Česko proti strachu
(fotoreportáž z Václaváku)

Dovolím si do svýho vlastního WWWprasete schovat reportáž z Václaváku z akce Milionu chvilek Česko proti strachu ze dne 30.10.2022, protože paměť bývá děravá a čas často působí jako omílač hran a kroutič reality. Slov tu bude málo, fotek víc. Chci si v tom svým deníčku zakonzervovat tu pěknou a pozitivní atmosféru. Třeba tím potěším i vás. Příště zase něco z Málagy.

Kdož sú mladí bojovníci?

Mně se vlajka EU líbí. A moje radost se násobí, když vidím, jak z ní praskají rudý žilky komoušům, Vrábelovi a dalším dezolátním figurkám.

Byli tu staří i mladí a spousta děcek.

I o LGBT+ se mluvilo.

I pejsků tu bylo daleko víc než v pátek u dezolátů.

Na počet nasranejch ksichtů to nedělní Václavák na plné čáře projel s putinovským pátečním Václavákem. Dnes jsem viděl většinou jen sympatické milé tváře.

Na akcích jakou je Česko proti strachu, je nepravděpodobné nepotkat se s Janem Rejžkem.

Ze záznamu k nám promluvila i žena ukrajinskýho prezidenta.

Václavák zůstane pop demošce čistej.

Světlo naděje.

Díky, díky, slušní lidé.

Václavák zůstane po demošce čistej.

Hlídat si svobodu není žádná prdel a je dobrý vědět, že je pro ni třeba furt něco podnikat. Svoboda je zajímavější zboží než momentalně napálenej plyn. Buďme otužilí a trpěliví.

podpis


Boris s Bobíkem u snídaně.

Chtěli jsme pustit dva cyklisty, ale řekli nám: "My jedeme kolem."
Bobík bleskově zareagoval: "To vidíme."

JIRKA A DALIBOR POKROČILI V BUDOVÁNÍ
studia docela hodně!


První postoj na stropě! Anebo na podlaze příští galerie, případně nějakého jiného
alternativního prostoru. Se teprve uvidí!
Zatím je tam pořád práce jak na kostele.

Červotoči si musí už teď nechat zajít chuť a žádné vylehčování trámů se konat nebude!

LETOŠNÍ JABLEČNÁ POHROMA
pokračuje s velkým zpožděním. Nebyl čas a pořád je co zpracovávat.
Než přijeli Petra, Jon a Nina z Plaváčku, stihla jsem nachystat jablka a tak hned ráno
po příjezdu se mohlo moštovat.
Nina se aktivně zapojila a šlo jí to parádně!


Pak pomáhal i Jon, ale to už jsem se vypravovala do Bučovic a vyjeli jsme pro další várku.
Padanejch..., hlavně.
Přivezli jsme jich aspoň 80 kg, k tomu Jirka naložil s Jonovou pomocí
ještě dřevo na strop.
Počasíčko bylo přesně jako na dušičky.
Petra koupila dýně a ještě v Bučovicích začali tvořit.
Když jsem přijela večer ze zkoušky, měla jsem z kuchyně krásnej výhled!

Až se v noci zhaslo, vypadalo to úplně jako návštěva duchů...


Vydrželi až do rána.
Večer určitě ještě přijdou strašit.

Dada a spol.

Těšit se můžete na: 100 vzorků svatomartinských, mladých a svatokateřinských vín z více jak 20 vinařství živou muziku ke zpěvu /i tanci/ vystoupení tanečního uskupení SŠ F.D.Roosevelta - A proč ne? "prodejní akvárium" s nevinným občerstvením - nealko, svatomartinské cukrovinky, slané dobroty,... Cena vstupného: - neomezené celodenní v předprodeji do 10.11. na prodejně vinotéky =280 Kč - neomezené celodenní v Divadle Barka =330 Kč - kupón na degustaci 5 vzorků =100 Kč Moravská vinotéka se na Vás těší v Barce :-)


Pro další důležité informace o Geniu noci klikněte sem.

Hola, hola, dostalo se nám pozvání na akci, kterého si fakt vážíme.
Přikládám pozvánku a doufám, že se tam objeví i naši kamarádi z Prahy - pokud jim to vyjde.
Vyprávění to bude původní, neotřelé a pravděpodobně ještě nikde neuveřejněné.
Opatrně se těšíme!

Vážení adresáti,
po delší době jsem se opět "rozhoupal" k organizaci hudební akce. V sobotu 10.12.2022 spolupořádám s Městským kulturním střediskem v jeho sále tzv. Den svobodného jazzu v Tišnově, a to na počest 40. výročí prvního tišnovského koncertu Free Jazz Tria Olomouc v roce 1982. Na akci postupně vystoupí: Emil Viklický (piano) & Petr Dvorský (kontrabas), Free Jazz Trio Olomouc a kvartet Wróblewski, Janoušek & Co.
Doufám, že Vás pozvání na tuto akci zaujme a že se při ní osobně potkáme. Budu se samozřejmě ještě připomínat a informovat Vás i o předprodeji, jakmile bude spuštěn.
Těším se na Vás!
Václav Seyfert st.

Dům umění města Brna zve na diskuzní večer na téma Kultivace krajiny
a současné umělecké iniciativy


Už jen do 30. října bude možné v prostorách Domu umění města Brna zhlédnout výstavu sochaře Jana Ambrůze. V rámci doprovodného programu a jako symbolické rozloučení s výstavou proběhne v úterý 25. října od 18:00 diskuzní večer věnovaný tématu kultivace krajiny v kontextu současného umění. Moderátorem diskuze bude Ondřej Navrátil a pozvaní hosté představí různé formy umělecké praxe se zaměřením na péči o konkrétní prostor a krajinu a možnosti spolupráce s odborníky na ochranu přírody a územní plánování.

ONDŘEJ NAVRÁTIL
Pedagog na Katedře výtvarné výchovy Pedagogické fakulty MU, spoluzakladatel galerie OFF/FORMAT v Brně, kde dodnes působí jako jeden z kurátorů. Dlouhodobě se odborně zabývá spojením environmentálních témat a současného umění.

JAN AMBRŮZ
Sochař a umělec, od konce devadesátých let vedoucí Ateliéru sochařství 2 na FaVU VUT. Po návratu do rodných Šarov v roce 2005 se začal soustavně zabývat vymezeným teritoriem a jeho zemědělskou krajinou. Původní sochařské intervence a realizace do krajiny získaly postupně ekologický a komunitní rozměr, jehož součástí bylo sázení ovocných alejí, vytváření cest v polích, čištění jezírek a řady dalších aktivit se záměrem posílit spojení obyvatel s krajem, v němž žijí.

BARBORA LUNGOVÁ
Malířka, vizuální umělkyně a pedagožka FaVU VUT. Vedle malířské tvorby orientované na feministické a genderové otázky reflektuje ekologickou a environmentální problematiku, a to jak prostřednictvím vlastní umělecké praxe, tak jako členka místní organizace ČSOP, která pečuje o Boršovské louky v Kyjově a další biologicky hodnotné lokality.

MATOUŠ LIPUS
Sochař, umělec, člen spolku Neolokátor, nově vznikajícího projektu Public Space Lab a pražské Kafkárny. Vedle figurativní sochařské tvorby se zabývá veřejným a komunitním prostorem, zejména v prostředí bývalé vily Bohumila Kafky, která byla nově přejmenována na Centrum pro umění a ekologii UMPRUM.

VILÉM JUREK
Vedoucí úseku Péče o přírodu ve spolku Rezekvítek. Rezekvítek je nezisková organizace zabývající se ekologickou výchovou a ochranou přírody od roku 1991. Zaměřuje se především na péči o významná a chráněná krajinná území a rekultivaci vytěžených lomů, pořádání výukových programů pro mateřské, základní i střední školy a školení pro pedagogy, přípravy kurzů, příměstských táborů a exkurzí pro veřejnost do významných krajinných oblastí.

ZBYNĚK ULČÁK
Pedagog katedry environmentálních studií FSS MU, krajinný ekolog, zemědělský inženýr a občasný insitní básník. Věnuje se problematice udržitelného hospodaření v krajině a sociálním aspektům ekologického zemědělství a produkce potravin.