San Francisco
(tentokrát fakt poprvé doopravdy)


Jednou za čas musíme do Brna za rodiči. Teď už jen za Olininým tátou a jeho Jiřinkou. Ale u nich je nebezpečno. Dostáváme jídelní kapky, ze kterých se dlouho vzpamatováváme. Návštěva Brna je vždycky příjemná. Bydlíme u Dany, která se o nás vzorně stará. V pátek do Brna po rozbombardované dálnici D1, přespat u Dany a sobota patří dědovi. V neděli zase jedem zpátky, ale to je jen tak na okraj. Tenhle fejeton, tedy fotofejeton, je o našich prvních vizuálních kontaktech s krásným a sympatickým americkým městem San Francisco.

U dědy a Jiřinky bejvá fakt často velmi nebezpečno. Hlavně kvůli jídlu.

Děda sklidil zelí, musel ho na krouhat, protože je potřeba vytvořit zásoby nakládanýho zelí, aby nás mohl při každé návštěvě těmi sklenicemi zásobovat. Jezdíme do Brna s prázdnejma zavařovačkama a zpátky je vezeme plné. Naštěstí si nemusíme vozit domů živou husu, jak to bývá vidět ve starších českých filmech. No a při krouhání do toho zelí děda nakrouhal i kus svýho palce, prej kvůli šmaku.

Snídaně pekelná. ale dobrá. No schválně, představte si, že jste z domova zvyklí třeba místo snídaně jen otevřít ledničku a zkontrolovat, že je stále skoro prázdná a že nemá cenu ani špinit talířky nebo nůž. A najednou je před vámi talíř plný kuřecích jater na másle. Plovou si, potvory, chleba voní, kyselé okurky se zeleně tlemí ve flašce a Jiřinka se zcela vážně ptá, je tam dost másla? nemám přidat? A to je teprve snídaně.

K obědu navařila Jiřinka kachnu. Ale trošku experimentovala, asi nás chtěla dorazit. Kačenu naplnila cibulí a jabky, po upečení z cibule a jablek vypasírovala pyré, přidala smetanu a knedlíky. Skvělá delikatesa, ale děda se projevil jako konzerva. Pochválí ten experiment slovy: "Jiřinko, dobrý, ale klasika je klasika." Ale přidat si šel, to jo. Po takovém obědě už je téměř nemožné rozumně vést rozhovory. Hlava odkrvená, žaludek přeplněn. A to už se Olině podařilo po letech boje přesvědčit Jiřinku, že já fakt jen dva knedlíky, víc nedokážu. Jiřinka se sice trošku snaží podvádět a knedlíky krájí tlustěji než normálně, když jen dva, tak pořádný, taková je její filozofie.

Kafíčko a perníček, jééé, to je šílený.

Ale teď konečně to slibované SF. Když jsme druhý den po příjezdu dospali časový rozdíl, tak jsme osiřeli. Honza se Stáňou musí do práce a my s Olinou musíme do města, objevovat neznámé. Tedy já. Protože jsem zde poprvé, Olina v Americe a v SF byla už před 19 lety, může mi dělat kvalifikovanýho průvodce.

Instrukce, kterým autobusem a kam a jak dál, od Honzy máme, mapičku taky. A mapy, ty Olina moc ráda, vše je v pohodě. Dokonce se nám daří nezabloudit. Naše první kroky vedou do Downtownu.

San Francisco mi připadá kompaktní komorní. Sem tam nějakej normální mrakodrap, žádný velký shon, jakoby klídek. Kravaťáci nemají šílený výraz v ksichtech, ruce v kapsách, jdou do nebo z úřadu. Pohoda je tu cítit na každým kroku.

Architektura si tu neprotiřečí, všechno spolu kamarádí.

A řidiči, paráda, ohleduplní, ani se tu kupodivu moc netroubí, zatím toho o pravidlech silničního provozu moc nevíme, to se pak dozvíme až od Honzíka, protože zrovna dělá autoškolu a měl by to tedy vědět. Na silnicích se člověk bát moc nemusí. A taky zjišťuju, že se tu moc nechodí na červenou. Narozdíl od našeho stojícího panáčka je to červená pracka, která vás varuje, abyste zůstali na chodníku. Například v Irsku, v Dublinu, se naopak na červenou chodí pořád.

A bezdomovců je tu poměrně hodně, mají pro přežívání ty nejlepší podmínky. V létě není vedro a v zimě není zima.

Všude na ulicích trčí ze zdí mosazné příruby s vodou, kdyby hořelo. Jsou tu na to dost dobře vybavení. Pravděpodobně jde o to, že tu bejvaj zemětřasy, tak by se to mohlo hodit. Přestože jsou přívody vody krásně zlatě mosazné, nikdo je nekrade.

San Francisco se mi přítulně líbí, baví mě brouzdat se jen tak ulicemi, má atmošku.

Dopravní struktura SF je celkem dobře promyšlená, jezdí tu všecko možný. Od metra až po trolejbusy, i slavná šalina, co je popostrkovaná lanem v silnici, ale o téhle raritě až jindy. Autobusy jsou spíš staré a rozhrkané, tramvaje jsou všech věků a modelů a barev. Velmi brzy se v MHD orientujeme a jezdíme si jak staří Sanfrancisčané.

Bezdomáčů a bezdomaček, mladejch i starejch, armáda velmi rozmanitá.

Složitá fontána.

Bezdomáči jsou správně ušmudlaní a nevoní. Ale mají k dispozici hajzlíky, který jsou tu zadarmo. A protože si Amíci potrpí na hygienu, tak třeba veřejný hajzlíci v centru to mají tak vymyšlený, že když vystojíš malou frontu a vlezeš na ten hajzlík, není to nic převratně švýcarsky čistýho, ale jakmile hajzlík opustíte, ten se uzavře, objeví se nápis, že jako cleaning, vevnitř cosi chrochtá a vrní. Asi po třech minutách se dveře hajzlu uvolní a může další čůrálek. Vevnitř to smrdí dezinfekcí a všecko je vlhký.

Amerika, to jsou indiáni. Tenhle je první a asi i jedinej, kterýho jsme během našeho pobytu v Americe viděli.

Těšíme se na Golden Gate Bridge, ale ten první den k němu nedorazíme. Je dál, než bysme čekali.

Ale ručně pletenou čepičku z Jižní Ameriky si můžeme koupit hned. Není drahá, ale myslím, že by mi růžová čepička neslušela.

A taky zelený šaliny tu jsou.

Dorazili jsme k moři. A protože je dost kosa, těšíme se na horký kafe a že se vyčůráme na čistým hajzlíku. V příštím pokračování se vydáme od mola k molu až skoro, ale fakt jen skoro, ke Golden Gate Bridge. Ne, kecám, bude to ještě dost daleko.

 
bazar


Pomoc!

  • Americký tým biochemiků z Kalifornské university v Los Angeles (UCLA) představil nové způsoby laboratorní metabolické syntézy, která z glukózy dokáže vytvořit  biopalivo budoucnosti.  Jejich nová metoda překonává efektivitu přirozeného metabolického procesu zvaného glykolýza.
  • V oblasti souostroví Galapágy v Tichém oceánu našli vědci nový druh leguána. Od ostatních se odlišuje především zvláštnostmi v chování a jiným tvarem hřebene. Genetická analýza krve ukázala, že tento růžový leguán je skutečně samostatným druhem.

  • Ráno bejvá hezká mlha a pěkně se v ní běhá
  • dělám psí časopis a je to docela vopruz.
  • a koupil jsem si už druhé lepidlo, kterým lepím dírku na patě v běhací botce. Prodloužil jsem tak životnost biótek na trojnásobek a běžíme dál
  • a byli jsme v Brně

australia


Boris Vian/Villain

foto: Helča


australia

 

Surreálný inspektor Zrzek v.p. (vlastní packou)

Dana:
Mně je jedno, odkud to kuře je, když není z Polska.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Dům U Kamenného zvonu
VIKTOR KOLÁŘ / Retrospektiva 7. 6. – 29. 9. 2013
Retrospektivní výstava Viktora Koláře představuje ucelený pohled na osobitou fotografickou tvorbu s výlučným a vyhraněným celoživotním ostravsko-kanadským tématem. Zahrnuje fotografické obrazy od roku 1959 do současnosti, jež tlumočí konkrétnost daného místa a silného časového akcentu vytrženého z toku lidského bytí. Zrcadlí nesmlouvavost, drsnost i osobitost ostravské a kanadské krajiny, ve které se Viktor Kolář pohybuje či pohyboval. Přináší subjektivní výpověď o devastaci krajiny i lidské duše, výpověď o člověku a jeho zakódování v mezilidských vztazích, o faktorech odcizení, vykořeněnosti spojených s proměnlivostí a pomíjivostí společenských podmínek, životních stylů, povah generací a kultur.

Galerie DOX (do 14. 10. 2013)
GUŠTAR
Poprvé představuje široké veřejnosti dílo hudebního skladatele, programátora a konstruktéra Milana Guštara. Většinu z vystavených děl, která dlouho existovala jako připravené algoritmy nebo procesy ve formě poznámek a náčrtů, autor z(re)konstruoval pro první samostatnou a zároveň přehledovou výstavu v centru DOX.

Martin Komárek: Poslední slovo Valtra Komárka
Politický odkaz Valtra Komárka – jedné z nejvýraznějších postav Sametové revoluce, ekonoma, prognostika, ale v posledních letech především přesvědčeného humanisty.

Americký kytarista Will Bernard vydává desku Just Like Downtown. Hudbu, kterou hraje, popisuje jako soul jazz, je ale také charakterizována jako instrumentální jazz-funk s výraznými vlivy neworleanského hudebního prostředí. Tentokráte hraje na desce s Johnem Ellisem (tenor saxofon, basklarinet), Brianem Charettem (hammondky) a Rudym Roystonem (bicí).

  • „Nemusíme mít v ruce dobré karty. V životě jde o to, abychom hráli dobře právě s těmi, které držíme.“ (Josh Billings)
  • Kina:
    10.10. – Aero – Přehlídky a jednorázové akce – Exhibition: Vermeer a hudba (20:00)
    12.10. – Aero – Pěna dní (režie: Michel Gondry, Fr./Belgie, 2013, 125 min. Dokument) (Ve městě, kde auta mají volant v kufru, lidé bruslí pozpátku a klavír míchá koktejly, žije idealistický a vynalézavý Colin (Romain Duris) pouze v kruhu svých přátel Nicolase (Omar Sy) a Chicka (Gad Elmaleh). Jednoho dne Colin potká svou osudovou lásku Chloé (Audrey Tautou). Křehká Chloé, která Colinovi připomíná jeho milované blues od Dukea Ellingtona, však onemocní záhadnou nemocí: v plicích jí vykvete leknín. Bezstarostný svět milenců je nemocí fatálně zasažen. Francouzský spisovatel a bohém Boris Vian vytvořil v románu Pěna dní obraz čisté lásky, který učaroval několika generacím čtenářů. Filmová adaptace Michela Gondryho (Věčný svit neposkvrněné mysli, Nauka o snech) staví na režisérově typicky hravém vizuálním stylu.) (12:00)
    13.10. – Aero – Jasmíniny slzy (režie: Woody Allen, USA, 2013, 98 min. Drama) (Jasmine je elegantní, okouzlující a zhýčkaná dáma, která má vše, nač si vzpomene. Její zdánlivě idylické manželství s bohatým podnikatelem Halem i bezstarostný život se v jediný okamžik rozpadnou na kousky. Jasmine se stěhuje ke své sestře Ginger, která má skromný byt v San Francisku. Jenže útěk z pohádkového stereotypu není tak jednoduchý. Jasmine s nechutí přijímá práci recepční v zubní ordinaci, kde přitahuje nechtěnou pozornost svého šéfa. Přes všechno si hodlá i nadále zachovat aristokratické způsoby, i když je emocionálně na dně a jejím nejlepším přítelem je koktejl antidepresiv a alkoholu. Když potkává Dwighta, šarmantního diplomata, který je uchvácen její krásou, oduševnělostí a stylem, má dojem, že nachází novou životní cestu. Jenže co vlastně Jasmine od svého života opravdu čeká?) (18:00)
    8.10. – Oko – Pěna dní (režie: Michel Gondry, Fr./Belgie, 2013, 125 min. Dokument) (Ve městě, kde auta mají volant v kufru, lidé bruslí pozpátku a klavír míchá koktejly, žije idealistický a vynalézavý Colin (Romain Duris) pouze v kruhu svých přátel Nicolase (Omar Sy) a Chicka (Gad Elmaleh). Jednoho dne Colin potká svou osudovou lásku Chloé (Audrey Tautou). Křehká Chloé, která Colinovi připomíná jeho milované blues od Dukea Ellingtona, však onemocní záhadnou nemocí: v plicích jí vykvete leknín. Bezstarostný svět milenců je nemocí fatálně zasažen. Francouzský spisovatel a bohém Boris Vian vytvořil v románu Pěna dní obraz čisté lásky, který učaroval několika generacím čtenářů. Filmová adaptace Michela Gondryho (Věčný svit neposkvrněné mysli, Nauka o snech) staví na režisérově typicky hravém vizuálním stylu.) (10:00)
    9.10. – Oko – Pásmo filmů – iShorts – Panavision Young Cinematographer Award (20:30)
    7.10. – Evald – Křehká identita (režie: Zuzana Piussi, SR / ČR, 2012, 70 min. Dokument) (Zuzana Piussi byla na sklonku loňského roku obviněna z několika trestných činů. Její dokument Krehká identita ukazuje proč. Neodbytně a se sžíravou ironií totiž sleduje národovecké slovenské hnutí a ukazuje nám, že nacionalistický patos je v zemích s pošramocenou kulturou sice směšný, ale rozhodně ne okrajový. Vydejme se tedy na pouť do kolébky civilizace, která je samozřejmě kolébkou slovenského národa...) (21:00)
    10.10. – Kino 35 – Přehlídky a jednorázové projekce – Elektra (18:30)
    13.10. – Mat – Vedlejší účinky (režie: Steen Soderbergh, USA, 2013, 106 min. Drama) (Emily a Martin Taylorovi jsou dokonalý a úspěšný mladý pár, který má vše, nač si vzpomene. Pak si však jde Martin sednout na čtyři roky do basy za zneužívání informací v obchodním styku a jeho život se promění v peklo. Stejně je na tom i Emily, která zůstává v relativním přepychu jejich manhattanského bytu, ale celou tu dobu se utápí v příšerných depresích. Když se nakonec pokusí o sebevraždu, nastupuje na scénu psychiatr Jonathan Banks. Protože se Emily zuby nehty brání zvažované hospitalizaci, dohodnou se na sérii terapeutických setkání a na užívání antidepresiv. Aniž to tuší, právě tohle rozhodnutí oběma zásadně změní život. Emilina léčba totiž nepokračuje, jak by podle lékařových plánů měla, a tak jí předepíše nové léky, jež by měly její psychické potíže minimalizovat. Tyhle pilulky však mají děsivé vedlejší účinky – mají moc zničit manželství, pověst do té doby respektovaného lékaře, mohou dokonce zabíjet – ale kdo za to bude zodpovědný?) (16:15)
    13.10. – Mat – Ve stínu (režie: David Ondříček, ČR/SR/Pol., 2012, 106 min. Drama) (V bývalém Československu 50. let se odehrává napínavý kriminální příběh, který ve svém důsledku zasáhne do osobních osudů aktérů i jejich blízkých. Kapitán Hakl (Ivan Trojan) vyšetřuje krádež v klenotnictví. Z běžné vloupačky se ale vlivem zákulisních intrik tajné policie začíná stávat politická kauza. Z nařízení Státní bezpečnosti přebírá Haklovo vyšetřování major Zenke (Sebastian Koch), policejní specialista z NDR, pod jehož vedením se vyšetřování ubírá jiným směrem, než Haklovi napovídá instinkt zkušeného kriminalisty. Na vlastní pěst pokračuje ve vyšetřování. Může jediný spravedlivý obstát v boji s dobře propojenou sítí komunistické policie? Protivník je silný a Hakl se brzy přesvědčuje, že věřit nelze nikomu a ničemu. Každý má svůj stín minulosti, své slabé místo, které dokáže z obětí udělat viníky a z viníků hrdiny.) (18:30)
    10.10. – Ponrepo – Přehlídky a projekce – Carte blanche pro Petra Babáka (17:30)
    11.10. – Ponrepo – Pásmo krátkých filmů – Český animovaný horor (17:30)
    7.10. – Světozor – Dokumentární pondělí – Neviditelný vesmír – mrknutím oka (režie: Luise Wagner, Něm., 2012, Dokument) (Žijeme ve světě, který je příliš rychlý pro naše smysly a proto vidíme jen střípky toho, co se kolem nás skutečně odehrává. Nejmodernější vysokorychlostí HD kamery dokáží zachytit až 300 tisíc snímků za vteřinu a odhalit tak kouzlo zpomaleného chodu ve fantastických detailech. Nechte se ohromit tímto spektakulárním snímkem.) (20:45)
  • Filmové festivaly:
    do 7.12. – Mezinárodní festival outdoorových filmů, 43 měst v ČR, SR a Rusku (info: http://www.outdoorfilms.cz)
    do 9.10. – 45. dětský filmový festival Oty Hofmana, Ostrov (info: http://www.dk-ostrov.cz/festival/)
    10.-13.10. – Bollywood 2013, Praha (info: http://www.bollywood.cz)
    10.-16.10. – Nordfest a Dny severu 2013, Praha (info: http://www.nordfest.cz/)  
  • Kluby v Česku, potažmo hlavně v Praze:
    7.10. – Agharta – .visit AghaRTA Prague Jazz Festival (21:00)
    8.10. – Agharta – Ondřej Kabrna trio (21:00)
    9.10. – Agharta – Jazz Efterrätt (21:00)
    10.10. – Agharta – Robert Balzar Trio (21:00)
    11.10. – Agharta – František Uhlíř Team (21:00)
    12.10. – Agharta – Petra Ernyei Quartet (21:00)
    9.10. – Balbínova poetická hospůdka – Štěpán Rak (20:00)
    11.10. – Balbínova poetická hospůdka – Honza Wolf & hosté (20:00)
    7.10. – Blues sklep – By-pass Jazz Band (21:00)
    8.10. – Blues sklep – James Bond Quartet (21:00)
    10.10. – Blues sklep – Edita Čechová s kapelou (21:00)
    11.10. – Blues sklep – Eric Stanglin & the Juke Joint Heroes (21:00)
    12.10. – Blues sklep – David Murphy Band (21:00)
    13.10. – Blues sklep – Lenya Band (21:00)
    7.10. – Jazz Dock  - Epoque Quartet feat David Braid (19:00)
    8.10. – Jazz Dock – Václav Koubek Trio (19:00)
    9.-10.10. – Jazz Dock – Lenka Dusilová & Baromantika (22:00)
    12.10. – Jazz Dock – Jamie Marshall (19:00)
    8.10. – Jazz klub Ungelt – Petra Studená and Big Fun (21:15)
    9.10. – Jazz klub Ungelt – Blues Bond (21:15)
    10.10. – Jazz klub Ungelt – Eric Stanglin and the Juke Joint Heroes (21:15)
    11.-12.10. – Jazz klub Ungelt – Luboš Andršt Blues Band (21:15)
    7.10. – Jazzboat – Marcel Flemr Band (20:30)
    8.10. – Jazzboat – Petra Ernyei Quartet (20:30)
    9.10. – Jazzboat – Jana Koubková Quartet (20:30)
    10.10. – Jazzboat – Hanelle Blue´s Band (20:30)
    11.10. – Jazzboat – Jazz Revue (20:30)
    12.10. – Jazzboat – Martina Fišerová Trio (20:30)
    9.10. – Reduta – Phishbacher New York Electric Trio (21:30)
    10.10. – Reduta – Back Side Big Band (21:30)
    11.10. – Reduta – J.J.Jazzmen (21:30)
    12.10. – Reduta – Zeurítia (21:30)
    13.10. – Reduta – Adriano Trinidade a Los Quemados (21:30)
    8.10 – U malého Glena – Roman Pokorný & Blues Box Heroes (21:30)
    9.10. – U malého Glena – Najponk Trio (21:30)
    10.10. - U malého Glena – KoMbAjN (21:30)
    11.10. – U malého Glena – Ondřej Štveráček Q (21:30)
    12.10. – U malého Glena – Duso Baroš Hard Bop Q (21:30)
    13.10. – U malého Glena – Robert Balzar Trio (21:30)
  • Kluby - cizina:
    8.-13.10. – Blue Note, New York – Stanley Clarke & The Harlem Quartet (20:00, 22:30)
    11.-12.10. – Twins Jazz, Washington, USA – Alison Crockett Quartet (20:00, 22:00)
    7.10. – Ronnie Scott´s Jazz Club, Londýn, VB – Cécile McLorin Salvant (18:00)
  • Hudební festivaly:
    11.-12.10. – 20. Vsetínský jazzový festival Josefa Audese (info: http://www.informuji.cz/akce/z/26920-20-vsetinsky-jazzovy-festival-josefa-audese/)
  • Tanec a experimentální divadlo:
    7.10. – Divadlo Ponec, hostuje Taneční divadlo Nanohach – Orbis pictus (Taneční introspektivní pouť.) (20:00)
    8.-9.10. – Divadlo Ponec – La Loba (Žena na první pohled zvláštní, docela mimořádná.) (20:00)
    13.10. – Divadlo Ponec – Quilombo (V autorském projektu Quilombo je vytvářen zcela nový fyzický jazyk pro vyprávění příběhů z prostředí tanga.) (20:00)
  • Multižánrové festivaly:
    4.-30.10. – ČeskoSlovenský festival Podzimní let Černé labutě, Praha (info: http://www.cernalabut.cz/sites/default/files/program_festivalu_0.pdf)
    11.-19.10. – Festival současného umění 4+4 dny v pohybu 2013, Praha (info: http://www.ctyridny.cz)
  • Divadlo:
    7.10. – Činoherní klub – Yasmina Reza: Bůh masakru (režie: Ondřej Sokol) (Dva manželské páry se setkají, aby vyřešily nedávný fyzický konflikt svých dětí. Komedie o živlech v lidském nitru.) (19:30)
    8.10. – Činoherní klub – Martin McDonagh: Pan Polštář (režie: Ondřej Sokol) (Děj se odehrává v jakési totalitní zemi, v městečku, které se v originále jmenuje Kamenice Kruté pohádky, krutý policejní výslech, kruté dějství. Krutý příběh pro otrlé.) (19:30)
    8. a 11.10. – Divadlo ABC – Leo Rosten: Pan Kaplan má třídu rád (režie: Miroslav Hanuš) (Příběh o zdolávání neuvěřitelných zákrut cizího jazyka ve třídě plné lidí, kteří už dávno překročili školní léta.) (19:00)
    12.10. – Divadlo ABC – Willy Russell: Shirley Valentine (režie: Zdeněk Kaloč) (One woman show Simony Stašové. Shirley Valentine je jméno dívky, kterou ta současná, čtyřicetiletá matka rodiny a manželka počestného občana, už dávno není. Odjede na dovolenou do míst, kde se pěstuje vinná réva a tam začíná nový život…) (19:00)
    9.10. – Divadlo Komedie, hostuje Astorka Korzo ´90 – PREMIÉRAZámok (19:30)
    10.10. – Divadlo Komedie, hostuje Slovenské národní divadlo – PREMIÉRAMatkina Guráž (19:30)
    7.10. – Divadlo Na zábradlí – Nathanael West / David Jařab: Osamělá srdce (režie: David Jařab) (Někteří lidé mají v sobě tolik dobré vůle a ochoty pomáhat ostatním, až jsou světu přímo nebezpeční. Osamělá srdce, obklopená miliony lidí, touží po troše lidského tepla nebo alespoň vlídném hlase. Touží po slovech utěšitele. Co ovšem dělat, je-li utěšitel sám v bezvýchodném stavu a zcela neschopný každodenní existence. Divadlo Na zábradlí uvádí scénickou adaptaci groteskní novely významné osobnosti americké meziválečné literatury.) (19:00)
    7.10. - Divadlo Ungelt – William Douglas Home: Ledňáček (režie: Ladislav Smoček) (Stylová anglická komedie o vdově, sirovi a jeho komorníkovi. Po padesáti letech se setkává slavný spisovatel se svou dávnou láskou. Je tu ale ještě jeho komorník...) (19:00)
    8.10. – Divadlo V Celetné, hostuje Divadlo Kašpar – Eugene Ionesco: Plešatá zpěvačka (režie: Jakub Špalek) (Komedie z pera klasika absurdního dramatu. Vše je jiné, než se zdá…) (18:30)



V divadle Radost (Bratislavská 32) hrají v úterý 8. 10. v 19:00 Kytici. Ještě jsem ji neviděla, ale mám samé příznivé a doporučující ohlasy.

Dopis od Míši Poláškové, pojízdné pocestné TdZ, toho času žijící v Praze z mužem Pepou Poláškem a třemi potomky:
Píšu tak jaksi lehce bezradná.. zatím..stále nemáme zájemce na naše koťátka. Jen jedno poputuje ke kamarádům, ostatní tři jsou k mání.. Ti, co vypadali nadějne, tak odřekli, takže s blížícím se časem odběru začínám mít trochu obavu.. Jsou to dva hoši a jedna slečna. Přikládám foto.. úplně vlevo ( nejtmavší) je ten zadaný...

Mějte se hezky! Míša

...a tak se ptám. Naši dva Vencové nám stačí, ale třeba někdo ze čtenářů prasátka pojme podobnou myšlenku jako my a vezme si třeba dva naráz. Takoví dva členové rodiny jsou lepší než televize a pro děti (vňoučátka třeba) krásná zkušenost.
Míša s Pepou jsou určitě schopní dopravit koťátka kamkoliv.

 

 

V BUČOVICÍCH NAPADALO

za dobu našeho cestování do Berlína a do Toskánska strašně moc jablek.
Strávila jsem tam sobotu sbíráním a teď je mám všechny na terase.


Dada a spol.
www.quakvarteto.cz

29.9. 2013 - Dr + pilní příznivci prasete

viditelné prase, viditelné prase, wwwprase prasisko viditelneprase wwwiditelneprase widitelneprase widitelné prase Viditelne.prase.cz Dušan Rouš