Zdivočelá Šárka
(malý rodinný výlet)

Mám dvě mladší sestry. Obě žijou od narození v Brně. Já jsem se tam sice taky narodil, ale po 23 letech jsou nakopl Brno (jak rád říkává naštěstí neúspěšnej kandidát na primátora za Burešovo ANO) a odstěhoval se s Olinou a Helčou do Prahy. Normální náplava. Zpočátku jsme měli divnej pocit, že Brno je Brno, i když je to hodně blbá tautologie a že třeba Brno je zlatá loď, jak zpíval kdysi Mládek. To všechno se ale rozdrobilo na nepatrný prášek kterej se rozfoukal v čase. A na Prahu nedáme dopustit. Do Brna jezdíme jen na krátký návštěvy. Alena si kdysi dávno vymyslela, že by jednou chtěla jet do Prahy dát si údolí Divoké Šárky. Mluvila o tom roky. Až teď se to podařilo. Důchodci mají času habaděj. Sebraly se s Danou, která za náma jezdívá daleko častěji a dorazily do Prahy. Daly si sraz s Roušovnou, pocouraly po Praze a jely dom. Zatímco já jsem měl jednu milou povinnost, fotit na koncertě Sto zvířat v Akropoli. Těšil jsem se. Taky proto, že se mi podařilo prohrát boj ve fotoškoda a koupil jsem si tam krásnej nikoňáckej záklaďák se světelností 1,4.
Koncert byl výbornej, hrajou čím dál líp. A i sranda byla. Dom jsem dorazil po půlnoci, všichni spali. Ráno jsme totiž měli naplánovanej výlet do údolí Divoké Šárky a domluvili jsme se i Helčou a Borisem. Bobík trucoval, protože jsem ho nasral i já, i babička a i Helča. Má teď takové trucovací období a snaží se to dotahovat do dokonalosti a je v tom dobrej. Vlastně ho nasral i Boris, protože mu řekl, že Rubikova kostka je krychle. A s tím Bobík zásadně nesouhlasí.
Sraz máme na otočce šaliny u mekáče.

Údolí je zajímavý už tím, že vlevo je ulice Evropská a metropole a vpravo krásná příroda a krajina. Ta hranice je brutální. Jak podle pravítka.

Údolím se ne úplně líně line Šáreckej potok a kolem něho se to všecko odehrává.

Zleva zprava sklály. I se tu horolozí.

Vzpomínám na slova jednoho známýho: "Divoká Šárka? Tam to znám, tam jsem poprvé spadl ze skály.

Údolí Šáreckýho potoka je na podzim krutě barevné. Krásně doplňkové barvy.

Podzim je prostě nádherný období. Konečně tak jako každý jiný z těch našich čtvero ročních období.

Jaro je svěží a umí spousty zelených a podzim je brutálně až smrtelně barevně zdivočelej.

Léto je barevně nevyhraněné a zima je jen opatrně vyvolanej černobílej film.

Jdeme kolem hostince Dívčí poskok.

Koupil jsem si záklaďák s parádní světelností. Skoro nic vlastně není ostrý.

Tohle bych chtěl umět namalovat měkkou tužkou o tvrdosti 8B.

Máme štěstí na počasí.

Kdoví, kam tyhle značky směřujou.

Barvy jsou sice šťavnatý, ale přesto je cítit jakejsi smutek.

Boris mimozemšťan

Ty černý šutry, to je prý buližník. A je to docela možný, protože když o sebe dva klepnou, zní to zněle.

Budeme si to muset dát ještě několikrát, protože je to hoodně velikej park. Pár cest tu mám oběhaných, protože když mi prchla Roušovna do Norska, tak jsem tu běhal skoro půl dne.

Ale tráva, když je plná vody, umí být jarně zelená.

U Jenerálky

Hadr na holi.

Pozor padající staré větve v popředí.

V pozadí zámeček Jenerálka a v popředí větve.

Kafe v pravé poledne.

Výlet jsme slavnostně zakončili v hospodě, kam prej chodíval náš starej a ješitnej prezident, ten předchozí současnýho, Nabízeli nám i svatomartinskou husu i víno odpovídající, ale my jsme odolali a dali si něco jinýho a místo svatomartinskýho vína jsme si dali svatomartinskou plzeň. A husí vývar značky Kaldon, nebo tak nějak. Já jsem na jídlo úplně blbej, tak si moc jistej nejsem. ale bylo to dobrý. A Boris? Jakmile usedne v hospodě, vyndá knihu.

Pak si Helča půjčila foťák s tím novým objektivem a všecky nás ofotila.

A Dana pak za trest Helču, ale nějak se jí nepodařilo zaostřit.

My jsme pak jeli směr Masaryčka a Helča s Borisem směr Kladno, čili na druhou stranu.

podpis




Praha je prý šesté nejbezpečnější město.

nic


ČT1: "Dnes před sto lety zítra večer."


Ráda předávám tuto zprávu i vám, kdo čtete páníčkovo prasátko. Ivana je naše bývalá studentka, vystudovala muzikál, hraje v Městském divadle (je skvělá!), porodila dvě děti a protože jí není jedno, s čím si budou její a jiné děti hrát, vymyslela a uskutečňuje následující projekt. Převtělila se do rozpustilé víly Fantigo a já věřím, že se jí to celé podaří zrealizovat. Napsala jsem jí znělku na text Tomáše Novotného (taky náš bývalý student), můžete si ji poslechnout v ukázce. Pokud se vám projekt zalíbí, podpořte jej, bude to určitě stát za to!
Dada a spol.

Ahoj moji milí, s radostí vám posílám odkaz na své třetí "dítě", které konečně spatřilo světlo světa;) Je jím pohybově-vzdělávací projekt FANTIGO - Malířka dětské fantazie. V současné době probíhá crowdfundingová kampaň na náš první produkt Deskovou hru s pohybovými videi, která nabízí nespočet možností, jak společně s dětmi trávit čas při pohybu, zábavě i interaktivních úkolech. Budu vděčná za jakoukoliv podporu, ať už konkrétní částkou či sdílením odkazu s vašimi přáteli.
https://www.hithit.com/cs/project/5324/fantigo-prvni-deskova-hra-s-pohybovymi-videi
Předem velice děkuji a srdečně zdravím.
Ivana

Dobrý den,
dovoluji si vám oznámit, že pořad Osudy židovských památek po mnichovské dohodě, který se měl uskutečnit tento čtvrtek 15.11., byl z důvodu zdravotní indispozice přednášející bohužel zrušen. Náhradní termín bude stanoven na začátek roku 2019.
Díky za pochopení.
S pozdravem
Barbora Dočkalová

Program Domu umění

JEŠTĚ PŘED PAMÁTNÝM POCHODEM K PLOSTICE

jsme vycestovali s našimi čtvrťáky do Bratislavy. Dostalo se nám pozvání k veřejné nahrávce přímo v budově slovenského rozhlasu. Ač je to budova přece jen už značně omšelá, jsou na ni právem pyšní.
Líp než já to vysvětlí na Wikipedii:

Budova Slovenského rozhlasu je architektonicky zajímavá stavba v Bratislavě na Mýtné ulici.
Je postavena z ocelové konstrukce ve tvaru obrácené pyramidy. Autory projektu jsou Štefan Svetko, Štefan Ďurkovič a Barnabáš Kissling. Projekt vznikl v roce 1967. Stavba byla dokončena až v roce 1983. Obsahuje velkorysé vnitřní prostory, vynikající koncertní síň a dobře vybavená nahrávací studia. Jsou zde umístěny i jedny z největších varhan na Slovensku. Celková výška budovy po vrchol antény je 80 metrů. Je nositelem titulu Stavba století na Slovensku v kategorii Společenské stavby.[1]
Se zkušebním vysíláním z této budovy se začalo v roce 1984. Pravidelné vysílání probíhá
od 27. března 1985.

Všechno, co tu píšou, je pravda a přes venkovní omšelost to uvnitř všechno perfektně funguje. Důležitý údaj - budova byla projektovaná opravdu jen pro účely rozhlasu, což se prý nedá říct o žádném z rozhlasů
v Česku.


Všichni jsme se sešli včas, na fotce chybí jen jedna z Kristín, která ale právě v tuto chvíli už byla viděna v dáli, jak přechází po přechodu. Pan redaktor Jurčo už čekal a rychle nás vedl do Studia 5, kde už byli připraveni zvukaři ke zvukové zkoušce. Natočili si i několik rozhovorů, studenti reagovali bezvadně a docela vtipně komentovali otázku Slováků v Brně.


Přišlo asi 40 diváků (na Slovensku byly zrovna prázdniny...), ale byli výborní, krásně reagovali na texty - z toho mám vždycky radost a zjevně to těšilo i naše zpěváky.
Po koncertě jsme se s panem redaktorem Jurčem vyfotili.

Vlastně díky jeho nápadu jsme do rozhlasu byli pozváni, viděl nás totiž na festivalu v Piešťanech.
Jsou to trochu netradiční "školní" výlety, ale nelituju času, protože vím, že zrovna na tyto akce pak naši absolventi docela rádi vzpomínají.

V PIVOXU SE ZNOVU
začíná hýbat vzduch. Starej mišpult už dosloužil a Jirka pořídil skladnější a zřejmě i chytřejší techniku.
Nedávno ho požádal Adam Havelka z tišnovské Maňany, že by si chtěli natočit demo. Ale ne s Maňanou, nýbrž s jinými muzikanty. Díky Jirkovu chytrému telefonu máme dokumentaci.


Stréc Franta očistil tabule mezi muzikanty a tak je na ně krásně vidět! Hlavně vidí i vzájemně na sebe, což se při natáčení dost hodí.


V kukani se nachází šikovná zpěvačka Pavlína Marjánková, žijící zrovna teď v Lomnici. Mám pocit, že o ní ještě uslyšíme!

Všechno se zmenšuje...

A nakonec pěkná tečka za tím celým natáčením:

Dada a spol.