Olina mě terorizuje
(a víte jak?)

Děsně. No fakt. Pár lidí se mě ptalo, co to znamená, že teď píšu hodně o Olině. A někteří jsou i překvapení, co všecko o Olině nevěděli, a ptali se taky, jestli budu pokračovat. No jasně, že budu, protože do třetice všeho dobrého. Ale problém je trošku v tom, že kromě toho, že Olina začala krást a chodit pozdě na autobus, už mě nic jinýho nenapadá. Ale pak jsem na to přišel. Olina je terorista, protože mě terorizuje. A to ve všech oblastech mýho i jejího života. Měl bych možná hned na začátku prozradit, že mi to její terorizování docela vyhovuje. Nemám pak čas na pičoviny.


Všecko jednou odletí.

K tak závažnému obvinění bych měl snést dostatek důkazů. Pár jich mám, ale jak tak o nich přemýšlím, nejsem si jistý, jsou-li dostatečné. Ale budiž, směle do výčtu. Nejvážnějším důkazem je to, že je učitelka. A učitelky jsou teroristky. To potvrdí kdejaký žák.


Jiráskův most.

Dalším důkazem je třeba to, že jsem od ní nikdy nedostal požadovaný počet knedlíků. Vždycky jich bylo víc. Snažil jsem se odhadnout, jaké souvislosti jsou v počtu knedlíků na talíři s počtem vyřčeným. Vyšlo mi, že ať jsem řekl jakékoliv číslo, dostal jsem jich pět. Jak roky plynuly, podařilo se mi snížit jejich množství na 4 a pak na 3. Jojo. A že šlo o teroristický čin, se dá dokázat tím, že mi prostě nikdy nedala ten můj počet knedlíků, ale ten její. Typický projev terorizmu. A že postupně dávky snížila, neznamená, že přestala být teroristkou, ale že mi z toho začalo růst břicho a to není pěkné. Olina si našla jiné aktivity, kterými se prozradí její teroristické sklony. Teda s tím jídlem je to furt stejný, jen koncová čísla se změnila. Třeba dneska jsme měli k obědu zase jelítka a jitrnice, je to teď naše oblíbené nedělní zdravé jídlo. A poprvé po dlouhé době jsem zatoužil po větším počtu brambor, než mi bylo přiděleno, ale teroristka byla neoblomná, její čísla platí zcela totalitně. Ta kdyby byla šéfem Národní banky, to by byly jistoty. Ale není, je učitelka, takže žádné finanční výhody z toho nečekejte.

Ale pokračujme ve výčtu důkazů. Když tu bylo před pár dny -18 °C, tak neváhala a šla mě, teroristka, vzbudit z mých sladkých snů, sama musela do školy tak brzo jak soudružka Korabelníková, a nařídila mi: „Je tam -18, tak si aspoň tu mikinu zapni, až pudeš ven.“ A odešla. No uznejte sami, copak to není důkaz čistého terorizmu, budit člověka ze spánku? Za trest a jako čistou a hodně odvážnou vzpouru proti teroru jsem si ani při těch -18 tu tenkou mikinku nezapnul. I když mi byla skoro zima.

Nebo třeba další důkaz. Donutila mě koupit si běžky, aby mě pak nutila s ní běhat do lesa. Lítáme tam jak šakali. Není důležité, že jsem si ty běžky chtěl koupit sám a dávno, ani není důležité, že mě to na běžkách docela baví, důležité je jen to, že mě k tomu donutila.


Zimní restaurace

A pak taky terorizuje nebohou firmu, která má na starosti v naší oblasti dodávku pitné vody. Pokaždé, když přestane téct voda, volá tam a milým hlasem nutí slečnu telefonistku, aby něco udělala, aby to řešila. Ve vodárnách už z teroristky mají strach a ani se nepokouší Olinu přemluvit, že má ucpané sítko. A co je úplnej zázrak, donutila i lidi ve svém okolí, že taky volají. A volá jich tolik, že vodaři začínají pomaličku propadat hysterii. Možná to i povede k nápravě a tu skrytou závadu, která vše způsobuje již týdny, jejich pátrači konečně najdou a my budem moct splachovat hovna, kdykoliv se nám zachce. Zde by se snad dalo přimhouřit oko nad takovými teroristickými kousky. Je fakt, že některé organizace se chovají velmi despoticky a bezohledně. A na takové jsou Olininy metody dost účinné. Jako další z důkazů o tom, kdo Olina je, jsem ho použít musel.


Teroristka v lese.

Teď mi vytanul na mysli dávný příběh kamaráda, který se jakýmsi neskutečným štěstím dostal za totáče do Kanady, kde navštívil svého známého. Bydlel někde v paneláku na okraji Montréalu a najednou uprostřed věty zhasly všecky žárovky a nešel proud. Ten chlapík rozžehnul svíčku, kouknul na hodinky a povídali si dál. Asi za 18 minut se světlo zas do montréalskýho panelákovýho bytu vrátilo. Ten známý smutně pronesl: „Škoda, ještě dvě minuty a mohl jsem minulý měsíc mít elektřinu zdarma." Mému kamarádovi to nebylo jasné, tak se ptal. Když firma, která dodává elektřinu, nedokáže vrátit světlo do dvaceti minut, nabídne svým zákazníkům kompenzaci v podobě zadarmové elektřiny. Dovedete si něco takového představit u nás? U nás jsou móresy velkých důležitých dodávkových firem stále hodně komoušsky totalizované. ČEZ prý dokonce trénuje své vymahače jak legionáře, aby mohli jednou ranou skolit každého dlužníka, ale v okamžiku, kdy je chyba na jejich straně, žádné vstřícnosti se nedočkáte. Stejně se chovají i telefonické společnosti. Je to bordel a náprava bude trvat dlouho. A tohle umí má teroristka skvěle, je učitelkou ne snad zrovna celýho národa, ale některých firem určitě. Nechtěl bych být telefonistkou, když tam volá Olina.


Tohle nefotila teroristka, to jsem si udělal sám.
Ale lehce mě plísnila za to, že jsem prý tence oděný a že mi musí být zima.

Nebo třeba hajzlíky. Za hlubokýho totáče jel můj kamarád Michal za svým strýcem do Švýcarska. Strýček tam pěstoval cvrčky ve velkým jako krmivo pro mláďátka krokodýlů na farmách v Miami. Cvrčkové Michala nechávali celkem v klidu, byl to jeho strejda a tohle se u nich doma vědělo, ale co ho bralo, to byly veřejný hajzly. Prej voňavý a čistý a když dočůráš, okamžitě elektronika zařídila spláchnutí. Tohle Michala fascinovalo nejvíc. Jo jo, já vím, u nás už je to taky skoro na každým hajzlu. Na nádražích eště moc ne, i smrad zůstal. Ale třeba v hospodě U mrtvýho ptáka čidla mají. Akorát jeden z těch hajzlů reaguje nerudně a začne nakřivo přímo na vaši nohavici splachovat ještě dřív, než začnete čůrat. Znám to tam, akorát si nedokážu zapamatovat, která z mušlí močí, tak se nechám často nachytat.


Všude krásné stopy, No paráda.

Na nápravu zažraných chyb je teroristický přístup Oliny ta nejlepší medicína.
Tak to berte jako chválu Olininýho terorizmu.


Olina si mě teroristicky vyfotila i se svým stínem
(a to přesto, že jsem si to sám přál).


V pondělí jdeme spolu do divadla. Mám trošku obavy, aby Olina nenaakumulovala všecko do jediného mžiku. Že by přišla na představení pozdě, ukradla jim na hajzlu vodu, nutila herce, aby si zapnuli mikiny a všem naservírovala 5 knedlíků a vyhnala je na běžky.... a že jsou málo oblečení.


Toto je taky Praha


Portrét Pražského hradu


3.1. 2010
Redakce hlásí, že nic nového pod sluncem vás nečeká. Žádná předsevzetí, žádný sliby. A už vůbec nemůžete počítat se sebemenším náznakem serióznosti. U prasete je to výhodou, u politika k posrání. Škoda jen, že není jen jeden. Ten politik.

29.11.2009
Redakce lehce upravila a připravila další kompletní vydání všech WWWiditelných prasat od doby vzniku po teď, čili do roku 2009.

20.11.2009
V knihovničce se narodily tři pohádky od Jarky N. ze Svatého štěpána, které mi poslali již dávno, ale já jsem byl takové hovado, že jsem se k tomu dostal až tenhle víkend. A ke vší hrůze se nemám ani na co vymluvit. Tak jsem pro ty pohádky udělal aspoň pár ilustrací. Tak promiň, Jarko.

5.1.2009
A je tu ročník dvanáctý. U whisky by to mohlo znamenat pár hvězdiček i skoro jistotu kvality. U týdeníku to může naopak znamenat šanci pro hnilobu nebo vyschlo. Pokusíme se udělat pro zvrácení možných předpokladů co nejvíc. Třeba se nám to sem tam v nějakém fejetonu nebo fotce povede. A když ne? Je snad málo oblastí, kde to stojí za hovno?

1.1.2007
Archivní sklípek funguje i nadále tak, že se klikem u ikony Bazaar dostanete přímo k jakémukoliv ze tří až čtyř posledních vydání. Z nich se vám stejnou technikou podaří dostat i k dalším předchozím třem až čtyřem vydáním od zvoleného. Toto zanořování je násilně utržené posledními třemi vydáními z předchozího roku.
Starší ročníky až po samotný Velký třesk - vznik neseriozního internetího týdeníku WWWiditelné prase - lze získat jedině na CD. (Ale to až po urputném
přemlouvání, protože kdo se s tím má furt vypalovat). Kvůli tomu, že minulej rok skončil a novej začal, bude potřeba překopat zase celé prase od narození, aby na CD bylo kompletní a to se teda redakci příliš zatím nechce. Redakce je od základů shnilá.


Na skladě se do dnešního dne válí tyto cestovní deníčky:

Jan NZ Kurka - Nový deník Zélandský:(1) (2) (3) (4) (5) (6) (7)
Jan Indinista Rouš - Honzíkova cesta (1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8) (9) (10) (11) (12) (13) (14) (15) (16) (17)
jeho cestovní deníček je ZDE.( Ale je to blog bez fotek).
Jan Andinista Kurka - Deník Andinisty:
(1) (2)
Jana Vaňourková Kubánský deníček: (1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8) (9)
Linda Synaková - Rusko-Elbrus: (1) (2)
Zuzka z New Yorku - Bolívie: (1) (2) (3) (4)
Honza Faltus -Kavkazské Novosti: (1) (2) (3) (4)
Jana Vaňourková - Ománský deníček: (1) (2) (3) (4) (5) (6) (7)
Jana Vaňourková - O Jižní Africe (I) (II) (III) (IV) (V) (VI) (VII) (VIII) (IX) (X) (XI)

Hlavolam - kozel v kleci

  • Vědci z University College v Londýně provedli výzkum, který měl odhalit, zda nuda souvisí s délkou života těch, kteří se nudí. Ve vyspělých zemích světa získávají nuda a nezájem pomalu charakter epidemie. Svědčí o tom i pracoviště, na kterém byl výzkum prováděn – Oddělení epidemiologie a veřejného zdraví. V letech 1987-88 bylo vyzpovídáno 7 500 osob ve věku 35–55 let, dotazník se týkal především toho, jak hodně se dotyční v životě nudí. Po více než dvaceti letech se vědci rozhodli prozkoumat, kolik z původních respondentů je dodnes naživu. U těch, kteří se nudili, byla o 37% vyšší úmrtnost. Jeden z výzkumníků tedy radí: „Nudíte-li se v práci, najděte si koníčka, který vás bude naplňovat. Za prodloužení života to skutečně stojí!“

  • Zloděj v německém městě Hamelin vyloupil hernu s hracími automaty ozbrojen šálkem vřelé kávy. Přinutil tak zaměstnankyni, aby otevřela pokladnu a s finanční hotovostí utekl. Mluvčí místní policie uvedl: „Nechystal se na ni kávu vylít, chystal se ji udeřit šálkem.“ Incident se nakonec obešel bez zranění.

  • Byli jsme na běžkách
  • A bylo to fajn.
  • A jdem do divadla, a snad to bude taky fajn.

australia
3B+H+M vzhůru nohama

Další hlášeníčko

 

 

 

 

 

 

Helča + 3B + M

V jedné firmě: On práci má, ale klidně může něco dělat.



BaselitzGalerie Jakubská
Výstava LÁSZLÓ KUTAS - bronzové sochy

BaselitzGalerie České pojišťovny
Výstava LUKÁŠ MIFFEK - ROCK NA VSI
5. 2. 2010 - 21. 3. 2010

BaselitzGalerie hlavního města Prahy - Městská knihovna
ZDENĚK SÝKORA 90 19. 2. 2010 - 2. 5. 2010
Výstava k devadesátým narozeninám Zdeňka Sýkory představuje tohoto českého umělce především jako malíře, který se již více než padesát let systematicky věnuje zkoumání jazyka výtvarného umění. Výstava ukazuje celoživotní dílo Zdeňka Sýkory jako soudržný celek s vnitřní logikou a jeho samotného jako malíře, který bez ohledu na momentálně používaný systém nebo výtvarnou metodu vždy bezprostředně vyjadřuje totéž – úžas z přírody a radost ze života.

BaselitzGalerie Hollar
Oldřich kulhánek - grafika, kresby 10. 2. 2010 - 7. 3. 2010
BaselitzGalerie Josefa Adamce, Obec křesťanů v České republice
JÜRG BUESS: JMELÍ - ROSTLINA MEZI NEBEM A ZEMÍ 14. 2. 2010 - 28. 3. 2010
Výstava fotografií jmelí. Autor je spolupracovníkem Sdružení pro výzkum rakoviny - Hiscia, antroposofického vědeckého institutu v Arlesheimu (Švýcarsko).
BaselitzGalerie La Femme
Cherchez La Femme: novinky a to nejlepší z depozitáře 1. 2. 2010 - 28. 2. 2010
malby, kresby, grafiky, plastiky na téma žena jako nekonečná inspirace, převážně od českých současných umělců, jak renomovaných, tak výtvarníků mladé generace. Jmenujme například: B. Jirků, M. Chabera, M. Rittstein, O. Zoubek, P. Vlček, P. Nižňanský, M. Malina, Z. Tománek, M. Jiránek, I. Titor, T. Hřivnáč, L. Kuklík, E. Mansfeldová, H. Purkrábková, E. Šebíková, A. Born, J. Mžyk, V. Brunton, Tylek, Z. Janda, A. Kupčíková, D. Krejbich, J. Jirovec a mnoho dalších
BaselitzGalerie Moderna
Josef Váchal ''Ve víru temnot'' 25. 2. 2010 - 28. 3. 2010
Výstava Josefa Váchala /1884 - 1969/ významného českého grafika, malíře a spisovatele, kterého charakterizuje fantastická představivost grafika básníka, snílka a vizionáře, je nevšední a vynalézavý, ironizuje a vysmívá se, karikuje a satiricky šlehá. Navštívíte-li GALERII MODERNA na Masarykově nábřeží, můžete se přenést alespoň na chvíli do mystických krajin, vírů, temnot, vnitřní krásy a pomíjivosti okamžiku, tak jak to viděl Josef Váchal

Baselitz Laura Walden: Půlnoční rituál
Německou spisovatelku Lauro Walden uchvátila podmaňující atmosféra Nového Zélandu do té míry, že se vzdala vysněného povolání advokátky, aby mohla psát reportáže, romány i scénáře z jedinečného prostředí „země dlouhého bílého oblaku“. Autorka obratně splétá životní příběhy nezapomenutelných hrdinek a díky vynikajícímu vypravěčskému talentu vytváří napínavý román, který se jen velmi těžko odkládá. Hlavní hrdinka románu Sofie obdrží zprávu, že její matka na Novém Zélandu zahynula. Vypraví se tam vyřídit formality a ke svému překvapení zjistí, že tady zdědila dům na pláži a nemalou hotovost. Začne pátrat po matčině tajemství. Může být i Sofie stižena dávnou kletbou Maorů? Vyšlo v nakladatelství Alpress.


prd Přední jazzový trumpetista Rick Braun vydává nové CD All It Takes. Braun je současně producentem, skladatelem a aranžérem a na novém albu se podílel také jeho přítel, klavírista Philippe Saisse. Saisse přinesl také titulní píseň. V některých skladbách figurují jako autoři oba. Ve skladbách dále hrají Dwight Sills (kytara), Luis Conte (perkusy), Mark Antoine (kytara), Simoni Phillips (bubny), Richard Elliot (saxofon), Nick Lane (trombón), Nate Phillips a Bakithi Kumalo (basa), o vokály se postarala Vanessa Falabella. Rick Braun s novým albem dokázal, že patří mezi elitu moderního jazzu.
Vyšlo v Artistry Music.
  • Krtek si bříško naplnil, a přece řeku nevypil.“ (Čuang-C)
  • Kina:
    21.2. Aero – Filmový klub – Panika v městečku (režie: Stéphane Aubier, Bel./Luc./Fr., 75 min., Animovaný) (V městečku zvaném Panika, na dohled od farmáře Stevena a jeho ženy Jeanie, žijí v jednom domě Kovboj, Indián a Kůň. Nerozlučná trojice přátel prožívá bizarní dobrodružství.) (20:30)
    15.-17.2. – Evald –
    O kapitalismu s láskou (režie: Michael Moore, USA, 2010, 127 min. Dokument) (Oficiální propaganda lidem vtloukla do hlav, že kapitalismus poskytuje tak velkou svobodu, že nakonec všichni mají šanci zbohatnout. Moore poukazuje na to, že největším zločinem je právě samotný kapitalismus, který umožňuje plnit kapsy několika málo vyvoleným... More patří k nejkontroverznějším dokumentaristům současnosti.) (21:15)
    18.-21.2. – Evald –
    Černej dynamit (režie: Scott Sanders, USA, 2009, 83 min. Komedie) (Ghettem se šíří panika. Tajemný „Muž“ zásobuje místní sirotčinec heroinem a jím distribuovaný populární alkoholický nápoj způsobuje fatální vedlejší účinky. Tvůrci filmu si utahují z nejednoho klišé, ovšem silný satirický podtón zaručuje, že o zábavu budou mít postaráno i ti, kterým tytuly kultovních filmů Shaft nebo Sweet Sweetback´s Baadassss Song nic neříkají.) (17:00,19:00)
    16.2. – Kino 35 –
    Panika v městečku (režie: Stéphane Aubier, Bel./Luc./Fr., 75 min., Animovaný) (V městečku zvaném Panika, na dohled od farmáře Stevena a jeho ženy Jeanie, žijí v jednom domě Kovboj, Indián a Kůň. Nerozlučná trojice přátel prožívá bizarní dobrodružství.) (19:00)
    17.2. – Kino 35 –
    Hodina pohádek (Hodina pohádek je hodinka pro děti, pro radost ze shledání a z poslechů příběhů v češtině i ve francouzštině. Hodinka na to se bát nebo se bavit, kreslit, smát se a zpívat.) (16:00)
    18.2. – Kino 35 –
    Svědci (režie: André Téchiné, Fr., 2007, 112 min. Drama) (Manu přijíždí do Paříže a setkává se s padesátiletým lékařem Adrienem. Spojí je nezištné a srdečné přátelství. Adrien mu přiblíží životní styl své společenské vrstvy.) (19:00)
    15.2. – Městská knihovna – Antikrist (režie: Lars von Trier, Dán./Něm./Fr./Švéd./ It./Pol., 2008, 104 min. Horor) (Manželský pár odchází po smrti svého dítěte do „Edenu“, odlehlého dřevěného srubu v lesích. Doufají, že zde vyléčí svá srdce a zachrání své manželství. Zákony přírody jsou ale silnější a ráj se stává peklem...) (Filmová projekce s besedou.) (19:00)
    16.2. – Městská knihovna –
    District 9 (režie: N. Blomkamp, 2009, 112 min. Sci-Fi) (Nad Jižní Afrikou se vznáší mimozemská loď. Děj se odehrává 30 let po přistání mimozemšťanů a vypráví o agentu Wikusovi, který se nakazí mimozemskou biotechnologií.) (16:00, 19:00)
    15.2. – Oko – Filmový klub –
    Smlouva s vrahem (režie: Aki Kaurismäki, Fin./Něm./VB/Švéd., 79 min. Drama) (Zamlklý úředník je po patnácti letech vyhozen z práce. Ztráta životní perspektivy jej dovede ke dvěma neúspěšným sebevraždám, přičemž na třetí si objedná profesionálního vraha. Po setkání s prodavačkou Margaret však dostává novou chuť do života...) (18:00)
    19.2. – Oko – Filmový klub –
    Harold a Maude (režie: Hal Ashby USA, 1971, 91 min. Komedie) (Harold má skoro vše a možná právě proto to syna bohatých rodičů vede do hájemství absolutního nihilismu. Setkání s osmdesátiletou non-konformní Maude se rychle rozvine do intenzivního vztahu.) (18:30)
    15.2. – Ponrepo – cyklus Buñuel-Que viva Mexico! – Nazarin (režie: Luis Buñuel, Mexiko, 1957, 90 min. Drama) (Jeden ze tří nejvýše hodnocených mexických filmů. Adaptace románu španělského kritického realisty 19. století Péreze Galdóse.) (20:00)
    17.2. – Ponrepo - cyklus Buñuel-Que viva Mexico! –
    Anděl zkázy (režie: Luis Buñuel, Mexiko/Špa.,1962, 87 min. Drama) (Ve filmu jde slovy Luise Buñuela: „o to, že skupina lidí nemůže dělat, co by chtěla: vyjít z místnosti. Nevysvětlitelná nemožnost uspokojit prostou touhu.“) (20:00)
    15.2. – Světozor – Dokumentární pondělí –
    Večer FAMU (Filmový večer, na kterém mladí tvůrci z FAMU představí svoji tvorbu. V průběhu večera budou promítnuty tři filmové portréty: přemýšlející nekropábitel, věčně nešťastný člověk, komunista-idealista) (20:30)
  • Filmové festivaly:)
    do 31.5. – Projekt 100 (info:
    http://www.projekt100.cz)
    16.-21.5. – La Película – festival španělských filmů, Praha (info:
    http://www.lapelicula.cz)

  • Kluby v Česku, potažmo hlavně v Praze:
    15.-16.2. - Agharta – Luboš Andršt Group (21:00)
    18.2. – Agharta – Petr Zeman Quintet (21:00)
    20.2. – Agharta – Jiří Hála Jazz Project (21:00)
    17.2. -
    Blues sklep – Jazz Rabble, Radka Urbancová (21:30)
    20.2. – Blues sklep – Tony Viktoria Group
    (21:00)
    15.2. -
    Jazz club U staré paní – Usp Bigband with Milan Svoboda (20:30)
    20.2. – Jazz club U staré paní – Vojtěch Eckert Quartet (20:30)
    16.2. –
    Jazz Dock – Peter Van Huffel International Quartet (22:00)
    17.2. – Jazz Dock – Bucinatores Orchestra (19:00)
    18.-19.2. – Jazz Dock – Rostislav Fraš Quartet (22:00)
    20.2. – Jazz Dock – Poetic Filharmony (19:00)
    16.2. –
    Metropolitan jazz club – Jitka Vrbová, Metropolitan Jazz Band (21:00)
    16.2. –
    Reduta – Nedaba (21:30)
    17.2. – Reduta – Old Timers Jazz Band (21:30)
    21.2. – Reduta – Fresh Uncles (21:30)
    16.2.
    – Stará Pekárna, Brno – Quattro Formaggi (20:00)
    18.2. – Stará Pekárna, Brno – Martin Quintela (20:00)
    17.2. –
    U malého Glena – Rene Trossman Band (21:30)
    18.2. – U malého Glena – Libor Šmoldas Quartet (21:30)
    16.2. –
    Ungelt – Marcel Flemr Blues Band (21:15)
    17.2. – Ungelt – Bluesweiser (21:15)
    19.2. – Ungelt – Jerusalem Blues Band (21:15)
  • Kluby - cizina:
    „Ať hraješ cokoliv, největším úkolem je navodit pocit.“ (Wes Montgomery)

    15.-16.2. – Blue Note Tokyo, Japonsko – Maceo Parker, Candy Dulfer (18:00, 20:45)
    16.-17.2. – Blue Note Milan, Itálie – Lou Donaldson (21:00)
    15.2. - Blue Note Washington, USA – Michelle Carr (20:00, 22:30)
    19.-20.2. – Twins Jazz, Washington, USA – Bobby Watson (20:00)

    16.2. - Ronnie Scott´s Jazz Club, Londýn, VB – Cleveland Watkis (20:30)

  • Tanec a experimentální divadlo:
    Když se změní hudba, změní se i tanec.“ (africké přísloví)

    16.-19.2. – Alfred ve dvoře – Camille (Vstupte do ateliéru života francouzské sochařky Camille Claudel. Poetické fyzické divadlo.) (20:00)
    18.2. – Alfred ve dvoře, malý sál, hostuje D.I.S.Harmonie –
    Kobyla má malý blog (Kobylin blog čte celý hřebčín. Zasáhne cenzura? To neví ani samotná D.I.S.Harmonie, která divákům ve svých improvizacích servíruje obyčejné i bizarní příběhy vznikající až na místě, bez jakékoliv přípravy.) (20:00)
    20.2. – Divadlo Minor –
    Krinoline (Student Anselme se nechal najmout jako pomocná síla u obchodníka s hračkami Hanse, protože je zamilovaný do jeho dcery Wilheminy. Je však příliš stydlivý na to, aby jí vyznal lásku... V tomto představení neuvidíte žádné loutkové divadlo! Všechna tajemství a záhady se ukrývají v krinolíně.) (10:00)
    16.2. – Divadlo Ponec, hostuje ME-SA –
    Blame me (choreografie: Ji Eun Lee) (Vina a odpovědnost jedince vůči společnosti. Vnitřní boj. Odevzdání. Rezignace. Posměch. Smíření.) (20:00)
    17.2. – Městská knihovna –
    Tanec pralesa (režie: Vít Pokorný, choreografie: Ivana Malá) (Celovečerní balet o dvou jednáních. S amazonskými Indiány za tajemstvím života.) (19:00)

  • Divadla:
    „Divadlo je duchovní a společenský rentgen své doby..“ (Stella Adler)

    18.2. – ABC – Willy Russell: Shirley Valentine (režie: Zdeněk Kaloč) (Čtyřicetiletá Shirley udělá něco, co se od ní neočekává - odjede do Řecka, kde začíná nový život, nové dobrodružství, všechno to, co už považovala za ztracené. Skvěle napsané monodrama, v němž herečka ztvárňuje nejen Shirley, ale zároveň všechny postavy jejího mikrosvěta, jako stvořené pro Simonu Stašovou.) (19:00)
    20.2. – ABC –
    PREMIÉRAVše o mé matce (19:00)
    17.2. – Dejvické divadlo –
    Viliam Klimáček: Dračí doupě (režie: Karel František Tománek) (Jeden z nejznámějších slovenských dramatiků napsal hru přímo pro Dejvické divadlo a pro konkrétní herce. Příběh začíná setkáním dvou kamarádů, Ivana a Davida, v horách. Dvacet let se neviděli. Kdysi tvořili nerozlučnou dvojici, ale teď je všechno jinak...) (19:30)
    16.-17.2. – Divadlo Archa –
    Hra pozpátku (Hra pozpátku konceptuálního umělce Jána Mančušky je představení pracující simultánně se dvěma směry děje.) (20:00)
    21.2. – Divadlo Bez zábradlí –
    Francis Veber: Blbec k večeři (režie: Jiří Menzel) (Při srážce s blbecm se může rozsvítit i tzv. „inteligentovi“. Přesto si raději dvakrát rozmyslete, než někoho prohlásíte za blbce. Může se vám stát, tak jako v této bláznivé komedii, že se na váš účet bude bavit někdo jiný.) (19:00)
    19.2. – Divadlo Komedie –
    Ladislav Klíma: Utrpení knížete Sternenhocha (režie: David Jařab) (Groteskní drama o lásce a nenávisti doslova až za hrob.) (20:00)
    19.2. – Divadlo Rokoko –
    Lars von Trier, Vivian Nielsen: Prolomit vlny (režie: Ondřej Zajíc) (Adaptace Trierova kultovního filmu, který se stal vlajkovou lodí projektu Dogma 95. Milostný příběh o velké vášni, víře o obětavosti bez hranic. Příběh o tom, že skutečná láska je schopna obětí, které leží za hranicemi lidských možností.) (19:00)
    20.-21.2. – Divadlo Ungelt –
    Jeffrey Hatcher: Picasso (režie: Jiří Svoboda) (Napínavý příběh o Pablu Picassovi předvedeném v okupované Paříži německými vojáky před vyšetřovatelku, která po něm žádá autorizaci tří jeho obrazů. Probuzené vzpomínky, tajemství, která hlavní postavy skrývají dlouhá léta...) (19:55)
    19.2. – Divadlo V Dlouhé –
    Irena Dousková: Oněgin byl rusák (režie: Jan Borna) (Volné pokračování bestselleru Hrdý Budžes.) (19:00)

 

Do tajů a kouzel složité kuchyně výuky muzikálového herectví nahlédl náš zvědavý hejbací objektiv. Snímek ukazuje, kterak před vystoupením procvičuje paní profesorka Dada se svými studenty rytmizaci některých náročnějších gest.

MK

No takto tetino

No takto tetino,
situácia mojej euroosoby je takého druhu, že sa čudujem, že vôbec píšem,lebo ma postihol jeden zo smrteľných hriechov - lenivosť! No takto tetino a strécu (ak nemá tiež ten syndróm ako ja), a vidíš, už aj modzog vypína,lebo práve vypla mikrovlnka a posteľ mám na vzdialenosť 146 cm. Zostavujem nové ONÉ, ktoré bude delové, ale práve preto to tak dlho trvá, lebo chcem všetkých prispievateľov "prasáka" tromfnúť. Bude to niečo na štýl p.g. Hrabala, ale ja ku glosám bežných ľudí nebudem pridávať žiadnu fabuľu. A stréc ať už pomalu chladí domácí pívo, ať to do léta stihne,já tentokrát určite přijedu asi i s vnučkou!Keď tak pozerám predchádzajúcu vetu, chybu tam nevidím, aj keď aj čeština od čias, keď som ju bežne používal, sa vyvíjala.
Jedným pozdravom z rangu "Dobrý deň" z budúceho ONÉ sa rozlúčim :
DLHO ŽITE!

p.s.
Ďaľšie odhaľovanie zo skvostného budúceho diela ONÉ je spoplatnené podľa zákona 11.paragraf.5 článok 10,zbierky zákona 568, uverejnený v Novom čase,Čase a Nadčase, schválenom v Slov. parlamente dňa 10.1.2010 jednomyseľne, všetkými Ficoposlancami, a to výške, ktoré určia tabuľky vykonávajúceho predpisu, vydaného najneskôr v marci (březnu) 2020! Odhad legislatívnych expertov je 5€ za vetu. A nerobte si z toho srandu! To je vážne!
Čafte!

 


Co se dá dělat...

Přijedete na týdenní pobyt na hory a první ráno, 800 km od domova při odchodu na sjezdovku zjistíte, že sice máte lyžařské rukavice, ale obě na pravou ruku. Co se dá dělat? Tentokrát pomohly jedny staré, tenké, dětské prstovky a na ně jedny „flísky“ z výprodeje cca před 10 lety... Přežila jsem s touto kombinaci i v -17°a můžu s klidným svědomím doporučit!


Petr s Pavlem si postavili skokanský můstek mimo vyznačené sjezdovky, na konci vesnice. Pravděpodobně zrovna někde v tom místě, při skokanských pokusech, zahučel do sněhu Petrův mobil. Je to jen domněnka. A co se dá dělat? Vůbec nic. Proběhly sice pokusy o nalezení, ale nepovedlo se. Možná ho na jaře najde ten pes, co si tak hlídal rajón a zlobil se, když jsme mu chodili okolo hnoje chlapcům fandit a dokumentovat jejich snažení.


V Trepalle – je to údajně nejvýš položená obydlená vesnice v Alpách – převládalo sluníčko, mráz a sníh (kdyby toho nebylo, stejně by si vyrobili aspoň ten umělý). Prázdné svahy, obzvlášť po ránu, v době oběda a k večeru, poloprázdné po zbytek dne. Nikdo si nic neulomil, nikdo se neztratil, tudíž to bylo velmi příjemné čištění hlavy, to teda jo!

 

Od neděle 14. 2 po celý týden až do 19. 2. uvádí divadelní studio Marta (Bayerova 5) absolventské představení – v KAMu to nazývají „Koncert písní z muzikálů“. Není tomu tak, správný název podle programu je „Drž hubu a krok aneb Děti ulice – muzikálový koncert. Začátky v 19:30.
Koncert si z velké části zorganizovali studenti sami, včetně dramaturgie. Choreografii vytvořila Carli Jefferson (Anglie) – tanečnice, stepařská choreografka, perkusionistka a hudební klaun(ka), která v letech 2001-2004 vystupovala ve skupině STOMP, režie se chopila jedna z nastávajících absolventek muzikálu Charlotte Doubravová. Koncert je to opravdu netradiční a pokud by ho někdo chtěl vidět, nesmí zaváhat. Kromě tohoto týdne se bude hrát už jen jedenkrát, v květnu...

V úterý 16. 2. v 19:30 na Leitnerce (Leitnerova 2) si nenechte ujít další z pořadů Jiřího Černého – tentokrát „Marta Kubišová – Z jámy rovnou na balkón“.

Už dopředu dávám na vědomí, že ve středu 24. února v 19:00 v Divadle šansonu (Jamborova 65 – bývalý Dělnický dům) bude první z pěti plánovaných večerů „5x10 Semaforů“ - pět pořadů zachycujících postupně jednotlivá desetiletí existence legendárního pražského divadla Semafor. Jiří Suchý a Jitka Molavcová do každého večera pozvou hosty - umělce typické pro jednotlivé etapy Semaforu. Hostem prvního večera bude Karel Štědrý. Doprovodnou kapelou bude Dadatrio – už se na to těším!

Dada a spol. www.quakvarteto.cz

Dr+spol. 14. 2. 2010

viditelné prase, viditelné prase, wwwprase prasisko viditelneprase wwwiditelneprase widitelneprase widitelné prase Viditelne.prase.cz Dušan Rouš