00)
    31.5. – Balbínova poetická hospůdka – Motion Food (20:00)
    28.5. – Blues sklep – Big Band Trumpets (21:00)
    29.5. – Blues sklep – Nano Illusions (21:00)
    30.5. – Blues sklep – Slow Fingers (21:00)
    31.5. – Blues sklep – Phil Shoenfelt a Pave Cingl (21:00)
    1.6. – Blues sklep – Blue Brothers (21:00)
    2.6. – Blues sklep – Moody Rain (21:00)
    3.6. – Blues skep – Iglů (21:00)
    29.5. – Jazz Dock – Fapy Lafertin (21:00)
    30.5. – Jazz Dock – Sonnekai (21:00)
    31.5. – Jazz Dock – Petra Börnerová Band (19:00)
    31.5. – Jazz Dock – Roman Pokorný Fusion Jazz Q (22:00)
    28.5. – Jazz klub Ungelt – Petr Zeman Jazz Quintet (21:15)
    29.5. – Jazz klub Ungelt – Blues Bond (21:15)
    30.5. – Jazz klub Ungelt – Quattro Formaggi (21:15)
    31.5. – Jazz klub Ungelt – Marcel Flemr Threesome (21:15)
    28.5. – Jazzboat – Hanelle Blue´s Band (20:30)
    29.5. – Jazzboat – Jan Smigmator & Jocose Jazz (20:30)
    31.5. – Jazzboat – Nika Diamant and Voxtory (20:30)
    1.6. – Jazzboat – Petra Ernyei Quartet (20:30)
    2.6. – Jazzboat – Svatobor Macák Quartet (20:30)
    3.6. – Jazzboat – Rajnošek B.AND (20:30)
    30.5. – Lucerna music bar – Stephen Marley (20:00)
    29.5. – Stará Pekárna, Brno – Bloom (20:00)
    30.5. – Stará Pekárna, Brno – Pacora trio (20:00)
    31.5. – Stará Pekárna, Brno – Louis Pasteur (20:00)
    1.6. – Stará Pekárna, Brno – Dextreat (20:00)
    29.5. – Reduta – Jiří Hála Jazz Project (21:30)
    1.6. – Reduta – Jan Smigmator & Swinging Trio (21:30)
    2.6. – Reduta – Zeurítia (21:30)
    28.5. – U malého Glena – Stan the Mans Bohemian Blues Band (21:30)
    29.5. – U malého Glena – Roman Pokorný & Blues Box Heroes (21:30)
    30.5. – U malého Glena – Adam Tvrdý Quartet  (21:30)
    31.5. – U malého Glena – Balzar Robert Trio (21:30)
    1.6. – U malého Glena – Jakub Doležal Quintet (21:30)
    2.6. – U malého Glena – Jakub Zomer Trio (21:30)
    3.6. – U malého Glena – UMG Jazz Jam Session (21:30)
  • Kluby - cizina:
    30.5.-1.6. – Blue Note Tokyo, Japonsko – James Farm fest. Joshua Redman, Aaron Parks, Matt Penman & Eric Harland (19:00, 21:30)
    29.5.-3.6. – Blue Note New York, USA – Dee Dee Bridgewater (20:00, 22:30)
    30.5. – Twins Jazz, Washington, USA – Trio Shalva  (20:00, 22:00)
    31.5.-2.6. – Ronnie Scott´s Jazz Club, Londýn, VB – The Ronnie Laws / Tom Browne Band (18:00)
  • Hudební festivaly:
    do 3.6. – Mezinárodní hudební festival Pražské jaro (info: http://www.festival.cz/)
  • Tanec a experimentální divadlo:
    30.-31.5. – Alfred ve dvoře – Západní křídlo (Snové bezmoci.) (20:00)
    1.6. – Divadlo Ponec – ZigZag (Sólo pro děti od tří let a všechny ty, kteří v sobě stále mají kus dítěte, inspirované prvními dětskými pohyby.) (17:00)
    2.6. – Divadlo Ponec – ZigZag (15:00)
  • Divadla:
    29.5. – Činoherní klub – Martin McDonagh: Pan Polštář (režie: Ondřej Sokol) („Vždycky mám rád temný příběh, který je zdánlivě bez srdce, ale kde srdce je, pravda tak malé a dobře schované, jak to jen jde. A postavy, ty mě zajímají opravdu hrozně.“ Martin McDonagh) (19:30)
    31.5. – Činoherní klub – Tennessee Williams: Tramvaj do stanice Touha (režie: Ladialsv Smoček) (Příběh o naprostém vzájemném neporozumění. Příběh, v němž protipólem Smrti je Touha.) (19:30)
    30.5. – Dejvické divadlo – John Buchan a Alfred Hitchcock: 39 stupňů (režie: David Ondříček) (Komedie na motivy klasického špionážního filmu Alfreda Hitchcocka z roku 1935. Hlavní hrdina Richard Hannay se podivnou shodou okolností dostane do nezáviděníhodné situace. V jeho bytě je zavražděna neznámá agentka a on se stane hlavním podezřelým. Začíná hon na zločince, během něhož se Hannay snaží nejen uprchnout, ale především nalézt a usvědčit pravé viníky.) (19:30)
    29.5. – Divadlo ABC – Samuel Adamson podle Pedra Almodóvara: Vše o mé matce (režie: Peter Gábor) (Adaptace slavné filmové předlohy španělského režiséra o hledání naděje a mnoha konvenčních i šokujících podobách lásky, uváděna v české premiéře.) (19:00)
    30.5. – Divadlo ABC – Willy Russell: Shirley Valentine (režie: Zdeněk Kaloč) (One woman show Simony Stašové. Shirley Valentine je jméno dívky, kterou ta současná, čtyřicetiletá matka rodiny a manželka počestného občana, už dávno není. Odjede na dovolenou do míst, kde se pěstuje vinná réva a tam začíná nový život…) (19:00)
    28.5. – Divadlo Bez zábradlí – Milan Kundera: Jakub a jeho pán (režie: Ivan Rajmont) )(Vtipná, hravá, moudrá komedie, jízlivá variace na Diderotův román Jakub Fatalista. Setkání dvou epoch, dvou žánrů, dvou autorů, nezapomenutelného sluhy Jakuba a jeho pána. Příběh o přátelství, lásce, zradě a také o cestě. Putování za tím, kdo jsme a co určuje naše kroky.) (19:00)
    31.5. – Divadlo Bez zábradlí – Sébastien Thiéry: Indická Banka (režie: Karel Heřmánek) (Alain Kraft, realitní makléř, si chce ve své bance vyzvednout peníze. Dozvídá se, že banka byla odkoupena indickou  společností Bank of India, a že jeho účty jsou zablokovány v Dillí. Kafkovská komedie na půdorysu absurdní francouzské grotesky skvěle rozvádí původní nevinnou zápletku a dohání hlavní postavu téměř k šílenství.) (19:00)
    28.5. – Divadlo na Vinohradech – Oscar Wilde: Ideální manžel (režie: Jana Kališová) (Hlavní postavou je Lord Arthr Goring, vtipný a obratný glosátor světa "duchaprázdných krasavců", společenské smetánky, která ho obklopuje a na které je svým společenským postavením víceméně závislý. Přestože on sám je okolím vnímán jako ohromně zábavný a duchaplný společník, velice jasně si uvědomuje přetvářku a omezenost postojů i chování lidí, kteří svět intikánů a intrikaření tvoří.Wilde měl neobyčejný talent a nevšední schopnost obratně rozvíjet komediální situace, které navíc naplňuje osobitým, nezaměnitelným humorem, v případě Ideálního manžela velice ironickým až sarkastickým.) (19:00)
    1.6. – Divadlo Rokoko – Gabriel Dagan: Vražda jako poznaná nutnost (Absurdní hra o světě, který ztratil veškeré zábrany, a pod vlivem všudypřítomných médií se smířil s absurditou jako všední záležitostí, je plná víceméně bizarních, bláznivých situací. V době, kdy je na internetu k dostání cokoli, lze objednat i vraždu. Koneckonců každý, kdo den za dnem sleduje televizní zpravodajství, musí být smířen s tím, že vražda je poměrně běžnou záležitostí, která nás všechny čeká dřív či později. Tak proč protestovat. Lépe si najmout dobře placenou agenturu, která ví, co dělá a zajistí vám profesionální průběh. Bláznivá komedie o vážných věcech, ztrátě hodnot a kritérií, při níž občas zamrazí, nás může prostřednictvím humoru očistit a snad i trochu přibrzdit dřív, než se absurdita, situovaná do blízké budoucnosti, stane realitou.) (19:00)
    30.5. – Divadlo Ungelt – Pierre Palmade, Christophe Duthuron: Na útěku (režie: Ladislav Smoček) (Jevištní roadmovie o útěku dvou žen. Nezdolnou energií a nadějí nabitá komedie o náhodném setkání dvou obyčejných žen vydávajících se na cestu za svobodou, dobrodružstvím a životem prožitým naplno.) (19:00)
    31.5. – Divadlo Ungelt – Edward Albee: Hra o manželství (režie: Ladislav Smoček) (O nelítostném manželském ringu, s Chantal Poullain a Jiřím Schmitzerem. Hra o manželství proslulého amerického autora Edwarda Albeeho.) (19:00)
  • Divadelní festivaly:
    28.5.–2.6. – Pidifest, Praha (info: http://www.pidifest.cz/)



Další podrobnosti zde

Vážení přátelé, posílám pozvánku na poslední předprázdninovou výstavu.A protože opakování je matkou moudrosti, tak Vás chci požádat - ostatně jako obvykle - o zaparkování svých vozidel před zámkem či sportovní halou - asi 50 m od galerie. Děkuji a těšíme se p+p

Ráda bych vás jménem Divadla Aldente pozvala na první (a dost možná poslední) festival divadla s názvem *Divadelní hody*. Budete na něm moci zhlédnout značnou část našich produkcí a to včetně těch nejstarších! Pro mnohé inscenace toto bude zároveň derniérou, neboť reprízování v Brně se z finančních i časových a energetických důvodů omezí. Takže - poslední šance to vidět! Kromě toho tu budou _divadelní průvody, promítání videoukázek, taneční kurz - kdo má zájem, a samozřejmě: mnohá posezení u vínka a vzpomínání...
Za Divadlo Aldente Vaše Jitka Vrbková

 

UŽ ZASE LÍTÁME

v předpremiérovém blázinci. Premiéra muzikálu Footloose je 11. června v 19:30. Dnes (v neděli, kdy venku svítilo sluníčko a bylo prázdninově) jsme se ponořili do podzemí Marty za účelem zvučení kapely a zpěváků.

Foto nestojí za nic, nebyl čas na zájmovou činnost, ale tak nějak to teď v Martě vypadá.
Ještě pár fotek z Čartáku (Beskydy), kde přesně před týdnem probíhalo soustředění soustředěné právě na chystanou premiéru.

Studenti makali od rána do večera na vzduchu, bylo tam krásně i když fučel studenej vítr.

Něco z té nálady se určitě odrazí i v představení. Reprízy jsou 12., 13. a 15. června v Martě.
Podrobnosti příště.

Dada a spol.
www.quakvarteto.cz

28. 5. 2012 - Dr+pilní příznivci prasete

viditelné prase, viditelné prase, wwwprase prasisko viditelneprase wwwiditelneprase widitelneprase widitelné prase Viditelne.prase.cz Dušan Rouš