Americkej čundr
(letíme za Honzíkem)


Jestli chcete prase č. 31, je potřeba kliknout sem, je to prase náhradní, ale u vepřovýho to nevadí,

Náš americkej čundr začal nenápadně. Letenky sice byly drahý jako sviňa, a dokonce, než jsme ochočili kartu, aby uměla vypláznout 60 litrů pro nákup online, už nás ta letenka stála o dva litry víc, protože ten hezčí let zmizel z nabídky dřív, než jsme ochočili platební kartu platit vysoké sumy přes internet. A tak letíme přes Frankfurt a Washington DC.

Olina se doma rozhodla, že svýho irskýho medvídka nechá doma, protože měla strach, že by jí ho nějakej snaživej celník rozpáral a hledal drogy.

Lufthansa po nás chce, abychom se dostavili na letiště už tři hodiny předem. Nevím sice přesně, proč bývají takové požadavky, snad kromě toho, aby se cestující připravil a natrénoval na to nudné mnohahodinové sezení v omezeném prostoru letadla. Jiný motiv mě nenapadá. A protože cestuju s Olinou, určitě budeme na letišti ještě o nějakou tu půlhodinku dřív, než ty vyžadované tři hodinky. Ono se to nastřádá, třeba autobus od nás jezdí jednou za hodinu, a tak raději dřívějším a už se to sečítá. Ale to není na závadu, když má člověk co číst, není to taková pruda. U dobrejch knížek je úplně jedno, kde si je čtete. Dokonce takové ty výroky, jak je krásné si sednou v zimě do křesla a číst příběh u horkého čaje s medem mě neberou, protože, když mě knížka ohromí, tak mě i ochromí a toho času, křesla a zimy je v tom okamžiku úplně škoda. A zrovna před naším letem do Ameriky jsem se zakousl do takové jedné, která mě tak fascinuje, že ani nevím, kde se nacházím. 1913. Léto jednoho století od Floriana Illiese. S takovou knížkou můžu být na odletu i 5 hodin předem. Proč ne.

Pohledy z okna letadla jsou stejný a vlastně tak trochu nudný, ať už člověk letí kamkoliv.

Ve Frankfurtu si Olina v obecní pumpě na elektřinu dobila mobila a pak se rozhodla, že si ho tam nechá, ale nepodařilo se, neboť jsem si toho náhodou všimnul.

Jirka nás doprovází až na letiště. Letíme sice do Kalifornie hlavně kvůli rodinnému setkání, protože Honza teď bydlí v San Franciscu a Helča tam má taky přijet, krásně jsme si to naplánovali. Jedinej rodinnej příslušník, kterej bude chybět je Jirka. Tím hlavním důvodem je to, že končí školu a musí dodělat bakuli a jakési resty ve škole. Taky se kdysi nechal slyšet, že ho Amerika stejně neba a nic ho tam netáhne. Což ale není důvod, proč by se s náma neměl společně někde potkat. Třeba v Grónsku. Jirka je omluvenej a není to žádný áčko, žádná neomluvená hodina.


Jiný nudný pohled, tentokrát ale z jiného kontinentu.

Konečně jsme v Americe. Dutí a svobodní.

První část letu je nuda s piškotem a džusem. Ve Frankfurtu je času dost, letiště přehledný, nuda. Jediným zpestřením je pohovor imigrační úřednice s notebookem, která nás srandovně vyslýchá. Kdo nám balil zavazadla, a jestli nevezeme něco zakázanýho, takové až naivně pitomé dotazy, které si zaznamenává do protokolu, přečte si náš pas, prohlídne si papírek ESTA, ústně od nás chce slyšet i adresu pobytu. Přemýšlím, že kdybych chtěl jen tak jet na čundr do Ameriky, jestli by mě vlastně nenutili k systémové lži, protože by se prostě úřednici nemohlo líbit, že v Americe nemám žádnou adresu, kde se budu pohybovat. Ale to je celkem jedno, protože my adresu známe, budeme bydlet u Honzíka.

Gatě ilevn, boty sémišky, košile dederonka. Frajer až na půdu.

Ve Washingtonu mají hezký vzorek na kobercích, ale jsem asi jedinej, komu se líbí. Olina tvrdí, že je blbej.

Nasedáme do pořádně velké potvory a letíme do Washingtonu. Několik jídel, ani s Olinou spolu nesedíme. Letíme totiž s americkou leteckou společností, tak najednou nejde zabukovat stejný sedadla, i když jsou, jak říkala slečna u odbavení v Praze, stále volná. Totéž nás pak čeká ještě na vnitrostátním letu z Washingtonu do SF. Ale nepředbíhejme. Americké letecké společnosti jsou prý velmi lakotné a v občerstvení se nevyznají. Raději celou dobu spím, sem tam mě někdo probudí, abych snědl teplý jídlo. Vystupujeme ve Washingtonu. Je zde malý zádrhel, který Olinu maličko znervózňuje. Protože vystupujeme ve Washingtonu a nasedáme na vnitrostátní linku, musíme si počkat na kufry, vzít si je a protáhnout celnicí a znova pohodit na pás, aby kufry mohly letět nějak s náma. Z toho měla Olina trošku bobky, že na to nebude dost času. Moc jí nepomohlo ani to, že ji slečna v Praze při odbavení uklidňovala, že když se letadlo trochu zpozdí, nestihneme ten přesun kufrů. Ale pak dodala, když viděla, jak se ta informace Olině nelíbí, že přece, kdyby to nešlo stihnout, tak by nám tu kombinovanou letenku přece neprodali. Olinu to neuklidnilo, ba právě naopak.
Konečně Washington, docela frkot, ale taky to odsejpá a my už víme, že to stíháme. Téměř se nám podařilo proklouznout, ale u Oliny našli při odbavení tělové šampony o objemu vyšším, než je povoleno. Kluci jsou milí, ale nekompromisní, zpočátku nenabízí žádné hezké řešení. Zahodit, omluvit se za blbost a jet bez dárků. Ale Olina je kupodivu s tím svým neustálým vyptáváním neuvěřitelná, stále se ptá, co by měla udělat, až se jí ujme jeden mírně otylý mladý úředník s vysílačkou a nabídne jí, že ji protáhne zase zpátky do celní zóny a Olina si bude moct dát ty šampony, jako spoluzavazadlo, ale ne do svýho kufru, protože ten už zmizel v temnotách tunelů letiště. Nakonec si dává jako spoluzavazadlo i svůj malý baťůžek, do něho sková ty tělové pěny a zase se staví do fronty na osobní prohlídku. Sedím odbavený a pobavený za kontrolou, sem tak kouknu na hodinky a je mi jasné, že to v pohodě stihneme. Mám vlastně obrovské štěstí, že se to nestalo mně, to by byla Olina pěkně nervózní a pak by mi to trochu asi i vyčetla, že jsem měl být rozumnější.

V SF už na nás čeká Honza, vypadá unaveně a není se co divit, přiletěli jsme se slušným zpožděním, je dvě hodiny v noci.

Eště boty a nohy od Helči a budem z 80 % kompletní rodinka.

Naše poslední letadlo má zpoždění kvůli počasí. A tak máme času tolik, že nás to skoro až nebaví, ale máme co číst, tak to jde. Jdeme si koupit kafe, které mi ale způsobí slušné popáleniny, protože když jsem se pokoušel napít, tak ta dírka, co eliminuje podtlak v kelímku se nějakým drobkem kávy zacpala, nebo to byl nějakej zmetek, ale nešlo mi se napít, podtlak v nádobce pak způsobil, že když jsem odsunul podtlakované kafe od huby, vycáklo to horký kafe ven a opařilo mi tlamu. Bylo to sice dost bolestivé, ale spíš celé k smíchu. První, co mě napadlo, že jsem přece v Americe, tak bych si měl najmout právníka a všechny možné instituce žalovat, protože jsem se vlastní blbostí opařil, což je už důvod všechny žalovat. Jsme přece v Americe. Podle našich médií, žalujou tlustí lidé Mekáče za svou obezitu, tak proč ne já starbrucks za svou opařenou tlamu.

Pohled z okna Honzovýho bytu.

Hned první víkend má Honza pracovní pohotovost. Vypadá to velmi pohodově.

Jdem se projít po městě, hned za rohem nám nabízí na zrzavým stolečku pnožku a popelník z mušle.

Amerika je globalizovaná a synchronizovaná s Evropou i v autech, jen sem tam se u chodníku objeví staré dobré hranaté americké auto.

A bacha, zelenýho panáčka pro chodce se tu nedočkáte. Buď bílej panáček, nebo červená pracka. PRacka znamená, nejít. Ale když je pracka hned po bílým panáčkovi, odpočítávají vám tu ve vteřinách čas, kdy už vás můžou auta jakoby přejet.

Na první ránu vypadá SF sympaticky.

Huba mě bolí jak čert, letadlo letí o dvě hodiny později. Letíme dlouho předlouho a bez občerstvení, jsou fakt lakotní. Ale i tento let končí a my vystupujeme ve dvě v noci, v den, kdy má Olina narozky na letišti v San Franciscu. Já jsem zde poprvé a Olina podruhé. Čeká na nás Honzík, radostné setkání. Z letiště jedeme taxíkem a nám začíná být jasné, že se tu budeme mít jako v bavlnce. Za necelou hodinku jsme u Honzy doma. Stáňa zatím udělala játra na cibulce a nakrmila nás, když už ty lakotný americký letecký společnosti nám nabízely jen vodu. Jdeme spát a v dalším praseti se pokusím popsat trochu to zajímavé město, které jsem vlastně nikdy moc navštívit nechtěl. Možná to byla jen póza. Začíná to dobře.

První ráno, první procházka. Jdeme do Golden Gate parku a za chvíli mi vletí do huby motejl. Ale o tom až někdy v příštích prasetech.


bazar


Za kolik dva?

  • Švédští vědci z univerzity v Uppsale vyvinuli nový materiál na bázi uhličitanu hořečnatého, který pojmenovali upsalit, na počest místa vývoje – nejstarší univerzity ve Skandinávii. Póry upsalitu jsou nanoskopické, což materiálu dodává unikátní vlastnosti. Dokáže v sobě absorbovat mnohem více vody při nízké vlhkosti, než třeba materiály na bázi hydroskopických, hlinikokřemičitých materiálů, které již našly upotřebení v široké škále vědních oborů.
  • Vědci našli dosud největší a nejkomplexnější rody virů, které nazvali Pandoravirus podle Pandořiny skříňky. Doufají, že jim objev pomůže setřít hranici mezi organickým životem a těmito nebuněčnými cizopasníky, kteří se pohybují na pomezí mezi živým a neživým. Pandoravirus je velký téměř 2000 nm (asi setina tloušťky lidského vlasu) a obsahuje téměř 2500 genů. 93 % genů pandoravirů je odborníkům naprosto neznámým a tak je jejich původ zatím zahalen tajemstvím.

  • Amerika je zajímavá a furt se kolem něco děje.
  • A Helča už je tady taky.

australia

foto: Helča

australia

 

Surreálný inspektor Zrzek v.p. (vlastní packou)

Olina nabízela Helči energetické pitíčko hodně podobné okeně vzhledem a chutí ještě odpornější:
"Ono to není dobrý, ale je to dobrý."

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Galerie hlavního města Prahy - Městská knihovna (do 18.8.2013)
Vnitřní okruh v současné české fotografii
Dosud nejrozsáhlejší výstava aktuálních tendencí české fotografie a výtvarné tvorby exploatující fotografické médium z období po roce 2000 je zaměřena na širokou škálu děl s motivy „vnitřního okruhu" – autorské sebereflexe, rodiny, nejbližších lidí a věcí.

Galerie DOX (do 16. 9. 2013)
Postiženi normalitou, která vznikla ve spolupráci s Jedličkovým ústavem a školami u příležitosti 100. výročí jejich založení, se snaží rozkrývat a problematizovat pojmy normality a postižení tak, jak představy o nich ovlivňují život každého z nás -  limitují nás nebo naopak zvýhodňují.

Jan Bauer: T. G. Masaryk a Václav Havel
Jiná doba, stejný osud
Spisovatel Jan Bauer, který napsal už více jak sto knih s převážně historickou tématikou, předkládá čtenářům zajímavé příběhy dvou velkých Čechů. Jeden, ten první, T. G. Masaryk, vytvořil tento stát na demokratických základech a Václav Havel nám zase demokracii vrátil. Autor oba tyto velikány srovnává jako politiky, spisovatele, filozofy, vlastence, ale ukazuje, jaký měli například vztah ke Slovensku, k náboženství, k ženám i v čem ve vysokých funkcích selhali. Dokládá, že je naším štěstím, že zformovali tento stát, Československou republiku a po rozdělení Českou republiku. Můžeme být na ně hrdí, neboť do základů naší státnosti vložili to nejcennější – svobodu a demokracii. 
Dostupná též jako e-kniha.

Polské trio RGG vydává novinku nazvanou Szymanowski. Kapela hraje křehký akustický jazz „skandinávské školy“.  Deska je poctou výrazné postavě polského impresionismu a modernismu, skladateli Karolu Szymanowskemu. Na desce hrají Lukasz Ojdana (piano), Maciej Garbowski (kontrabas) a Krzysztof Gradziuk (bicí).

.

 

 

  • „Ve všem je krása, ale ne každý ji vidí.“ (Konfucius)
  • Kina:
    22.7. – Aero – Rozkoš v oblacích (režie: Pedro Almodóvar, Španělsko 2013, 90 min. Komedie) (Děj nejnovější komedie Pedra Almodóvara se odehrává v letadle mířícím do Mexika. Někde nad Mexickým zálivem se letadlo porouchá a pilotům, letušákům i pasažérům nezbývá, než si naposledy pořádně užít života.) (20:30)
    23.7. – Aero – Pěna dní (režie: Michel Gondry, Fr./Belgie, 2013, 125 min. Dokument) (Ve městě, kde auta mají volant v kufru, lidé bruslí pozpátku a klavír míchá koktejly, žije idealistický a vynalézavý Colin pouze v kruhu svých přátel Nicolase a Chicka. Jednoho dne Colin potká svou osudovou lásku Chloé. Křehká Chloé, která Colinovi připomíná jeho milované blues od Dukea Ellingtona, však onemocní záhadnou nemocí: v plicích jí vykvete leknín. Bezstarostný svět milenců je nemocí fatálně zasažen. Francouzský spisovatel a bohém Boris Vian vytvořil v románu Pěna dní obraz čisté lásky, který učaroval několika generacím čtenářů. Filmová adaptace Michela Gondryho (Věčný svit neposkvrněné mysli, Nauka o snech) staví na režisérově typicky hravém vizuálním stylu.) (18:00, 20:30)
    27.7. – Aero – Velký Gatsby (režie: Baz Luhrmann,  Austrálie/USA, 2013, 142 min. Romantický) (Velký Gatsby sleduje příběh Nicka Carrawaye, který opustí středozápad a na jaře roku 1922 se vydává do New Yorku, města ztělesňujícího uvolňující se morálku a populární jazz. Carraway hledá svou vlastní verzi amerického snu a usadí se nedaleko domu záhadného a časté večírky pořádajícího Jaye Gatsbyho a také kousek od své sestřenice Daisy a jejího záletného manžela s modrou krví Toma Buchanana. Nick se postupně stane součástí světa mimořádně bohatých lidí, jejich iluzí, lásek a zklamání. Nick jako svědek tohoto světa píše příběh nemožné lásky, věčných snů a automobilové tragédie, a nastavuje zrcadlo moderní době a jejím soubojům.) (17:30)
    27.7. – Oko – Mistr (režie: Paul Thomas Anderson, USA, 2012, 144 min. Drama) (USA, začátek 50. let. Vojáci po návratu z fronty bojují se svými poválečnými traumaty a snaží se začlenit do běžného života. Jedním z nich je i Freddie Quell, který se marně pokouší notnými dávkami vlastnoručně namíchaného alkoholu ovládnout svoje běsy. S každým nervovým výbuchem se propadá stále níž a postupně se stává bezprizorním psancem. Shodou náhod se setkává s charismatickým Lancasterem Doddem, který je právě se svou oddanou ženou a skupinou svých věrných příznivců na cestě do New Yorku, kde hodlá světu představit své nové učení. Lancaster Dodd, svým okolím nazývaný „Mistr“, je Freddieho živelností fascinován a ujímá se jeho „léčby“ podle vlastní teorie, která se má již brzy stát impozantní vírou. Mezi oběma muži vzniká velmi silné a neobyčejné pouto.) (17:30)
    27.7. – Oko – Vedlejší účinky (režie: Steen Soderbergh, USA, 2013, 106 min. Drama) (Emily a Martin Taylorovi jsou dokonalý a úspěšný mladý pár, který má vše, nač si vzpomene. Pak si však jde Martin sednout na čtyři roky do basy za zneužívání informací v obchodním styku a jeho život se promění v peklo. Stejně je na tom i Emily, která zůstává v relativním přepychu jejich manhattanského bytu, ale celou tu dobu se utápí v příšerných depresích. Když se nakonec pokusí o sebevraždu, nastupuje na scénu psychiatr Jonathan Banks. Protože se Emily zuby nehty brání zvažované hospitalizaci, dohodnou se na sérii terapeutických setkání a na užívání antidepresiv. Aniž to tuší, právě tohle rozhodnutí oběma zásadně změní život. Emilina léčba totiž nepokračuje, jak by podle lékařových plánů měla, a tak jí předepíše nové léky, jež by měly její psychické potíže minimalizovat. Tyhle pilulky však mají děsivé vedlejší účinky – mají moc zničit manželství, pověst do té doby respektovaného lékaře, mohou dokonce zabíjet – ale kdo za to bude zodpovědný?) (23:00)
    27.8. – Oko – Projekce – Živě: Pařížská opera – Syfilida (15:00)
    22.-24.7. – Evald – Pěna dní (režie: Michel Gondry, Fr./Belgie, 2013, 125 min. Dokument) (Ve městě, kde auta mají volant v kufru, lidé bruslí pozpátku a klavír míchá koktejly, žije idealistický a vynalézavý Colin pouze v kruhu svých přátel Nicolase a Chicka. Jednoho dne Colin potká svou osudovou lásku Chloé. Křehká Chloé, která Colinovi připomíná jeho milované blues od Dukea Ellingtona, však onemocní záhadnou nemocí: v plicích jí vykvete leknín. Bezstarostný svět milenců je nemocí fatálně zasažen. Francouzský spisovatel a bohém Boris Vian vytvořil v románu Pěna dní obraz čisté lásky, který učaroval několika generacím čtenářů. Filmová adaptace Michela Gondryho (Věčný svit neposkvrněné mysli, Nauka o snech) staví na režisérově typicky hravém vizuálním stylu.) (18:45)
    22.-24.7. – Světozor – Hledá se prezident (režie: Tomáš Kudrna, ČR, 2013, 110 min. Dokument) (Jeden z historických okamžiků novodobých českých dějin – první přímou volbu hlavy státu v České republice – zachytil režisér Tomáš Kudrna v novém dokumentárním filmu Hledá se prezident v produkci společnosti Negativ a v kinech se objeví dva týdny po inauguraci nového prezidenta. Na pozadí dramatických událostí doprovázejících první prezidentské volby se tvůrcům podařilo zachytit obraz jednotlivých kandidátů tak, jak je nebylo možné poznat prostřednictvím zpravodajských médií. Film přináší řadu pohnutých i humorných momentů z volebního zákulisí a přibližuje divákům soukromou tvář kandidátů i lidí v jejich blízkém okolí. Filmový štáb s většinou uchazečů o prezidentský úřad natáčel už od července minulého roku, zaznamenal dramatické okamžiky při shromažďování podpisů, zákulisí volebních kampaní devíti kandidátů v prvním kole i finále prezidentské volby v kole druhém . Ústřední osou filmu je cesta hlavních kandidátů od začátku jejich volební kampaně až k rozhodujícímu okamžiku volby.) (13:00)
    22.7. – Světozor – Dokumentární pondělí – Hledáme Korejce ze severu (režie: Jero Yun, Fr., 2012, 65 min. Dokument) (Dvojjedinost Severní a Jižní Koreje, násilně rozdělené mocenským zásahem Sovětského svazu, zasahuje osudově do životů obyvatel obou zemí dodnes. Na denním pořádku jsou únosy, vydírání, překupnictví, vyhrožování likvidací i stovky nezvěstných. Temný stín se vznáší i nad sousední Čínou, kde většina stop překupníků a jejich obětí končí. Film pátrá po zmizelých Severokorejcích, zpovídá oběti i překupníky a mapuje šedou zónu politických dvojčat.) (20:45)
  • Kluby v Česku, potažmo hlavně v Praze:
    22-23.7. – Agharta – Ondřej Kabrna trio (21:00)
    24.-25.7. – Agharta – Limited Edition (21:00)
    26.7. – Agharta – František Kop Quartet (21:00)
    27.7. – Agharta – Jiří Hála Jazz Project (21:00)
    28.7. – Agharta – AghaRTA Band (21:00)
    23.7. – Blues sklep – Big Band Trumpets (21:00)
    24.7. – Blues sklep – Message (21:00)
    25.7. – Blues sklep – Phil Shoenfelt a Pavel Cingl (21:00)
    26.7. – Blues sklep – Blues Brothers (21:00)
    27.7. – Blues sklep – Eric Stanglin & the Juke Joint Heroes (21:00)
    28.7. – Blues sklep – Bluesbusters (21:00)
    22.7. – Jazz klub Ungelt – Los quemados (21:15)
    23.7. – Jazz klub Ungelt – Marcel Flemr Band (21:15)
    24.7. – Jazz klub Ungelt – Charlie Slavík Revue (21:15)
    25.7. – Jazz klub Ungelt – Prague Connection (21:15)
    26.7. – Jazz klub Ungelt – Betty Lee Quartet (21:15)
    27.7. – Jazz klub Ungelt – Out of the mud (21:15)
    22.7. – Jazzboat – Jakub Zomer Trio (20:30)
    23.7. – Jazzboat – Adéla Zajfartová & Sunny Swing Trio (20:30)
    24.7. – Jazzboat – Ondřej Kabrna trio (20:30)
    25.7. – Jazzboat – Stan the man (20:30)
    26.7. – Jazzboat – Petra Ernyei Quartet (20:30)
    27.7. – Jazzboat – Martina Fišerová Quartet (20:30)
    28.7. – Jazzboat – František Kop Quartet (20:30)
    24.7. – Reduta – Soulmates (21:30)
    27.-28.7. – Reduta – Melanie Scholtz Quartet (21:30)
  • Kluby - cizina:
    23.-24.7. – Blue Note New York, USA – Seu Jorge (20:00, 22:30)
    26.7. – Twins Jazz, Washington, USA – Michael Thomas Quintet (20:00, 22:00)
    25.-27.7. – Ronnie Scott´s Jazz Club, Londýn, VB – Lee Ritenour, Dave Grusin (18:00, 22:30) Hudební festivaly:
    do 28.7. – Hudební festival Znojmo (info: http://www.hudbaznojmo.cz/)
  • Multimediální festivaly:
    do 31.8. – České hrady.cz (info: http://www.ceskehrady.cz/)
    do 31.8. – Moravské hrady.cz (info: http://www.moravskehrady.cz/)  
  • Divadlo:
    23.-26.7. – La Fabrika – La putyka (Originální pojetí inscenace La Putyka je vedeno především snahou nekopírovat francouzské novocirkusové zdroje.) (19:30)
    22.-25.7. – Letní scéna Ungelt – Touha jménem Einodis (Příběh, inspirovaný nevšedním osudem baronky Sidonie Nádherné, poslední majitelky zámku Vrchotovy Janovice. Kromě barvitého osobního života krásné a inteligentní baronky, přibližuje komorní muzikál také pohnuté historické okamžiky naší země a coby ctitelé baronky v něm vystupují významní muži minulého století, vídeňský novinář a literát Karl Kraus, malíř Max Švabinský či básník Rainer Maria Rilke.) (20:00)
  • Divadelní festivaly:
    do 7.9. – Letní shakespearovské slavnosti, Praha, Ostrava, Brno, Slovensko (info: http://www.shakespeare.cz/)



 

ODJÍŽDÍM DO BERLÍNA

už v sobotu, aspoň na chvíli podpořit Jonovu vznikající češtinu, Petra je na to sama. Jelikož jedu vlakem, musí stačit malej foťák. Příště podám zprávu.

VENCA a VENCA

se postupně aklimatizovali a už druhý den si rozšiřují obzory o celou terasu.



Pavel odjel, takže další krásný fotky budou až se zase vrátí.

Moje jsou čistě dokumentární.



Venca s Vencou krásně blbnou a pořádají bojové hry mezi kytkama.



Vydrží jen ty nejodolnější (kytky i kočky). Venca černé už spadlo i z balkonu. Zdá se, že to nezanechalo žádné
zvláštní následky.



Je dobře, že jsou jich dva kusy, krásně si spolu vystačí a vyblbnou se.



A vlastně na sebe tak trochu dávají pozor, protože díky tomu, že zrzavé Venca koukalo z balkonu dolů a mňoukalo, přišli jsme na příhodu s pádem docela brzo.

Jsme rádi, že tu jsou, je potřeba udržovat pohyb v domě.

Dada a spol.
www.quakvarteto.cz

22.7. 2013 - Dr + pilní příznivci prasete

viditelné prase, viditelné prase, wwwprase prasisko viditelneprase wwwiditelneprase widitelneprase widitelné prase Viditelne.prase.cz Dušan Rouš