FASHION SHOW
(módní přehlídka)

Jak se tak blíží ten konec světa, tak se zároveň stalo, že i Helča kupodivu udělala chybu, stejně jako májští chytří indiáni s tím svým slavným kalendářem, poslala mi fotky pro prase a slibovala v chatu, že text je v mailu. A vono hovnajs, takže teď fotky a zítra, dovolí-li májskej Manitou, bych mohl dodat i text, pakliže mi ho Helča pošle. Redakce WWWiditelnýho prasete se omlouvá všem pondělním čtenářům (a jak jsem si tak vlastním průzkumem prozkoumal, je jich většina), fotky jsou bez průvodního bez textu a text až v pondělí. Inu neserióznost je WWWpraseti jaksi vrozená. A to je dobře. Kdybych byl sám sobě ministryní obrany, asi bych se z redakce vyhodil a dosadil za sebe sebe, ale naštěstí nejsem žádnou Peakou, a tudíž si budu zarputile svou sesli šéfredaktorskou bránit zuby nehty sám před sebou. Jo, a nezapomeňte si koupit pár svíček, a s pytlíkem mouky a cukru utíkejte do lesa, ať se zachráníte před koncem světa. No a kdyby to zase, jako už kdoví po kolikáté nevyšlo, nezapomeňte se zase na jaře vrátit. A nebo víte co? Dělejte si, co chcete.
Až potud to platilo do pondělka. Ale Helča se pochlapila a poslala ten neposlanej soubor. Teď už pokračuje Helča se svým opravdu, ale opravdu fejetonem, jak by řekl náš společnej prezident, co má na Hradě svýho víceméněkancléře Hájka a jmenoval Peake...:

No a abyste si to mohli tak trochu představit i bez povídání, tak tohle je plakátek, kterej na tu slavnou módní přehlídku zval. Schválně si to zkuste představit bez textu, doplňte si nějakej svůj. A pak se uvidí, jak moc jste se netrefili... Dále už z péra autorky:

V Austrálii je spousta věcí tak trošku jinak než u nás. Třeba to, že zde existuje veliká podpora pro to, když se dospělý člověk rozhodne změnit profesi, nebo si dodělat školu. Existuje tady systém vzdělávání pro dospělé zvaný TAFE (Technical and Further Education). Tafe je v každém regionu a nabízí různé kurzy. Mně osud přihrál kurz zaměřený na módu a oděvnictví, což je přesně to, co mě baví a navíc i zajímalo. Tafe je ve vesničce Wollongbar, což je asi 45 km od nás. První rok jsem studovala Fashion Design, další rok též, ale vyšší levl (jak by řekli pařiči počítačovejch her a vzteklejch ptáků angry birds) kurzu, a třetí rok jsem studovala Costume for production. Studovat kostým je pastva pro oko i pro tvořivé ruce. Učili jsme se tak trošku od všeho něco, ale nejzajímavější částí kurzu bylo kloboučnictví, trojrozměrné sochání a tvorba paruk z pěny. Pro tuto část studia zaměstnal TAFE skvělého profesora MICHAELA. Michael je sice muž, ale vlastně je ženská. Obléká se do dámských oblečků, na podpatkách umí chodit líp než kdejaká dáma (rozhodně líp než já) a když se namaluje, tak se od pravé ženské skoro nedá rozeznat. Krom toho, že má tyto chameleoní mimikry, má Michael taky neuvěřitelnou představivost a tvoří překrásné kreace na hlavu. Je to jeho specialita. Pro své výtvory používá kombinace různých pěn a molitanů. Základem bývá taková helma, pevně padnoucí přikrývka hlavy, na kterou se pak připevňují další nástavby. V Michaelových hodinách byla vždycky stoprocentní docházka. Důkaz toho, že když je něco zajímavého, lidi se účastní a rádi.
Další zajímavá část kurzu byla pod vedením Martina. Martin a jeho přítel bydlí na farmě s asi 200 kravami, které musí dojit. Takže si vždycky mezi dojením odběhl do školy zaprofesorovat. Martin se specializuje na kulisy a jeho vášní je umělecký směr STEAM PUNK.I on trpí neuvěřitelně přebujelou fantazii. Naučil nás spoustu zajímavostí, třeba jak replikovat staré knoflíky, jak barvit peří pomocí fixek a metylalkoholu, jak pozlacovat a postříbřovat předměty, jak zfalšovat boty, aby vypadaly jako z minulého století a spoustu jiných vychytávek, které se ve filmovém a divadelním průmyslu velice hodí.
Martinova maminka bydlí v Evans Head a šije kostýmy pro naše amatérské divadlo The Village Players. Jaká náhoda.

Loni jsme na konci školního roku zorganizovali módní přehlídku, a protože to byla akce poměrně úspěšná, rozhodli jsme se akci uspořádat i letos. Nejprve se všichni angažovali, každý hodil do placu své schopnosti a možnosti, ale když došlo na lámání chleba, tak nějak všichni nenápadně vycouvali. Pořádat velkou akci na konci školního roku je trochu náročné. Všichni se snaží dodělat svoje závěrečné projekty a nikomu se nechce investovat čas a energii navíc. U některých začaly pracovat nervy a dostavila se frustrace, deprese a logickým výsledným produktem byla netečnost. Nakonec jsme celou akci nějakým zázračným způsobem zorganizovali ve 2 lidech.

Jedna z nich je osoba oplývající neuvěřitelnou energií, která svým šarmem uhrane spoustu lidí, osoba, která dovede vychválit do nebe i komáří hovno, Sonia Osborn Právě pro organizaci takovýchto akcí je Sonina výřečnost a entusiasmus velice výhodnou komoditou. Sonia je tak trošku pavlačová drbna, ví, kde se co šustne, co se kde přihodí, komu se co má říct a komu ne, a tak nějak řídí svět podle svého. Což je na jedné straně skvělé, na druhé straně to může způsobit i trochu katastrofu v případě střetu osobností s větším egem. V jedné chvíli to vypadalo, že téměř všechny holky z naší třídy se na přehlídku vykašlou, protože měly pocit, že Sonia předvádí One man show a nechtělo se jim do takové akce ničím přispívat. Přišlo mi líto, že tak pěkné modely spousty holek by zůstaly nepovšimnuté, tak jsem se vystoupila na scénu a začala jsem situaci žehlit. Spojením Soniny energie a mých organizačních schopností a mých schopností tety Běty – která si vyslechne bebíčko, pofouká bolístku, pozvedne náladu, se nám povedlo uskutečnit poměrně velkolepou akci v City Hall v Lismore. Na přehlídku přišlo 300 lidí a dalších 80 se nedostalo dovnitř kvůli bezpečnostním požárním regulacím.

První půlka přehlídky byla zaměřená na módu a druhá půlka na kostým. V druhé půlce se prezentovalo nás 11 ze třídy. Každá z nás měla úplně jiný styl, jinou muziku, jiné kostýmy a bylo to rozmanité a docela záživné. No a hlavně, nás to všechny moc bavilo.

Musím přiznat, že ačkoliv po přehlídce měl člověk krásný pocit z dobře vydařené akce, byla jsem dost ráda, že už je to všechno za námi. Když člověk nese velkou zodpovědnost za chod celé akce, tak se to přece jenom projeví. Naučila jsem se spoustu věcí ze světa, který mi byl až doposud ne tak úplně známý. Děkuji všem, kteří se na akci podíleli, a přeju pěkné fotografické pokochání.

 Bridget Barker:

 

Danielle Hofstetter:

 

Eloise Corlett:

 

Evelyn Gordon:

 

Lisa Butler:

 

Llama Kendall:

 

Megan Campbell:

 

Mia Tegan Nissa Robinson:

 

Sonia Osborn:

 

Tahnya Morisson:

 

A já - Helča Roušová:

Pianové šaty vznikaly v mé hlavě docela dlouho. Na konci roku musí každý student udělat kostým, který nějak zasadí do kontextu bud filmového, nebo divadelního, nebo tanečního. Protože mám ráda hudbu, a zvuk piana obzvlášť, rozhodla jsem se, že piano nějak zakomponuju do mého závěrečného modelu. Pianové klapky a černobílý koncept je docela působivý, tak jsem vypustila fantazii na špacír. Původní nápad byl trochu jiný, ale v průběhu tvorby jsem narážela na technické problémy, tak se můj model přetvářel za chodu podle toho, co fungovalo a co ne. Jednou jsme si u kafe a koláčku povídaly s mou spolužačkou Frenchie a já jsem jí popisovala pianový model, který mi strašil v hlavě, a říkala jsem, že potřebuju pianové klapky. Frenchie se zamyslela a řekla, že mají na dvorku staré piano z roku 1948, které kdysi kdosi strčil na verandu, kde na něj prší, a že jestli chci klapky, tak že mi je z toho piana vytluče. A jak řekla, tak udělala. Za lahev vína a za čokoládu je všechny vytrhala a přinesla mi je. Milan mi je vyčistil a seřízl, protože by jinak byly moc veliké, tlusté a hlavně těžké a šaty s nimi by se skoro nedaly nosit. Pak mi do nich vyvrtal dírky a já jsem je vlascem přišila na spodní lem. Ostatní klapky na límci a na klobouku jsem vytvořila z dřevěných kolíčků, protože víc klapek už nebylo a na límci by opravdivé klapky působily dost mohutně. Nakonec jestě zamotaninu na zádech a notovou osnovu ve vzduchu a je to. Teď mi zas v hlavě sedí pár modelů do stejné tématické skupinky.. Model basový, model saxofonový a tahací harmonika...jooo tahací harmonika, to bude model.
Hmmm, tak třeba zase příště.


Tyhle dvě to všecko zavinily až do zdárnýho konce.
(poznámka redakce)

FOTO: Simon Fraser (CloudNine ImageArt)
KECY: Helča

bazar


Nebezpečné hnízdo.

  • Evropané, kteří dorazili do Severní Ameriky, se na místní Indiány dlouho dívali jako na podřadné „rudochy“. Podle nových genetických výzkumů jsou však původní obyvatelé Severní Ameriky a Evropané příbuznější, než se dříve myslelo. Vědci pod vedením Nicka Pattersona analyzovali genetická data získaná přečtením genomů některých severoamerických Indiánů a Evropanů. Ze srovnání vyplynulo, že dnešní Evropané pocházejí v základě ze dvou zdrojů. Jednou z nich byli neolitičtí zemědělci, kteří mají své nejbližší dnešní příbuzné v obyvatelích Sardinie. Před jejich příchodem z jihovýchodu zde však žila původnější sběračsko-lovecká populace. A právě ta se ukázala být relativně příbuznou lidem z východní Sibiře a také některým severoamerickým Indiánům. Ti jsou potomky dobrodruhů, kteří se asi před 15 000 lety vydali před Beringovu úžinu. Obě dávno oddělené linie se mohly začít potkávat až po roce 1492.
  • Ledovce často slouží vědcům jako jakýsi kalendář, z něhož mohou prostřednictvím pečlivé analýzy vyčíst mnoho o dějích v minulosti. Stopami, které prozradí přítomnost člověka, jsou např. prachové částice, rostlinný pyl či dřevěné uhlí. Američtí vědci nedávno zvolili novou metodu, jak odhadnout velikost lidské populace v minulosti: přítomnost látky s nevábným názvem koprostanol. Ten je koprostanol součástí lidských výkalů. Jeho přítomnost v nich je důsledkem rozkladu jedné z centrálních sloučenin našeho těla, cholesterolu. Je tedy velmi dobrým indikátorem přítomnosti člověka.  Vědci z univerzity v Amhersu v Massachusetts objevili přítomnost této látky v ledovcích pocházejících z Lofotského souostroví ve vrstvách starých až 7300 let. Když vědci srovnali vývoj koncentrace koprostanolu se záznamy z letokruhů stromů, zjistili, že si velmi dobře odpovídají. Přítomnost této látky je tedy velmi dobrým signálem o přítomnosti člověka a míře jeho vlivu na životní prostředí.

  • Tohle musím dát do drbů, protože nevím, kam jinam. Helča s Beou hrály pohádku pro děti z Enchanted Forest, Bylo docela natřískáno. 90 platících a to je v těchto zeměpisných šířkách docela hodně. Dokonce se o divadelní představení zajímali i novináři z lismorských novin Norhern Star a udělali s aktéry toho divadýlka rozhovory:

  • Jel jsem do Brna
  • V Praze to klouzalo a to mě bavilo
  • v Brně chcalo a to mě taky bavilo
  • Klouzání je ale lepší.
  • Jo a taky,že jsem si toho tenhle týden moc nenaběhal, což mi chybí.

 

australia

foto: Helča a Milan


australia

Surreálný inspektor Zrzek v.p. (vlastní packou)

Radek Přikryl z Brna ke studentským protestům kvůli komoušské radní:
"Tato skupina mentálních embryí, kteří znají socialismus jen z vyprávění,
by se měli soustředit na státní maturitu, aby potom zase nezkuhrali.
V životě nevytvořili žádnou hodnotu, tak ať drží h..u a krok."

 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player



Městská knihovna, 2. patro (do 15.1.2013)
Městem posedlí / Mezinárodní výstava street artu a graffiti Ilegální umění v legálním světě.
Dům U kamenného zvonu (do 3.2.2013)
Jan Švankmajer: Obsese komplexního umělce

Galerie Rudolfinum (do 30.12.2012)
British painting today

City Tower (do 31.12.2012)
Andy Reiben - obrazy v oblacích
V nejvyšší budově v České republice, kterou je City Tower v Praze na Pankráci představuje ve výšce více jak 100 metrů nad zemí své obrazy výtvarník Andy Reiben. K výstavě v oblacích nad Prahou přizval ještě další umělce z portfolia Buyfeel.

Jízdárna Pražského hradu (do 6.1.2013)
Stanislav Kolíbal - Jiný svět
Výstava Jiný svět, kterou pořádá Správa pražského hradu ve spolupráci s Prinz Prager Gallery a White Gallery, představuje objekty, reliéfy, plastiky, kresby a akvarely významného umělce narozeného v roce 1925.

Josef Ládek, Robert Pavelka: Encyklopedie komiksu v Československu 1945-1989 Autoři předkládají přehled o historii československého komiksu v letech 1945–1989, a toto stále značně nezřetelné místo v historii kreslených příběhů co nejvíce doplňují a obohacují. Především chtějí ukázat, že se tu nerodila jen díla poplatná režimu, tematicky slabá či obsahově špatná, nebo dokonce určená prakticky bez výjimky dětským čtenářům. Poukazují na tvorbu konkrétních autorů, jejichž jména by se rozhodně neměla zapomínat jen proto, že žili a tvořili v té či oné době. A často i za cenu osobního hrdinství, ze kterého neměli většinou vůbec žádný prospěch. V prvním díle Encyklopedie komiksu se seznámíme s komiksy, které vycházely v časopise ABC.

Většina nahrávek amerického saxofonisty Davida Liebmana vychází v posledních letech v Evropě. Nejinak je tomu u novinky Surreality, kterou vzdává poctu Ornettu Colemanovi, Albertu Aylerovi a také Olivieru Messiaenovi. David Liebman je nepochybně renesanční osobnost současného jazzu – je to nejen jazzový praktik, ale také pronikavý teoretik a jazzový pedagog. Na jazzové scéně se pohybuje přes 40 let – hrál s Elvinem Jonesem a v 70. letech se proslavil hlavně jako soprán saxofonista v jazzrockových kapelách Milese Davise. Nahrávka Surreality je ovšem spíše projektem dvou leaderů – tím druhým je pianista Lewis Porter. Ten se ve své kariéře obratně pohybuje na rozmezí mezi akademickou půdou a jazzovou praxí. Je znám jako brilantní jazzový historik (viz jeho knihy o Lesteru Youngovi nebo Johnu Coltraneovi), ale hrává i v klubech (Ravi Coltrane, Joe Lovano, Marc Ribot atd.). V jeho vztahu k Liebmanovi se tyto zájmy propojují: tento saxofonista je nejen jeho hudebním vzorem, ale nedávno o něm sepsal i soubor rozhovorů (kniha What It Is: The Life of a Jazz Artist).

.


  •  „Když člověk žije, musí myslet. Když myslí, musí snít.“ (Isaac Asimov)
  • Kina:
    18.12. – Aero – Filmový klub – Rozchod Nadera a Simin (režie: Asghar Farhadi, Írán, 2011, 120 min. Drama) (Strhující manželské drama ze současného Iránu ukazuje, jak fatálně mohou být lidské osudy a rodinné vztahy ovlivněny společenskými předsudky a přísným právním systémem. Manželská dvojice, Nader a Simin, čelí životnímu rozhodnutí, které ovlivní nejen jejich vztah, ale především budoucnost dcery Termeh. Jedině pokud odejdou z Iránu, zajistí jí svobodný život, ale Nader odmítá opustit vážně nemocného otce. A tak Simin nezbývá, než požádat o rozvod. Jedinou zbraní matky a manželky v iránské společnosti je vyčkávat. Jenže Nader, který se má náhle sám starat o dceru i otce, selhává a zaplétá se do problémů se zákonem. Co mělo být jen zkouškou vztahu se brzy prohloubí v opravdové drama.) (18:00)
    20.12. – Aero – NTD Live – Večer s León & Lightfootem (19:45)
    21.12. – Aero – Obchod pro sebevrahy (režie: Patrice Leconte, Fr./Kan./Bel., 2012, 85 min. Hudební) (Představte si město, kde se žije tak smutně, že lidé ztratili veškerou chuť k životu. Představte si město, kde prosperuje jediný obchod - ten, který prodává jedy, provazy a další sebevražedné pomůcky. Majiteli tohoto obchodu se právě narodilo dítě, které je ztělesněním životního optimismu. Rozklad rodinné živnosti pomalu začíná...) (20:45)
    22.12. – Aero – Alois Nebel (režie: Tomáš Luňák, ČR, 2010, 87 min. Animovaný) (Dlouho očekávaná adaptace kultovního komiksu Alois Nebel autorů Jaroslava Rudiše a Jaromíra 99 přináší temný příběh s atmosférou podobnou filmům jako Scanner Darkly, Sin City nebo Valčík s Bašírem, k jehož realizaci použil režisér Tomáš Luňák poprvé v české kinematografii rotoscoping, unikátní technologii kombinující kreslený a hraný film. Příběh filmu začíná na podzim roku 1989 na železniční stanici Bílý Potok v Jeseníkách, kde slouží jako výpravčí Alois Nebel. Nebel je tichý samotář, kterého čas od času přepadne podivná mlha.) (20:45)
    18.12. – Oko – Divoká stvoření jižních krajin (režie: Benh Zeitlin, USA, 2012, 92 min. Drama) (V zapomenuté, ale svérázné komunitě, která sídlí v bažinatém kraji u mrtvého ramene řeky, odděleném od zbytku světa rozsáhlou ochrannou hrází, žije šestiletá Hushpuppy. Maminku už dávno nemá a její milovaný otec Wink je divoch, který je neustále mimo domov, a tak je osamělá Hushpuppy odkázaná na společnost polodivé zvěře. Vnímá přírodu jako křehké spletivo živoucích, dýchajících věcí, v němž celý vesmír závisí na tom, aby do sebe všechno dokonale zapadalo. A když se po bouři zvedne stoletá voda a obklopí jejich město a tatínek naráz onemocní a divoká prehistorická zvířata obživnou a vylezou ze svých zamrzlých hrobů, Hushpuppy zjistí, že přirozený řád všeho, co jí bylo nadevše drahé, se začíná rozpadat. Malá hrdinka se zoufale snaží dát svůj svět zase do pořádku, aby zachránila svého nemocného otce i potápějící se vesnici, nejtěžším úkolem pro ni ovšem bude vůbec přežít nezastavitelnou katastrofu ohromných rozměrů.) (17:15)
    18.12. – Oko – Živě: Pařížský balet – Don Quijote (19:30)
    19.12. – Kino 35 – Obchod pro sebevrahy (režie: Patrice Leconte, Fr./Kan./Bel., 2012, 85 min. Hudební) (Představte si město, kde se žije tak smutně, že lidé ztratili veškerou chuť k životu. Představte si město, kde prosperuje jediný obchod - ten, který prodává jedy, provazy a další sebevražedné pomůcky. Majiteli tohoto obchodu se právě narodilo dítě, které je ztělesněním životního optimismu. Rozklad rodinné živnosti pomalu začíná...) (20:45)
    18.12. – Lucerna – SuperClásico (režie: Ole Christian Madsen, Dán., 2011, 99 min. Komedie) (Chytrá dánská komedie líčí osudy Christiana, majitele upadající vinotéky, kterému se hroutí nejen živnost, ale i manželství s Annou. Ta odjela do Buenos Aires a jako úspěšná manažerka fotbalového klubu žije luxusní život po boku o mnoho let mladší argentinské fotbalové hvězdy. Christian se ale nehodlá tak snadno vzdát. Se svým šestnáctiletým pubertálním synem nasedne do letadla a rozhodne se pod záminkou vyřízení rozvodových papírů získat Annu zpět. Zdánlivě poklidný výlet se promění ve strhující jízdu, ve které nechybí víno, fotbal a tango. Podaří se Christianovi pokořit argentinského hřebce?) (16:45)
    18.12. – Lucerna – Samsara (režie: Ron Fricke, USA, 2011, 102 min. Dokumentární) (Připravte se na zážitek a zkušenost smyslů, které nemají obdobu. SAMSARA opět spojuje režiséra Rona Frickeho s producentem Markem Magidsonem, jejíchž filmařské a hudební umění bylo potvrzeno již mnohokrát oceněnými filmy BARAKA a CHRONOS. SAMSARA ve starodávném sanskrtu znamená "věčně se otáčející kolo života“ a tvůrci se v něm snaží zachytit prchavé okamžiky, které utvářejí náš život. Film, který vznikal přes pět let ve dvaceti pěti zemích nás zavádí na posvátná místa, do postižených oblastí, průmyslových zón a míst přírodních zázraků. SAMSARA, která se vzdává dialogů a popisných textů, úplně rozvrací naše očekávání tradičního dokumentu. Namísto toho podněcuje naše niterné interpretace obrazem a hudbou, které do starého chápaní přináší nové prvky.) (20:30)
    19.12. – Lucerna – Hasta la vista! (režie: Geoffrey Enthoven, Bel., 2011, 115 min. Komedie) (Philip, Lars a Jozeph jsou tři mladíci po dvacítce, kteří milují víno a ženy. Jenže jsou stále panicové. Pod záminkou ochutnávání vína se vydají na cestu do Španělska s vidinou prvních sexuálních zážitků. Nic je nemůže zastavit – dokonce ani jejich handicap: jeden je slepý, druhý na vozíku a třetí zcela ochrnutý. Hasta la vista! vypráví příběh o lásce, síle přátelství a chtíči. Příběh o humoru jako jediném prostředku, který pomáhá vyrovnat se s nelehkou situací, o silné touze jako největším hybateli lidské snahy bořit hranice. Člověk ovládaný touhou dokáže věci, o kterých netušil, že je může zvládnout. Přitom její naplnění bývá až druhotné.V této road movie je cesta důležitější než její cíl. Film vznikl na motivy skutečného příběhu Asty Philpota a jeho přátel.) (18:30)
    17.12. – Mat – Ve stínu (režie: David Ondříček, ČR/SR/Pol., 2012, 106 min. Drama) (V bývalém Československu 50. let se odehrává napínavý kriminální příběh, který ve svém důsledku zasáhne do osobních osudů aktérů i jejich blízkých. Kapitán Hakl (Ivan Trojan) vyšetřuje krádež v klenotnictví. Z běžné vloupačky se ale vlivem zákulisních intrik tajné policie začíná stávat politická kauza. Z nařízení Státní bezpečnosti přebírá Haklovo vyšetřování major Zenke (Sebastian Koch), policejní specialista z NDR, pod jehož vedením se vyšetřování ubírá jiným směrem, než Haklovi napovídá instinkt zkušeného kriminalisty. Na vlastní pěst pokračuje ve vyšetřování. Může jediný spravedlivý obstát v boji s dobře propojenou sítí komunistické policie? Protivník je silný a Hakl se brzy přesvědčuje, že věřit nelze nikomu a ničemu. Každý má svůj stín minulosti, své slabé místo, které dokáže z obětí udělat viníky a z viníků hrdiny.) (16:30)
    19.12. – Mat – Do Říma s láskou (režie: Woody Allen, USA/It./Šp, 2012, 102 min.) (Režisér Woody Allen při své cestě po Evropě tentokrát doputoval do hlavního města Itálie, kde si zahrál s osudy několika různých lidí. Film je složen ze čtyř povídek. V prvním příběhu přijíždí postarší manželský pár (Judy Davis a Woody Allen) do Říma, aby poznal nastávajícího své dcery, z něhož není její neurotický otec zrovna nadšený. Další příběh filmu je o prostituce (Penélope Cruz), která má za úkol splnit jakékoliv přání klientovi, jenž moc netuší, co po něm ta podivná žena chce. V následující části si italský dav splete muže (Roberto Benigni) s filmovou hvězdou a jeho život se otočí o 180°. V poslední povídce navštívíme mladý americký pár (Greta Gerwig a Jesse Eisenberg), jehož životem zamíchají dvě nenadálé návštěvy v podání Ellen Page a Aleca Baldwina.) (18:15)
    17.12. – Ponrepo – Pásmo filmů – Britský poválečný dokument (17:30)
    17.12. – Světozor – Dokumentární pondělí – Lepší život (režie: Jan Látal, ČR, 2012, 26 min. Dokument) + Obchodníci (režie: Nghiem Quynh Trang, Do Duy Hoang, ČR, 2012, 17 min. Dokument) (20:45)
  • Kluby v Česku, potažmo hlavně v Praze:
    17.12. – Agharta – Noční Optika (21:00)
    18.12. – Agharta – Jazz Efterrätt (21:00)
    19.12. – Agharta – Matej Benko Quintet (21:00)
    20.12. – Agharta – Petra Ernyei Quartet (21:00)
    21.12. – Agharta – Jiří Stivín & Co. (21:00)
    22.12. – Agharta – Marcel Flemr Band (21:00)
    23.12. – Agharta – Hot Line (21:00)
    17.-18.12. – Balbínova poetická hospůdka – Blue Effect & Radim Hladík (20:00)
    17.12. – Blues sklep – The Wingtips (21:00)
    18.12. – Blues sklep – Christmas Brass Band (21:00)
    19.12. – Blues sklep – Nano Illusions (21:00)
    20.12. – Blues sklep – Parental Advisory (21:00)
    21.12. – Blues sklep – David Murphy Band (21:00)
    23.12. – Blues sklep – Circus Problem (21:00)
    17.12. – Jazz klub Ungelt – Petr Zeman Jazz Quintet (21:15)
    18.12. – Jazz klub Ungelt – Prague Connection (21:15)
    19.12. – Jazz klub Ungelt – Adam Tvrdý Crossover (21:15)
    20.12. – Jazz klub Ungelt – Petr Zeman Jazz Quintet (21:15)
    21.12. – Jazz klub Ungelt – Blues Bond (21:15)
    22.12. – Jazz klub Ungelt – Císař Band (21:15)
    23.12. – Jazz klub Ungelt – Marcel Flemr Threesome (21:15)
    17.12. – Jazzboat – Adam Tvrdý Crossover (20:30)
    18.12. – Jazzboat – Eva Emingerová a Trio (20:30)
    19.12. – Jazzboat – Jana Koubková Trio (20:30)
    20.12. – Jazzboat – Marcel Flemr Band (20:30)
    21.12. – Jazzboat – Jazz Revue (20:30)
    22.12. – Jazzboat – Vesna Cáceres and Anima (20:30)
    23.12. – Jazzboat –  Rajnošek B.AND (20:30)
    17.12. – Stará pekárna, Brno – Ty Syčáci (20:00)
    18.12. – Stará pekárna, Brno – Paul Batto Jr. Duo (20:00)
    21.12. – Stará pekárna, Brno – Trawerza (20:00)
    17.12. – U malého Glena  - Stan the Mans Bohemian Blues Band (21:30)
    18.12. – U malého Glena – Roman Pokorný & Blues Box Heroes (21:30)
    19.12. – U malého Glena – Jamie Marshall & Radek Hlávka (21:30)
    20.12. – U malého Glena – Jakub Zomer & B3 Hammond organ trio (21:30)
    21.12. – U malého Glena – Libor Šmoldas Quartet (21:30)
    22.12. – U malého Glena – Zeurítia (21:30)
    23.12. – U malého Glena – UMG Jazz Jam Session (21:30)
  • Kluby - cizina:
    17.-20.12. – Blue Note Tokyo, Japonsko – Maria Schreider Orchestra (19:00, 21:30)
    17.12. – Blue Note New York, USA – Chris Botti (20:00, 22:30)
    20.12. – Twins Jazz, Washington, USA – John Kocur Quartet (20:00, 22:00)
    17.-22.12. – Ronnie Scott´s Jazz Club, Londýn, VB – Ray Gelato & The Giants (18:00)
  • Divadla:
    17.12. – Divadlo ABC – Joseph Heller: Gold za všechny peníze (režie: Ondřej Zajíc) (Jevištní zpracování jedné z knih amerického kultovního spisovatele. Humoristický román s autobiografickými prvky skutečně začíná nabídkou z Bílého domu. Dostává ji spisovatel a univerzitní profesor ve středních letech a pořádně se mu z ní zatočí hlava. Jak by ne. Vždyť má na dosah ruky místo ministra zahraničí nebo zemědělství nebo jiný vysoký post. Stačí jen, aby vyměnil manželku za novější model, a může odcestovat do Washingtonu za závratnou kariérou. A může nechat za sebou všechno, co bylo jeho dosavadním nesnesitelným životem – neuspokojivou rodinu, podivínského otce, spoustu sourozenců, přátele, které nemá rád. Jenomže: „Nic se nezdaří podle plánu,“ jak sám tvrdí. A tak se postupně cesta za úžasnou, vysněnou kariérou mění v putování k vlastním kořenům, k sebepoznání, které je nelichotivé, nemilosrdné, ale směřuje k pravdě o sobě i o politice a politicích, kteří řídí svět.) (10:00)
    17.12. – Divadlo ABC – Samuel Adamson podle Pedra Almodóvara: Vše o mé matce (režie: Peter Gábor) (Adaptace slavné filmové předlohy španělského režiséra o hledání naděje a mnoha konvečních i šokujících podobách lásky, uváděna v české premiéře.) (19:00)
    20.12. – Divadlo ABC – Leo Rosten: Pan Kaplan má třídu rád (režie: Miroslav Hanuš) (Příběh o zdolávání neuvěřitelných zákrut cizího jazyka ve třídě plné lidí, kteří už dávno překročili školní léta.) (19:00)
    21.12. – Divadlo ABC – Willy Russell: Shirley Valentine (režie: Zdeněk Kaloč) (One woman show Simony Stašové. Shirley Valentine je jméno dívky, kterou ta současná, čtyřicetiletá matka rodiny a manželka počestného občana, už dávno není. Odjede na dovolenou do míst, kde se pěstuje vinná réva a tam začíná nový život…) (19:00)
    17.12. – Divadlo Bez zábradlí – Sébastien Thiéry: Indická banka (Alain Kraft, realitní makléř si chce ve své bance vyzvednout peníze. Dozvídá se, že banka byla odkoupena indickou  společností Bank of India, a že jeho účty jsou zablokovány v Dillí. Kafkovská komedie na půdorysu absurdní francouzské grotesky skvěle rozvádí původní nevinnou zápletku a dohání hlavní postavu téměř k šílenství.) (19:00)
    20.12. – Divadlo Ungelt – Edward Albee: Hra o manželství (režie: Ladislav Smoček) (O nelítostném manželském ringu, s Chantal Poullain a Jiřím Schmitzerem. Hra o manželství proslulého amerického autora Edwarda Albeeho.) (19:00)


Zveme vás na křest knihy Dagmar Lhotové O zemi Tam a Jinde, kterou s ilustracemi Jiřího Fixla vydalo nakladatelství Volvox Globator. Křest se koná v úterý 18. prosince od 17 hodin v prostorách Unijazzu, Praha 1, Jindřišská 5, 4. poschodí a budou při něm asistovat: Doc. PhDr Jiří Šetlík, CSc, který vás seznámí s autorkou, Zuzana Špůrová, která vás uvede do děje knihy, a Jan Kostroun, který program obohatí hrou na flašinet. Při následné autogramiádě si můžete dát podepsat i jiné knihy od autorky Země Tam a Jinde jako Prázdniny teprve začínají, Preclíková chaloupka, Světlíčka a tmání, Velká kniha kocoura Vavřince, Pohádky, které přinesl vítr, Andulka pod barevným kopcem, Cesta k Betlému a další. Totéž platí o ilustrátorovi a týká se například jeho knihy Čteme řádky se zvířátky, O mašinkách od Jiřího Kahouna nebo Žáčkova encyklopedie od Jiřího Žáčka.

*Vážení přátelé*
Rádi bychom vás informovali o nejbližších koncertech a představeních, které hostí Společenské centrum, Dělnický dům, Jamborova 65, Brno - Židenice
www.delnickydumbrno.cz, +420 777 758 220, +420 548 216 927

Neznámý písničkář Vít Šujan (www.solisart.cz/artists/vit-sujan) vás svým aktuálním Recitálem na balkóně - Šujanoviny připravené na pondělí 17. prosince od 19°° naladí na (ne)klidnou adventní dobu hned několika překvapeními přímo od Ježíška. vstupné 100,- Kč /předprodej 99,-

Poslední letošní Sešlost (nejen věkem) - večer písní (nejen k ohňům), jamsession všech, kteří opravdu přijdou zahrát, zazpívat nebo aktivně naslouchat, se uskuteční v úterý 18. prosince od cca 18°° přímo u zdroje pro potěchu ducha i těla - v restauraci Dělnického domu. Vstup (dobro)volný, leč žádoucí. *Děkujeme za váš zájem, těšíme se na vaši návštěvu*
Společenské centrum, Dělnický dům Jamborova.

 

Chtěl bych Vás pozvat na předváděčky pololetní herecké práce 4. ročníku. Tedy studentů účinkujících ve FOOTLOOSE.
Předvádečky proběhnou :
18.12. (úterý) 16:00 - DVOUHLAVÝ OREL - Jean Cocteau - Barbora Goldmannová, Tomáš Žilinský, Barbora Dobišarová, David Macháček
18:00 - NOŽE VE SLEPICÍCH - David Harrower - Eliška Skálová, Jonáš Florián, David Macháček
Pedagogické vedení: Mgr. Roman Groszmann

 

MĚLI JSME TU NA NÁVŠTĚVĚ

Soňu a Jasmínku.

Přijely s námi ze Slovenska na pár dní.

Soňa stihla pár setkání s přáteli a mimo jiné si našla čas na zkušební nazpívání dvou písní
z CD Setkání/Stretnutie v angličtině.


Je to nezvyklé a zajímavé, uvidíme, co nám na to řeknou naši přátelé v Holandsku a Francii.


Na návštěvu přišla taky Kiara a Zuzanka a vytvořily spolu s Jasmínkou dámský klub.


No prostě babinec!


Dada a spol.
www.quakvarteto.cz

16. 12. 2012 - Dr + pilní příznivci prasete

viditelné prase, viditelné prase, wwwprase prasisko viditelneprase wwwiditelneprase widitelneprase widitelné prase Viditelne.prase.cz Dušan Rouš