Chyba není ve hvězdách, ale v nás*
(hvězdy odcházejí)

Lepší než jsme čekali. Roztomilý výsledek voleb. Je mi jasné, když se pochvalně zmíním o tom, jak hezky to dopadlo na tu bídu volební kampaně a sprostotu většiny vychrchlanejch politiků, ozve se mi můj tajný čtenář, který vzkazy vždy uvádí, že WWWprase moc nečte, ale že je demokracie a.... a končí že to jsou moje housle ne jeho šálek čaje. Tím mi dá najevo, že nesouhlasí s mou politickou orientací ani s tímto fejetonkem.


Nad obry se stáhly medvědí mraky

V pátek jsem kupoval ve vinotéce červené dobré víno z Moravy a jeden starý pán s dvoudeckou červenýho v ruce mě zpovídal, jestli budu volit pravou rukou. No a vidíte, nevolil, jsem levák a volím levou. Rukou. A už dlouho je mi celkem u prdele (maminka ódesačka, nechť mi laskavě promine, jestli je to strana levicová nebo pravicová. Sami politici se v tom orientujou velice vágně. Obě ty velké party to hodně zprofanovaly. Pravickový politik levicově žvaní, na mnoha věcech se shodnou zavilí odpůrci s komoušema, je v tom guláš a asi to už není zajímavé. Třeba to, jak všichni zatočí s korupcí. To je přece hezkej cíl, zvláště v tak pokažené zemi, jak ji dokurvili za desítky let bezmezné moci komanči. Fenomén komančů je pro mě stále velkou záhadou, jak je možné, že mají pořád těch 11 procent, to jsou nějací dlouhověcí? Nebo je fakt v téhle zemí stabilní počet příznivců komoušů a někde je pěstujou? Já to nechápu, měli už podle mýho výpočtu uhynout na nějakých 5-6 % a zatím si drží celejch dvacet let přes deset procent. A to přesto, že je v televizi stále vidět odstrašující figura jejich šéfa, jsou v každým debatním pořadu v televizi. Nechápu. A to si troufám říct, že zkurvili za své éry a stoprocentní uzurpátorské vlády život všem. I prominentům. Dojebali priority i vztahy, pracovní návyky, naučili nás lhát, podvádět a krást... Nejde mi to do palice (snad za to nebudu napaden, že vykrádám písničky).
Je jasné, že to, co je dnes připravené vejít do parlamentních dveří je zajímavá a docela sympatická sestava. Ale jen, když budou vstřícní. To je povzbudivé.

Samozřejmě, že Věci veřejné jsou stranou přinejmenším podezřelou. Nejen pro malou čitelnost některých zástupců, ale především fakt přiblblým veřejným prohlášením Radka Johna, že jeho koni budou zásadně a vždycky hlasovat podle stranické linie. Dokonce pod pokutou pár milionů korun. To je teda úlet. To je jak za komančů. Proboha, tohle myslí šéf Věcí veřejných vážně? To bych blil. Přesto je dobře, že jejich vstup do parlamentu počechral paví peří starejch politiků, kteří už v parlamentu zapustili plíseň a nešlo je odstranit ani chemicky. Teď odplouvají tak nějak sami.
Geniální a jednoduchý trik s kroužkovámím zadních delegátů na volebním lístku funguje. Elegantní a jednoduchá metoda, jak slušně sdělit třeba Íčkovi, ať se už proboha zdekuje.


Hlídací pes demokracie

V nedělní podvečer jsem si vyslechl krááásnou zprávu, že i Bém podal demisi. Je to sice jen stranická demise, stále má dost velkej prostor pro svou realizaci, což pro Prahu dobré teda není, ale doufám, že to přijde vzápětí. Snad to nenechá Nečas jen tak v plenečkách tu obnovu chcíplýho masa, to by byla cesta do pekel. Letošní podařené volby ukázaly mocným a neotřesitelným, že jsou ne-mocní a otřesitelní. A že ta demokracie není zas tak blbá metoda. A že když obyčejnej občan není blbej a krátkozrakej, tak jde sem tam zamíchat v kotlíku. Snad běžní a obyčejní občané a voliči a lidi, teda jako my všichni, rychle nezapomenou, že nejsou ani bez moci ani bez zubů.


Lipová erotika

Velikou radost mám z úsměvné demise Paroubkovy. To se mi tak hezky poslouchalo. Zeman, ten byl jasnej, ten v noře byl a ani vylejzat moc nechtěl, jen ho někdo na chvilku přemluvil. Hledá se další nora pro bývalého lídra ČSSD. No a pak tu mám ještě jeden ksicht, kterej, kdyby se neobjevoval v médiích a byl bez kompetencí, tak by mě to moc potěšilo. Ten zatím hlavošpalkovými reflexy netrpí. Ani jsem je u něho nečekal. Rath. Škoda. Mohl mít konečně klid a věnovat se čemukoliv jinýmu než politice. A Olině by se u zpráv taky hodně ulevilo.

No to jsem si krásně zaplival na všecky strany.
A teď ještě takových pár rozpačitých poznámek. Mně by se líbilo, kdyby místo těch komoušskej seslí seděli v parlamentu Zelení. Liška je mi sympatický a chovat se střídmě k přírodě a třídit odpad mě baví. Škoda, že nepřelezli těch pět procent. A můžu za to i já, protože jsem jim svůj hlas nedal. Ale ať se na mě nezlobí, mám jen jednu prdel a tudíž jen jeden volební hlas.

KDUČSL, tam cítím jistou škodolibou malilinkatou radůstku. A víte proč? Já se vám teda přiznám. V minulejch volbách jsem neměl k dispozici žádnou malou sympatickou stranu, tak kvůli Cyrilovi Svobodovi a vůbec jen tak z rozmaru, že tam nebyli žádní velcí grázlové, jsem jim dal hlas. A víte co mi za mou volbu provedli? Dosadili do svýho čela Čunka. A to se těžko zapomíná, považoval jsem to celou dobu, co můj hlas spadl do škvíry ve volební urně, za největší podraz a zaprdl jsem se, že už ne, že jsou proradní, takhle mi ty moje trapné minulé volby otrávili. Když se tak nad tím zamejšlím, hnětlo mě to, jak je vidět doteďka. Takže tou letošní prohrou by se to dalo smáznout. S mým hlasem sice už počítat nemůžou, ale konec dobrej, všecko dobrý. Cosmesitosmesi. Nezavrhuju je úplně, tahle strana do parlamentu určitě patří. Třebas by si mohli rozdělit pár židliček od komančů a VV, domluvit se zelenejma... eee. Co to kecám... s náma voličema. Ale já jim teda už pomáhat nebudu. Myslím jako křestanskejm demokratům. Samotnýho mě překvapuje kam až mé znechucení z Čunka doškobrtalo. Ale já jsem se fakt cejtil hodně podvedenej.

Další ohromnou výhodou takhle rozhozenejch karet je, že si nemůže nikdo moc vyskakovat. Všichni budou muset projevit snahu se nějak dohodnout, což by naší rozdrbané a pošahané politické kultuře mohlo hodně pomoct. Není vítěze, kterej by mohl nabubřele vyskakovat a tvářit se kingovsky a neomylně. A třebas diktovat televizím, rádiím a novinám, co napsali blbě a jak se měli ptát...

Jojo, Paroubku, ani za ten třináctej plat tě nezačala mít moje maminka ráda. Pro ni Issová klip nenatáčela.

 

klikni na obrázek, ať se ti zvětší

 

*) toto jsem zase ukradl Shakespearovi. Já bych snad měl začít uvažovat o tom, že budu příště volit stranu pirátů, jak tu kradu citáty. Piráti by mě asi Čunkem nepřekvapili.

3.1. 2010
Redakce hlásí, že nic nového pod sluncem vás nečeká. Žádná předsevzetí, žádný sliby. A už vůbec nemůžete počítat se sebemenším náznakem serióznosti. U prasete je to výhodou, u politika k posrání. Škoda jen, že není jen jeden. Ten politik.

29.11.2009
Redakce lehce upravila a připravila další kompletní vydání všech WWWiditelných prasat od doby vzniku po teď, čili do roku 2009.

20.11.2009
V knihovničce se narodily tři pohádky od Jarky N. ze Svatého štěpána, které mi poslali již dávno, ale já jsem byl takové hovado, že jsem se k tomu dostal až tenhle víkend. A ke vší hrůze se nemám ani na co vymluvit. Tak jsem pro ty pohádky udělal aspoň pár ilustrací. Tak promiň, Jarko.

5.1.2009
A je tu ročník dvanáctý. U whisky by to mohlo znamenat pár hvězdiček i skoro jistotu kvality. U týdeníku to může naopak znamenat šanci pro hnilobu nebo vyschlo. Pokusíme se udělat pro zvrácení možných předpokladů co nejvíc. Třeba se nám to sem tam v nějakém fejetonu nebo fotce povede. A když ne? Je snad málo oblastí, kde to stojí za hovno?

1.1.2007
Archivní sklípek funguje i nadále tak, že se klikem u ikony Bazaar dostanete přímo k jakémukoliv ze tří až čtyř posledních vydání. Z nich se vám stejnou technikou podaří dostat i k dalším předchozím třem až čtyřem vydáním od zvoleného. Toto zanořování je násilně utržené posledními třemi vydáními z předchozího roku.
Starší ročníky až po samotný Velký třesk - vznik neseriozního internetího týdeníku WWWiditelné prase - lze získat jedině na CD. (Ale to až po urputném
přemlouvání, protože kdo se s tím má furt vypalovat). Kvůli tomu, že minulej rok skončil a novej začal, bude potřeba překopat zase celé prase od narození, aby na CD bylo kompletní a to se teda redakci příliš zatím nechce. Redakce je od základů shnilá.


Na skladě se do dnešního dne válí tyto cestovní deníčky:

Jan NZ Kurka - Nový deník Zélandský:(1) (2) (3) (4) (5) (6) (7)
Jan Indinista Rouš - Honzíkova cesta (1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8) (9) (10) (11) (12) (13) (14) (15) (16) (17)
jeho cestovní deníček je ZDE.( Ale je to blog bez fotek).
Jan Andinista Kurka - Deník Andinisty:
(1) (2)
Jana Vaňourková Kubánský deníček: (1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8) (9)
Linda Synaková - Rusko-Elbrus: (1) (2)
Zuzka z New Yorku - Bolívie: (1) (2) (3) (4)
Honza Faltus -Kavkazské Novosti: (1) (2) (3) (4)
Jana Vaňourková - Ománský deníček: (1) (2) (3) (4) (5) (6) (7)
Jana Vaňourková - O Jižní Africe (I) (II) (III) (IV) (V) (VI) (VII) (VIII) (IX) (X) (XI)


Chuť sandálů
(foto Jarmil D.)

 • Země Punt, o níž se zmiňuje řada písemných památek z doby starého Egypta až do počátku Nové říše zhruba okolo roku 1000 př. n. l. (a která byla pro Egypťany asi něčím podobným jako pro nás západní Evropa v dobách totality), byla pro archeology a egyptology dlouhou dobu záhadou. S jejím nalezením pomohla nedávno technika skutečně nečekaná – izotopová analýza. Postačilo k ní jen několik chlupů z mumifikovaného paviána. Paviání v Egyptě nežijí a nikdy nežili, místem, odkud sem přicházeli, byla právě země Punt. Poměr jednotlivých izotopů kyslíku se v různých oblastech světa liší, a tak se ukázalo, že bájná země Punt se s největší pravděpodobností nacházela na území dnešní Eritreje a Etiopie.

 • Půdní bakterie Mycobacterium vaccae (jež ve zvýšené koncentraci vdechují lidé, kteří tráví delší čas v přírodě) pravděpodobně nepřímo ovlivňují náš intelekt – a to pozitivně. Kontakt s touto bakterií totiž podle amerických mikrobioložek Dorothy Matthews a Susan Jenks z newyorské Sage Colleges in Troy přispívá ke stimulaci neuronů, které produkují serotonin. Výsledkem je snížení úzkosti a snazší učení.

 • Pražský arcibiskup Dominik Duka a prezident Václav Klaus podepsali dohodu o společném spravování nejnavštěvovanějšího českého chrámu. Končí tím také soudní spory a církev stáhne ústavní stížnost.

 • Americký prezident vyhodil šéfku vládní agentury dozírající nad ropnými společnostmi a zastavil další průzkum podmořských ložisek. Tím sice kupodivu nezastavil únik ropy, ale aspoň někdo dostal přes pracky. Inspirativní.

 • Zatímco na našich vodách (myslím střední Evropu, alias srdce Evropy, nebo tak nějak) slovenský parlament reagoval na přijetí maďarského zákona o dvojím občanství a ihned odhlasoval zákon, podle něhož Maďaři na Slovensku ztratí slovenské občanství, pokud přijmou maďarské.

 • Borýsek blil
 • Jirka se podílí na nějaké instalaci a už tři dny není doma
 • Volit jsem si zaběhl v pátek. Běžel jsem kolem rybníka a ve voební místnosti jsem měl zpocená záda.
 • Za měsíc odlítáme do Australska.
 • Olina ukrutně zahradničí
 • A já samritánuju až se ze mě hulí
 • Martě se válí po zemi panenky:

 

australia
3B+H+M vzhůru nohama

Další hlášeníčko

Ahoj do Ceska (a do Irska...),
dnes jen kratce, zdravime, v patek byl krasny uplnek. Vykulil se na oblohu a zaril jako potrhlej az do uplnyho rana. A ja jsem mela sen o
tom, jak nas ucitel na kresleni chodi mezi lavicema, zakazal nam pouzivat pravitka a krivitka a nutil nas malovat obrazky jako vytisteny z pocitace, a kdyz to bylo trochu krivy, tak nas majzl pres prsty pravitkem jako kdysi za starych casu ucitele praskali nebohe studenty rakoskou.
Posralo se mi moje maly auto, umrel starter. Tak jsme ho chteli koupit v sobotu v Lismore, ale na obloze byla rozlozena sedobila deka a z oblohy se lily proudy vody, tak jsme se na to nakonec vyprdli. A ja jsem v poledne sedla do druhyho auta a jela do Lismore sama, na
setkani lidi v oblasti mody. Je to takova skupinka lidi, co by chtela zastresit lidi se zajmem o modu, aby si mohli navzajem vymenovat know/how a zkusennosti a napady a popripade poradat nejake workshopy. Bylo tam par lidi ze skoly, par ucitelu a jinak lidi co neznam.
Chtela jsem vyhrat prvni cenu tomboly, protoze to byl kufrik malirskeho nacini v hodnote asi 100 dolaru, ale kupodivu jsem to nevyhrala... Ale neva, kafe meli hrozny, ale dorticky byly vyborne.... A za mesic zase. Jsem zvedava, jakym smere a jak rychle se to bude ubirat.
Vecer pak Borisek doma skuhral, ze ho boli brisko. Dostal masaz a k posteli kybl a v noci si nablil pod polstar. Blil potichu a dukladne a
rano si to vubec nepamatoval. Ja chodim dost pozde spat, tak kdyz jsem ho sla pred mym spanim zkontrolovat, tak mel vedle hlavy uhledne nablitou hromadku. Ac jsem se snazila a s dobrym umyslem jsem se s kyblem a lzickou jala nabirat tu hromadu, po asi 10 sekundach jsem malem hromadu zdvojnasobila a musel to odklidit  Milan. Dneska uz si zase vesele poskakoval po svete a o nablite hromadce nic nevi, jen par kapicek levanduloveho oleje na matraci se uspesne snazi prebit blijankovy puch.

Helča + 3B + M

Maminka se pozorně dívala na Velkou cenu Francie v motorkách a pak si mi posteskla:
" Duši, já vůbec nepoznám, kdo vyhrává, protože všichni jednou na motorce."


BaselitzGalerie Moderna
Kamil Lhoták ''Nostalgie letního odpoledne''(do 6. 6. 2010)
Zastavíte-li se na výstavě Kamila Lhotáka v GALERII MODERNA na Masarykově nábřeží, dýchne na Vás atmosféra letního odpoledne, kdy si lehnete vedle "Kupky sena" nebo se proletíte v balónu "Gordon Bennett", kde Vás jak jehličky propichují odpolední paprsky palčivého slunce, které Vás přenese do vyprahlé "Austrálie", a aby toho nebylo málo zastavíte se před obrazem, který na Vás přesype celou poušť. Z tohoto odpoledního dusna je jen krok do poklidné krajiny "Zeleného Irska" a zpět domů do tichých vrcholků "Českého středohoří", následují obrazy "Krajina s drakem a balonem-rybou", "Závodiště", "Triplet", "Dětský obrázek", "Červený míč" a "Balon "Victoria" nad stolovou horou" - u každého Lhotákova obrazu se odehrává jiný příběh a návštěvník pohlcen atmosférou obrazů prožívá nevšední zážitky. Výstava je doplněna kresbami a škálou Lhotákových grafických listů "Plavatka", "Kámen vzpomínek", "Stroj pouště", "Menhir", "Planety", "Červený stan", "Automobil a letadlo", "J. Chalupecký v autě", "Patent", "Anička". Najdeme zde také poslední grafický list Kamila Lhotáka "Moře".
Více jak 60 prací Kamila Lhotáka Vás alespoň na chviličku odvede od problémů všedního dne a vtáhne do poetického Lhotákova světa.
BaselitzTopičův salon
Zorka Ságlová - Jan Ságl Krajina (do 11. 6. 2010)
BaselitzStaroměstská radnice - Křížová chodba a Rytířský sál
STANISLAV TŮMA - VE STÍNU (do 6. 6. 2010)
Výstava je pořádána k nedožitým šedesátým narozeninám a pět let od smrti fotografa Stanislava Tůmy. Vystavené fotografie jsou z pozůstalosti autora.
BaselitzGalerie La Femme
Jan Koblasa (do 17. 6. 2010)
BaselitzGalerie VIVO
Petra Oriešková: Obrazy, objekty (10.6. 2010 - 4. 7. 2010)
Baselitz

Kurt Vonnegut jr.: Kriminálník
Kriminálník je ideální knihou pro čtenáře, kteří s Kurtem Vonnegutem ještě nemají žádnou zkušenost, ale chtějí s ním začít. Tento román totiž neodkazuje k jiným autorovým dílům, jako řada z těch ostatních, ale soustředí se přísně na vyprávění hlavního hrdiny Waltera Starbucka, který byl po letech propuštěn z vězení a hodlá radikálně změnit svůj život. Jeho vyprávění přeskakuje v čase z minula do budoucna a stává se originální, vtipnou a satirickou kritikou amerického kapitalismu.
Vydalo nakladatelství Argo.

Baselitz

Karel Kryl: Zas padá listí
CD – průřez básnickou tvorbou Karla Kryla v jeho autorské interpretaci. Karel Kryl začínal svá veřejná vystoupení na malých divadelních scénách a umění recitace suverénně ovládal. To se mu později hodilo v rádiu Svobodná Evropa, ale především na koncertech, kde básněmi často odděloval jednotlivé písničky. Teď se v této úloze představuje i na samostatném CD. Autor kompilace Jan Šulc sem zařadil více než čtyři desítky ukázek z Krylových básnických sbírek a knížek. Naleznete zde i tři dosud nepublikované texty. Vydal Supraphon.

Baselitz

Elliot Sharp patří mezi těžko zařaditelné skladatele a interprety. Po klasických studiích u Mortona Feldmana založil několik strunných kvartet, vedl různé skupiny v New Yorku (na takzvané „Downtown scene“), nyní stojí v čele bluesové kapely Terraplane, ve které zpívá Eric Mingus (syn Charlese) a často se zapojuje do volných improvizací. Nové album Void Coordinates předznamenává návrat jeho převážně rockové kapely Cord, jde o novou nahrávku po mnoha letech. Se Sharpem hrají Zeena Parkins (elektrická harfa), Marc Sloan (basa), Joseph Trump (bicí) a David Weinstein (samplery).

 • Přílišná oddanost ideálům končí tím, že v rámci boje proti alkoholismu zastřelíš dítě se sáčkem rumových pralinek.“ (Karel Kryl)

 • Kina:
  4.6. – Aero –
  Panika v městečku (režie: Stéphane Aubier, Bel./Luc./Fr., 75 min., Animovaný) (V městečku zvaném Panika, na dohled od farmáře Stevena a jeho ženy Jeanie, žijí v jednom domě Kovboj, Indián a Kůň. Nerozlučná trojice přátel prožívá bizarní dobrodružství.) (20:30)
  30.5.-6.6. – Evald –
  Užívej si co to jde (režie: Woody Allen, USA/Fr., 2009, 92 min. Komedie) (Výstřední Newyorčan Boris Yellnikoff odkládá život vyšší společenské třídy k ledu, aby mohl přetvořit svou existenci do bohémštější podoby. Na své cestě se střetává s mladou jižankou Melody, která jeho životem docela zamíchá...) (17:00,19:00,21:00)
  31.5. – Oko –
  Mamas & Papas (režie: Alice Nellis, ČR, 2010, 90 min. Drama) (Příběh filmu tvoří mozaika osudů několika manželských či partnerských dvojic, které v určitém zlomovém bodě života řeší otázky chtěního, nechtěného, vytouženého nebo zmařeného rodičovství.) (20:30)
  1.6. – Oko –
  Precious (režie: Lee Daniels, USA, 2009, 110 min. Drama) (Plnoštíhlá a neatraktivní černošská dívka dospívá pod krutým vlivem matky. Neobvyklá událost ve škole konečně přitáhne pozornost k její situaci a Precious se ihned chopí příležitosti nabízené studijním programem pro problémové dívky.) (20:30)
  4.6. – Oko –
  Jak se dělá porno? (ČR, 2010, 30 min. Dokument) (Dokument Píseckých filmových škol FAMU a SVOŠF. Cílem mladých filmařů bylo proniknout do zákulisí porno průmyslu. Pod falešnou identitou, v přestrojení za porno producenty, získali kontakty na největší hvězdy nejen českého, ae i světového pornoprůmyslu.) (20:30)
  5.6. – Oko –
  Český mír (režie: Vít Klusák, Filip Remunda, ČR, 2010, 103 min. Dokument) (Tvůrčí dvojice režisérů se vydává v podstatě po stejné lince jako ve snímku Český sen – v centru dění je opět neuchopitelná a v podstatě ve výsledku nerealizovaná chiméra. V Českém snu se jednalo o hypermarket snů, v Českém míru jde o nepostavený americký radar v Brdech.) (20:30)
  1.6. – Ponrepo – cyklus Ostrava Kamera Oko – Karel Reisz –
  Morgan, případ zralý k léčení (režie: Karel Reisz, VB, 1966, 90 min. Komedie) (Příběh o mladém umělci, jenž už dávno není schopen souznít se zjednodušeně marxistickým viděním světa, v němž vyrůstal vedle svých rodičů, a není ani s to přijímat šosáctví dobře situované rodiny své ženy, jež se s ním sice pro jeho excentricitu rozvádí, ale přece jen pro něj stále cítí určitou slabost.) (20:00)
  2.6. – Ponrepo – cyklus Kamera Oko – Karel Reisz –
  Francouzova milenka (režie: Karel Reisz, VB, 1981m 115 min. Romantický) (Snímek natočený podle románu Johna Fowlese. Jeho hrdina se zříká své snoubenky z dobré společnosti ve prospěch výstřední ženy bez postavení poznamenané mravním pokleskem. Touto skandální ztrátou bezúhonnosti přichází o svůj výsadní společenský status. Autorem scénáře byl Harold Pinter, v hlavních rolích hrají Hilton McRae, Meryl Streep a Jeremy Irons. ) (20:00)
  3.6. – Ponrepo – Široce otevřené oči (režie: Chaim Tabakman, Izraei/Fr/Něm., 2009, 91 min. Drama) (Jeruzalém, semknutá komunita přísně ortodoxních Židů. Aaron má prosperující košer řeznictví a spokojené manželství s Rivkou, s níž má čtyři děti. Do jeho krámku přijde na výpomoc student Ezri. Aaron zcela propadne mladíkovu kouzlu, jednoho dne nenávratně poruší svět přísných pravidel a bezhlavě se zamiluje.) (17:30)
  4.6. – Ponrepo – cyklus Kamera Oko –
  Isadora (režie: Karel Reisz, VB, 1968, 127 min. Biografický) (Portrét slavné, nekonformní tanečnice Isadory Duncan, zakládající svůj tanec na antickém stylu určovaném improvizací a vyvěrajícím z hluboké emocionality prožitku, vyrůstal ze vzájemně naplňující se spolupráce Reisze s herečkou Vanessou Redgrave.) (20:00)
  31.5. – Světozor – Dokumentární pondělí –
  2 nebo 3 věci, které o něm vím (režie: Malte Ludin, Něm., 2005, 85 min. Dokument) (Na základě „2 nebo 3 věcí“, které o svém otci – válečném nacistickém zločinci – ví, se Malte Ludin pokouší vytvořit filmový záznam o tom, jak hrůzná minulost jeho otce ovlivňuje jeho rodinu v přítomnosti.)
 • Filmové festivaly:
  do 31.5. –
  Projekt 100 (info: http://www.projekt100.cz)
  do 6.6. –
  50. mezinárodní festival filmů pro děti a mládež, Zlín (info: http://www.zlinfest.cz/cs/)
  do 10.9. – Ostrava v Praze, Kino Aero
  (
  info: http://www.kinosvetozor.cz/cz/cykly-festivaly/127/Ostrava-v-Praze/184/2010/)
 • Zpěvák, skladatel, harmonikář, klávesista a kytarista John Mayall, který je považován za legendu bluesové hudby, chystá se svou kapelou The Bluesbreakers sérii koncertů v České republice. 4. června vystoupí v Ostravě, 6. června v Brně, 7. června ve Žďáru nad Sázavou a 20. června v Praze.
 • Kluby v Česku, potažmo hlavně v Praze:
  31.5. –
  Agharta – Fraš / Wilkinson Q (21:00)
  1.-2.6. – Agharta – Jiří Stivín & Co. (21:00)
  4.6. – Agharta – Jazz Farma (21:00)
  6.6. – Agharta – Jiří Hála Jazz Project (21:00)
  1.6. –
  Balbínova poetická hospůdka (20:00)
  2.6. -
  Blues sklep – Juicy Freak (21:00)
  3.6. – Blues sklep – Císař Band (21:00)
  6.6. – Blues sklep – Jan Smigmator Quartet (21:00)
  2.6. –
  Divadlo Archa – AGA Shio – Hiromitsu Agatsuma a Satoru Shionoya (20:00)
  5.6. – Divadlo Archa – Hiromitsu Agatsuma – Prague Experience (Neobvyklý koncert, na kterém japonské duo AGA-SHIO vystoupí společně s umělci, se kterými se setkají během týdenního putování po pražských koncertních síních, kostelech, klubech, v galeriích, ale i na ulici nebo v metru.) (20:00)
  5.6. –
  Freestyle Park Modřany – Jools Holland se svou kapelou (20:00)
  2.-3.6. –
  Jazz Dock – Gwyn Ashton Solo (19:00)
  4.6. – Jazz Dock – Jimmy Bozeman and Tony Rose (19:00)
  6.6. – Jazz Dock – Gwyn Ashton Duo (22:00)
  2.6. – Lucerna music bar –
  Jam session ostravských jazzových kapel (21:00)
  31.5. –
  Reduta – Bohemia Big Band (21:30)
  1.6. – Reduta – Limited Edition (21:30)
  4.6. – Reduta – Traditional Jazz Studio (21:30)
  6.6. – Semilasso, Brno – John Mayall & The Bluesbreakers (20:00)
  4.6. – Vítkovice Aréna (Multifunkční hala), Ostrava – John Mayall & The Bluesbreakers (19:00)
 • Kluby - cizina:
  „Pokud se musíte ptát, co je jazz, nikdy to nepochopíte.“ (Louis Armstrong)

  1.-4.6. – Blue Note Tokyo, Japonsko – Mike Stern Band feat. Randy Brecker, Richart Bona & Dave Weckl (19:00, 21:30)
  1.-2.6. – Blue Note New York, USA – Alice Smith (20:00, 21:30)
  2.-3.6. - Ronnie Scott´s Jazz Club, Londýn, VB – Stevie Wonder – oslava 60. narozenin, host Natalie Williams Soul (20:30)

 • Tanec a experimentální divadlo:
  „Ten, kdo by se jednou chtěl naučit létat, musí se nejprve naučit stát a chodit a běžet a lézt a tančit; do létání nelze vlétnout.“ (Friedrich Nietzsche)

  4.6. – Alfred ve dvoře – Domácí úkoly z pilnosti – Rounde 30 (Hitparáda tanečního a pohybového divadla – závěrečné kolo nekonečné kultovní přehlídky.) (20:00)
  1.6. – Divadlo Archa, hostuje Ver TeDance –
  Emigrantes (choreografie a režie: Tereza Ondrová a Veronika Kotlíková) (Představení nahlíží dětskýma očima na fenomén uprchlictví.) (18:00)

  Taneční a multižánrové festivaly:
  do 5.6. – Fringe Festival 2010 (info: http://www.praguefringe.com/)
  do 7.6. –
  Ostrava v Praze (info: http://www.ostravavpraze.cz/)
  do 29.6. –
  Tanec Praha 2010 (info: http://www.tanecpraha.cz/)

 • Divadla:
  „Postavy románu jsou mé vlastní možnosti, které se neuskutečnily.“ (Ladislav Klíma)

  1.6. – ABC – Leo Rosten: Pan Kaplan má třídu rád (režie: Miroslav Hanuš) (Příběh o zdolávání neuvěřitelných zákrut cizího jazyka ve třídě plné lidí, kteří už dávno překročili školní léta.) (19:00)
  4.6. – ABC – Saturnin
  (režie: Ondřej Havelka) (Dramatizace slavného humoristického románu Zdeňka Jirotky o sluhovi, který se stane pánem svého zaměstnavatele a způsobí v jeho poklidném životě řadu překvapivých zvratů.) (19:00)
  1.6. – Činoherní klub – Christopher Hampton: Nebezpečné vztahy (režie: Ladislav Smoček) (Rozkoš je jediná věc, co svádí obě pohlaví dohromady, a přesto sama nestačí založit nějaký vztah.)
  (19:03)
  4.6. – Činoherní klub – Jasmina Reza: Bůh masakru (režie: Ondřej Sokol) (Jsme lidé kultury, rozumu anebo jen bezmocné individuální oběti svých pudů? Hra, během níž se bortí očekávané stereotypy chování...)
  (19:03)
  2.6. – Dejvické divadlo – Doyle Doubt: Černá díra (režie: Jiří Havelka) (Ve chvíli překročení horizontu událostí není cesty zpět.)
  (19:30)
  30.5. – Divadlo Bez zábradlí – Francis Veber: Blbec k večeři (režie: Jiří Menzel) (Při srážce s blbcem se může rozsvítit i tzv. „inteligentovi“. Přesto si raději dvakrát rozmyslete, než někoho prohlásíte za blbce. Může se vám stát, tak jako v této bláznivé komedii, že se na váš účet bude bavit někdo jiný.) (19:00)
  1.6. – Divadlo Komedie – Ladislav Klíma: Utrpení knížete Sternenhocha (režie: David Jařab) (Groteskní drama o lásce a nenávisti doslova až za hrob.)
  (20:00)
  3.6. – Divadlo Na zábradlí – PREMIÉRADorota Maslowska: Dva chudáci Rumuni, co mluvěj polsky (režie: David Peimer) (Na benzinové pumpě, na dálnici, na opuštěné silnici anebo v hlubokém polském lese se odehrává příběh jednoho večera, který začal kostýmní párty.) (19:00)
  1.6. – Divadlo Rokoko – Lars von Trier, Vivian Nielsen: Prolomit vlny (režie: Ondřej Zajíc) (Adaptace Trierova kultovního filmu, který se stal vlajkovou lodí projektu Dogma 95. Milostný příběh o velké vášni, víře o obětavosti bez hranic. Příběh o tom, že skutečná láska je schopna obětí, které leží za hranicemi lidských možností.)
  (19:00)
  6.6. – Divadlo Bolka Polívky, Brno, hostuje Divadlo Slawjena – Bylo jednou jedno království (Komediální hudební pohádka o mrtvé vodě a havraních papučích, která je určena pro diváky od 6 do 94 let.) (16:00)
  1.6. – Divadlo Ungelt –
  Jeffrey Hatcher: Picasso (režie: Jiří Svoboda) (Napínavý příběh o Pablu Picassovi předvedeném v okupované Paříži německými vojáky před vyšetřovatelku, která po něm žádá autorizaci tří jeho obrazů. Probuzené vzpomínky, tajemství, která hlavní postavy skrývají dlouhá léta...) (19:00)
  2.6. – Divadlo Ungelt – Keith Waterhouse: Jeffreymu je šoufl (režie: Julek Neumann) (Tragikomický příběh o slavném britském žurnalistovi a alkoholikovi Jeffreym Bernardovi.) (19:55)
  4.6. – Divadlo Ungelt – Sam Shepard: Láskou posedlí (režie: Janusz Klimsza) (Strhující drama o silném milostném vztahu dvou nevlastních sourozenců, který je pro oba osudovou láskou na celý život a zároveň zničujícím prokletím.) (19:55)

 • Divadelní festivaly:
  do 6.6. – Mezi ploty, Praha (info:
  http://www.meziploty.cz/)
  do 6.6. – Divadlo ANPU, Praha
  (info: http://www.anpu.cz/)
  do 26.6. – Slovenské divadlo v Praze (info:
  http://www.bezzabradli.cz/)

Do tajů a kouzel složité kuchyně výuky muzikálového herectví nahlédl náš zvědavý hejbací objektiv. Snímek ukazuje, kterak před vystoupením procvičuje paní profesorka Dada se svými studenty rytmizaci některých náročnějších gest.

obr

MK

No takto tetino

No takto tetino,
situácia mojej euroosoby je takého druhu, že sa čudujem, že vôbec píšem,lebo ma postihol jeden zo smrteľných hriechov - lenivosť! No takto tetino a strécu (ak nemá tiež ten syndróm ako ja), a vidíš, už aj modzog vypína,lebo práve vypla mikrovlnka a posteľ mám na vzdialenosť 146 cm. Zostavujem nové ONÉ, ktoré bude delové, ale práve preto to tak dlho trvá, lebo chcem všetkých prispievateľov "prasáka" tromfnúť. Bude to niečo na štýl p.g. Hrabala, ale ja ku glosám bežných ľudí nebudem pridávať žiadnu fabuľu. A stréc ať už pomalu chladí domácí pívo, ať to do léta stihne,já tentokrát určite přijedu asi i s vnučkou!Keď tak pozerám predchádzajúcu vetu, chybu tam nevidím, aj keď aj čeština od čias, keď som ju bežne používal, sa vyvíjala.
Jedným pozdravom z rangu "Dobrý deň" z budúceho ONÉ sa rozlúčim :
DLHO ŽITE!

p.s.
Ďaľšie odhaľovanie zo skvostného budúceho diela ONÉ je spoplatnené podľa zákona 11.paragraf.5 článok 10,zbierky zákona 568, uverejnený v Novom čase,Čase a Nadčase, schválenom v Slov. parlamente dňa 10.1.2010 jednomyseľne, všetkými Ficoposlancami, a to výške, ktoré určia tabuľky vykonávajúceho predpisu, vydaného najneskôr v marci (březnu) 2020! Odhad legislatívnych expertov je 5€ za vetu. A nerobte si z toho srandu! To je vážne!
Čafte!

 


 

Je to tři týdny, co jsem si fotila vistarii v květu a mám pocit, že od té doby neuplynul ani týden...

POZOR! S velikým potěšením jsem zjistila, že v divadle Husa na provázku (Zelný trh 9) pořád ještě hrají pohádku „Svolávám všechny skřítky! Královna“ - zrovna na Den dětí, 1. června v 16:00. Doporučující text z programu:
Obnovená premiéra legendární pohádky o královně Božínce, která se octne ve spárech čaroděje Habaděje. K záchraně jí mohou dopomoci pouze neohrožení skřítci.
V kouzelných čepičkách se svítilnami budou děti procházet tajuplnými místy plnými zázraků a pohádkových bytostí, aby vysvobodili zakletou královnu.
Statečné srdce s sebou!
Rodiče mohou sledovat své odvážné skřítky z nadzemských výšin!
Určeno dětem od 8 do 10 let.
To všechno můžu potvrdit, chodila jsem na tu pohádku kdysi se svými potomky a bavila jsem se já i oni. Samozřejmě nezůstalo při jedné návštěvě, ale vyžádali si to dobrodružství víckrát.
Pokud není vyprodáno a máte děti, případně vnoučátka podobného věku, dopřejte sobě i jim tu radost, stojí to za to.

V sobotu, 5. června v 19:00 uvádí divadlo Reduta (Zelný trh 4) nádherné představení „Balady“ autorek Hany Litterové (choreografie) a Zuzany Lapčíkové (hudba).

A ještě jednou Husa na provázku: v úterý 8. června ve 20:30 „Ubohá Rusalka bledá“ - v režii a výpravě bratří Formanů. Dvořákova Rusalka v úplně jiném hávu, nádhera, pro mě jeden z nejhezčích divadelních zážitků vůbec!

S předstihem ráda musím upozornit na „Princeznu Sylvestrii aneb zápas o nevěstu“ v divadle Radost Bratislavská 32) 14. června v 19:00. Kdo neviděl, ať tam běží, kdo viděl, možná poběží podruhé. Příznivci hudebního humoru, objednávejte si lístky! Vidět basistu Richarda Nováka z Národního divadla, jak si to představení užívá spolu s tenoristou Milanem Čížkem a celým souborem Radosti za živého doprovodu Moravského smyčcového kvarteta, to je zážitek opravdu nevšední. Vaše bránice Vám bude vděčná!

Dada a spol. www.quakvarteto.cz

Dr+spol. 30. 5. 2010

viditelné prase, viditelné prase, wwwprase prasisko viditelneprase wwwiditelneprase widitelneprase widitelné prase Viditelne.prase.cz Dušan Rouš