Bretaní
(na šaška I.)


Náš letošní výjezd do

a v první řadě do jejího nejzápadnějšího departementu s romantiku a dobrodružství evokujícím jménem Le Finist?re se ve skutečnosti připravoval více než rok, protože původní termín léto či podzim 2012 byl z objektivních důvodů o rok posunut. Nakoupili jsme správné mapy, měli několik schůzí a ... výsledkem bylo, že jsme přibližně tušili, že první den dojedeme někam před Paříž a první z plánovaných kempů, ze kterých budeme podnikat cyklistické výpady, bude někde u Carnaku. Dosti chabé, že. Výprava čítala 5 osob a 2 auta.

Přesun z Čech probíhal spořádaně až do chvíle, kdy jsme narazili ve Francii na první dálniční mýto. Nemaje drobné euráky jsme spoléhali na placení kartou. Tak dlouho jsme vybírali, kterou z mnoha přepážek proklouzneme, až jsem zapomněl, že vezu na střeše kola. Jen se ozval takový plechový zvuk a něco za námi spadlo. Rozrušeni z úkonu placení jsme tomu v našem autě dál nevěnovali pozornost. Až dodatečně jsme se ze svědectví pasažérů druhého z aut dozvěděli, že jsme srazili jakousi plechovou zábranu omezující výšku pro vjíždějící vozidla. Naštěstí škodu neutrpělo žádné naše kolo a pokud francouzské tajné služby nemonitorují viditelné prase, tak ujdu trestu za poškození majetku francouzských dálnic. Že Bretaň je krajem pro cyklisty a naše dovolená byla opravdu zaměřená na cyklistiku, dokazují následující fotky.

A proč Bretaní na šaška? Protože představa, že Bretaň je rovinatá, vzala brzy za své. Jistě, najdou se úseky, o kterých se možná dále zmíníme, ale obecně „vpředu malé, vzadu velké“, člověk šlape jako ten dřevěný šašek, co ho kdysi děti tahaly za sebou na provázku, a nikam se neposouvá – tak to bylo pořád. Je pravda, že někdo za sebou tahal kačera, jiný si hrál v uhláku na horníka, ale to už je dávno, dneska je místo toho plejstejšn. Mám teď takový neodbytný pocit, že bych se v dalším povídání neměl poutět do detailů, co kde bylo, jak to vypadalo, protože bych tím narušil atmosféru, kterou jsem (a ostatní možná budou souhlasit) na zájezdu vnímal. Z tohoto pohledu bylo nejspíš přínosem, že jsme nedokázali předem dát dohromady nějaký přesný plán, co kdy navštívit, kde přespávat, atp. To podstatné byly dojmy a celkový pocit, že skutečně odpočíváme (psychicky). Ostatně s Álou jsme se po návratu shodli, že nám to odpočinutí vydrželo mimořádně dlouho, snad až do změny času, jíž je zásadním odpůrcem a kritikem. V okolí již zmiňovaného Carnaku se nachází několik tisíc monolitů vztyčených zde před asi 6000 lety. Ze všech možných hypotéz o vzniku nebo důvodu vzniku (samozřejmě, že odborníci jako obvykle tápou) mi jako nejméně pravděpodobná připadá ta, že se jedná o zkamenělé římské vojsko.

Carnac – centrum megalitických památek, některým menhirům se přisuzuje léčivý účinek, který jsme si samozřejmě ihned naordinovali (na klouby, svalové potíže)

Kámen – převážně žula – je prvním z činitelů, kterými je zde vytvářen obraz místa. Nejen z megalitů, ale ze všech církevních (v každém městečku výstavní žulová katedrála) i civilních staveb kámen činí něco mimořádného, co připomíná zčásti historii, zčásti cosi nadčasového i něco mimo konkrétní prostor. V mnoha ohledech Bretaň připomíná Skotsko, ale to není žádný objev, jen se s tím dá souhlasit. V Bretani platí přísná pravidla pro novostavby. Člověk si rychle zvykne na ničím nerušený charakter téměř unifikovaných staveb, které všechny vypadají jako dobře udržovaná staletá stavení. Když se přece jen objevilo něco ne plně konvenujícího, vždy jsme se tázali: „Kdo tohle povolil?“ (řečnická otázka). Možná je zde na místě trocha vyčtené osvěty, jaký že je rozdíl mezi jednotlivými typy megalitických památek:

  • menhir: v bretonštině to zamená „dlouhý kámen“, jinak vztyčený kámen,
  • alej: vztyčené kameny uspořádané do řady,
  • mohyla: individuální hrobka,
  • dolmen: pohřební komora – hromadná hrobka, v bretonštině „kamenný stůl“,
  • cairn (mužík): kamenná struktura, která zakrývá megalitické hrobky,
  • kromlech: menhiry uspořádané do kruh,
  • tumulus: uměle vytvořený kopec, zakrývající jednu nebo více pohřebních komor.

Obloha – má nějak blíž k zemi. Právě oblohu a její rychlé proměny ze zamračena do zcela jasna, jsme připodobňovali často ke Skotsku a speciálně k Orknejím. Neumím to lépe popsat, kdo chce, rozumí. Moře – nebylo ke koupání, ale ke koukání.

V okolí Carnaku stojí za zmínku: výlet na poloostrov Quiberon vyčnívající jako kosa jižním směrem do Atlantiku k ostrovu Belle-Ile a lokalita u Lockmariaquer s obří hrobkou a Velkým svaleným menhirem (přes 20 m) rozpadlým na 4 díly.

Pont Aven je centrem výroby známých sušenek a omelet (cr?perie). V 19. století se tu objevila řada malířů, mezi nimi i Paul Gauguin.

Quimpér – město s příbřežní pevností.

Cesty kolem moře byly právě ty „nahoru – dolů“ , naštěstí bylo stále co objevovat a počasí nám přálo.

Pointe du Raz

Locronan je fotogenické městečko využívané pro natáčení historických filmů, protože tady mimo jiné nevedou elektické rozvody po sloupech, což začasté ruší středověkou atmosféru. Místní studnu zpodobnil Jan Zrzavý za svého studijního pobytu zde. Je třeba říci, že je buď hodně stylizovaná nebo se místo od jeho pobytu zásadně změnilo.

Locronan, slavná studna a všudypřítomné hortenzie

Tohle už jsme v okolí Crozonu na nespočetných výběžcích pevniny do moře i se zbytky opevnění z 2. světové.

Je známo, že Francouzi neradi mluví jinak, než francouzsky. V této oblasti je doma bretonština (kterou údajně denně mluví 400 tisíc až 1 milión lidí) a francouzština je možná vnímána již jako první cizí jazyk. Takže k čemu druhý a další? Někteří recepční nebo přesněji některé recepční v kempech se ve svém neporozumění opravdu překonávaly. Jinak byli Francouzi (Bretonci) přívětiví a milí. Jelikož však pro nás je francouzština srozumitelná asi jako ugrofinština, nebylo vždy lehké si v kempu vyjednat vše, co jsme chtěli. Naštěstí bylo už po prázdninách, takže místa většinou dostatek a nejsme nijak nároční, jeden mobilhome přijatelné kvality nás uspokojil vždy na první pokus až na jednu výjimku, kde to smrdělo v lepším variantě plísní a ve druhém případě, kdy recepční opravdu nechtěla nic pochopit ani za tlumočnické pomoci své rovněž zjevně obtěžované pubertální (asi) dcery. Že jsme opravdu s francouzštinou mnoho nepostoupili dokazuje, že jsme až do odjezdu nepochopili, jaký rozdíl je mezi boulangerií, bageterií a několika dalšími „...eriemi“, když všude měli pečivo. Zachraňoval nás obvykle všudypřítomný Lidl, který máme naučený z Česka. O zmatku, který jsme v něm patrně způsobili zvýšeným nákupem jedné komodity si možná povíme příště.

fotky H.+A.

 
bazar



  • Archeologové na základě morfologické a genetické analýzy fosilních nálezů ze severní Číny objevili důkazy o místní domestikaci dobytka před 10 660 lety. To však odporuje teorii, že se domestikace objevila v této době na Blízkém východě, odkud se rozšířila. Je tady otázkou, zda se tato dovednost objevila již dříve anebo, jestli ji člověk objevil na více místech současně zhruba ve stejném okamžiku. 
  • Američtí vědci pracují na podmořských robotech, jejichž pohyb bude inspirován rejnoky, kteří se třepotají jako vlajka ve větru. Vytvářejí si tak pomocné vodní víry a nemusejí prorážet prostor před sebou s plnou energií.

  • Čundr do Slanýho byl parádní
  • Malej výlet
  • Skvělej oběd
  • Báječná sekaná
  • Vybraná společnost


klikni pro větší obrázek

australia

foto:Helča


australia

 

Surreálný inspektor Zrzek v.p. (vlastní packou)

Malej Ondra neměl rád rajskou polívku a děda se ho ptal:
"Ondro, tobě ta polívka nechutnala?
"
Ondra:
"Větší polovina mi nechutnala a ta druhá půlka nebyla dobrá."

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Veletržní palác
Jan Kotík - Retrospektiva
Ve Veletržním paláci v pátek 18. října začala výstava Jan Kotík 1916-2002. Retrospektiva je pokračováním cyklu Národní galerie mapující tvorbu českých autorů druhé poloviny 20. století.

Novoměstská radnice (do 1. 12. 2013)
EMA DESTINNOVÁ – VITA SOMNIUM BREVE
Retrospektiva volné i užité tvorby fotografa Tarase Kuščynského je průřezem jeho osobitým dílem a zároveň představuje mnoho nedostupných autorských originálů.

Jan Němec: Dějiny světla
Román o fotografovi Františku Drtikolovi. Napadlo vás někdy, jak by vypadal příběh napsaný paprskem světla? Za prvé, nebyl by to obyčejný příběh, ale neobyčejný osud; za druhé, jeho hrdinou by byl fotograf, opatrovník světla; a za třetí, byl by to osud plný stínů, samozřejmě. Kdo to vlastně byl František Drtikol? Dandy z hornického maloměsta, světově známý fotograf, jehož živnost krachovala, mistr aktů, co nikdy neměl štěstí na ženy, mystik a buddhista, který uvěřil v komunismus; muž mnoha vnějších rozporů a jejich vnitřní syntézy. Jan Němec (1981) přichází s rozsáhlou a pro současnou českou prózu zcela nezvykle pojatou románovou freskou, uměleckým a duchovním Bildungsromanem, který pokrývá více než půl století: ožívají zde příbramské stříbrné doly, Mnichov v době secese i prvorepubliková bohéma, po řádcích se procházejí nahé modelky a světlo zatím nepozorovaně splývá s vědomím…

Britský klavírista a swingový zpěvák Anthony Stong vydal desku Stepping Out. Strongův swing je inspirován Frankem Sinatrou či Harrym Connickem J. Anthony Strong je objevem posledních dvou let. Na desce s ním účinkují Tom Farmer (basa), Sebastian de Krom (bicí), Calum Gourlay (basa), Matt Skelton (bicí), Chris Allard (kytary) a Sebastian de Krom (perkuse).

 

  •  „Myšlenky jsou stíny našich pocitů – vždy temnější, prázdnější a zjednodušené.“ (Friedrich Nietzsche)
  • Kina:
    18.11. – Aero –  Rozbitý svět (režie: Rufus Norris, VB, 2012, 91 min. Drama) (Skunk je 11 let, je diabetička a je dost cool. Letní prázdniny právě začaly a její dny jsou plné bezstarostných nadějí. Pak ale pan Oswald, hnusný chlápek, který žije přes ulici, zbije Ricka, milého, ale labilního kluka odvedle, a Skunk začne ztrácet svou nevinnost takovou rychlostí a takovým způsobem, že se jí to vymyká z rukou. Její domov, její okolí i její škola se stávají místy zrady, kde se šťastné jistoty dětství začnou ztrácet před pochybnostmi plnými strachu, a složitý, rozbitý svět naplňuje její budoucnost. Skunk hledá záchranu na tom posledním místě, které jí zbývá a kde ví, že ji může najít – v  nevysloveném přátelství s milým, zraněným Rickem – a upadne do zmatku, který jí nečekaně a vesele znovu nabídne možnost volby. Možnost volby zůstat na místě, které jí nikdy nepatřilo, anebo ho navždy opustit – žít, nebo zemřít.) (20:30)
    22.11. – Aero – Pásmo filmů – Krátké filmy bratrů Chapmanových (14:30)
    23.11. – Aero – Jasmíniny slzy (režie: Woody Allen, USA, 2013, 98 min. Drama) (Jasmine je elegantní, okouzlující a zhýčkaná dáma, která má vše, nač si vzpomene. Její zdánlivě idylické manželství s bohatým podnikatelem Halem i bezstarostný život se v jediný okamžik rozpadnou na kousky. Jasmine se stěhuje ke své sestře Ginger, která má skromný byt v San Francisku. Jenže útěk z pohádkového stereotypu není tak jednoduchý. Jasmine s nechutí přijímá práci recepční v zubní ordinaci, kde přitahuje nechtěnou pozornost svého šéfa. Přes všechno si hodlá i nadále zachovat aristokratické způsoby, i když je emocionálně na dně a jejím nejlepším přítelem je koktejl antidepresiv a alkoholu. Když potkává Dwighta, šarmantního diplomata, který je uchvácen její krásou, oduševnělostí a stylem, má dojem, že nachází novou životní cestu. Jenže co vlastně Jasmine od svého života opravdu čeká?) (12:00)
    20.11. – Oko – Pěna dní (režie: Michel Gondry, Fr./Belgie, 2013, 125 min. Dokument) (Ve městě, kde auta mají volant v kufru, lidé bruslí pozpátku a klavír míchá koktejly, žije idealistický a vynalézavý Colin (Romain Duris) pouze v kruhu svých přátel Nicolase (Omar Sy) a Chicka (Gad Elmaleh). Jednoho dne Colin potká svou osudovou lásku Chloé (Audrey Tautou). Křehká Chloé, která Colinovi připomíná jeho milované blues od Dukea Ellingtona, však onemocní záhadnou nemocí: v plicích jí vykvete leknín. Bezstarostný svět milenců je nemocí fatálně zasažen. Francouzský spisovatel a bohém Boris Vian vytvořil v románu Pěna dní obraz čisté lásky, který učaroval několika generacím čtenářů. Filmová adaptace Michela Gondryho (Věčný svit neposkvrněné mysli, Nauka o snech) staví na režisérově typicky hravém vizuálním stylu.) (18:00)
    20.11. – Oko – Žena v kleci (režie: Mikkel Nørgaard, Dán, 2013, 97 min. Thriller) (Po tragické přestřelce, při níž jeden z jeho kolegů přišel o život a další ochrnul, je komisař Carl Mørck přeložen do sklepní kanceláře nově zřízeného Oddělení Q, jež má za úkol protřídit nedořešené a odložené případy a jehož jedinými zaměstnanci jsou komisař Mørck a jeho nový asistent Assad. Stačí jediný den a paličatý komisař se přes výslovný zákaz střemhlav vrhá do řešení případu Merete Lynggaardové, populární političky, která před pěti lety záhadně zmizela při plavbě na trajektu. Jediným svědkem je její duševně nemocný bratr, který byl po události nalezen v podpalubí. Případ byl uzavřen jako jednoznačná sebevražda. Dvojici vyšetřovatelů se však takové vysvětlení nezdá a vydávají se na cestu, která je zavede hluboko do podsvětí plného násilí a zášti, jež se skrývá za kultivovanou tváří Skandinávie. Strhující dánský thriller z pera scénáristy filmového hitu Muži, kteří nenávidí ženy je prvním dílem filmové série o Oddělení Q podle bestsellerů Jussiho Adlera-Olsena.) (20:45)
    24.11. – Aero – Jasmíniny slzy (režie: Woody Allen, USA, 2013, 98 min. Drama) (Jasmine je elegantní, okouzlující a zhýčkaná dáma, která má vše, nač si vzpomene. Její zdánlivě idylické manželství s bohatým podnikatelem Halem i bezstarostný život se v jediný okamžik rozpadnou na kousky. Jasmine se stěhuje ke své sestře Ginger, která má skromný byt v San Francisku. Jenže útěk z pohádkového stereotypu není tak jednoduchý. Jasmine s nechutí přijímá práci recepční v zubní ordinaci, kde přitahuje nechtěnou pozornost svého šéfa. Přes všechno si hodlá i nadále zachovat aristokratické způsoby, i když je emocionálně na dně a jejím nejlepším přítelem je koktejl antidepresiv a alkoholu. Když potkává Dwighta, šarmantního diplomata, který je uchvácen její krásou, oduševnělostí a stylem, má dojem, že nachází novou životní cestu. Jenže co vlastně Jasmine od svého života opravdu čeká?) (18:00)
    21.11. – Městská knihovna – Pásmo filmů – Filmový průvan (17:00)
    19.11. – Ponrepo – Přehlídky a projekce – Kapitoly z dějin filmu (15:30)
    19.11. – Světozor – Žena v kleci (režie: Mikkel Nørgaard, Dán, 2013, 97 min. Thriller) (Po tragické přestřelce, při níž jeden z jeho kolegů přišel o život a další ochrnul, je komisař Carl Mørck přeložen do sklepní kanceláře nově zřízeného Oddělení Q, jež má za úkol protřídit nedořešené a odložené případy a jehož jedinými zaměstnanci jsou komisař Mørck a jeho nový asistent Assad. Stačí jediný den a paličatý komisař se přes výslovný zákaz střemhlav vrhá do řešení případu Merete Lynggaardové, populární političky, která před pěti lety záhadně zmizela při plavbě na trajektu. Jediným svědkem je její duševně nemocný bratr, který byl po události nalezen v podpalubí. Případ byl uzavřen jako jednoznačná sebevražda. Dvojici vyšetřovatelů se však takové vysvětlení nezdá a vydávají se na cestu, která je zavede hluboko do podsvětí plného násilí a zášti, jež se skrývá za kultivovanou tváří Skandinávie. Strhující dánský thriller z pera scénáristy filmového hitu Muži, kteří nenávidí ženy je prvním dílem filmové série o Oddělení Q podle bestsellerů Jussiho Adlera-Olsena.) (20:45)
  • Kluby v Česku, potažmo hlavně v Praze:
    19.11. – Agharta – Cloud nine  (21:00)
    20.11. – Agharta – Jonathan Crossley Trio (21:00)
    21.11. – Agharta – Ondrej Štveráček Quartet (21:00)
    22.11. – Agharta – Josef Vejvoda Trio (21:00)
    23.11. – Agharta – Jiří Stivín & Co. (21:00)
    24.11. – Agharta – Limited Edition (21:00)
    19.11. – Blues sklep – Original Avia Vinariko Orchestra (21:00)
    20.11. – Blues sklep – Ivan Vrána Blues Band (21:00)
    21.11. – Blues sklep – Alo Trio Band (21:00)
    22.11. – Blues sklep – Rene Trossman Band (21:00)
    23.11. – Blues sklep – David Murphy & Guests (21:00)
    24.11. – Blues sklep – Bluesová neděle (21:00)
    19.11. – Jazz Dock – Rene Trossman Band (22:00)
    20.11. – Jazz Dock – Tango Underground Fiesta (19:00)
    21.11. – Jazz Dock – Denise Gordon & J. J. Jazzman (22:00)
    22.11. – Jazz Dock – Julius Baroš Quintet (19:00)
    24.11. – Jazz Dock – Brian Charette Sextet (22:00)
    19.11. – Jazz klub Ungelt – Blues Bond (21:15)
    20.11. – Jazz klub Ungelt – Petr Zeman Jazz Quintet (21:15)
    21.11. – Jazz klub Ungelt – Betty Lee Quartet (21:15)
    22.11. – Jazz klub Ungelt – Jonathan Gaudet Hot Four (21:15)
    19.11. – Jazzboat – Petra Ernyei Quartet (20:00)
    20.11. – Jazzboat – Elena Sonenshine Trio (20:00)
    21.11. – Jazzboat – Marcel Flemr Band (20:00)
    22.11. – Jazzboat – Jazz Revue (20:00)
    23.11. – Jazzboat – Julius Baroš Quartet (20:00)
    18.11 – U malého Glena – Stan the Mans Bohemian Blues Band (21:30)
    19.11. – U malého Glena – Roman Pokorný & Blues Box Heroes (21:30)
    20.11. - U malého Glena – Jamie Marshall Band (21:30)
  • Kluby - cizina:
    19.-24.11. – Blue Note, New York – Jane Monheit (20:00, 22:30)
    22.11. – Twins Jazz, Washington, USA – Andrew Hare Quartet  (20:00, 22:00)
    20-21.11. – Ronnie Scott´s Jazz Club, Londýn, VB – Christian Scott (18:00, 22:30)
  • Tanec a experimentální divadlo:
    22. a 24. 11. – Alfred ve dvoře – Řekni něco (Šest lidí u kavárenských a barových stolků. Bez ustání mluví, nepadne však jediné slovo.) (20:00)
    19.11. – Divadlo Ponec, hostuje Taneční divadlo Nanohach – Zločin a trest (Pohybová skoroopera pro jednoho tanečníka.) (20:00)
    21.11. – Divadlo Ponec, hostuje Taneční divadlo Nanohach – Orbis pictus (Taneční introspektivní pouť.) (20:00)
    22.11. – Divadlo Ponec, hostuje Taneční divadlo Nanohach – Písečná žena (20:00)
    23.11. – Divadlo Ponec, hostuje DOT 504 – Bouchačka (Spí? Sní? Bdí? Se kterou?) (20:00)
  • Divadlo:
    18.11. – Činoherní klub – Milan Kundera: Ptákovina – (režie: Ladislav Smoček) (Moc je nejsladší, když je úplně nepřiměřená. Když blbec vládne moudrému, slabý silnému, ohavná krásnému… Pravda je ukryta tak hluboko, že je úplně neškodná a nemusí nám na ní vůbec záležet…) (19:30)
    20.11. – Činoherní klub – Tennessee Williams: Tramvaj do stanice Touha (režie: Ladislav Smoček) (Příběh naprostého vzájemného neporozumění. Příběh, v němž protipólem Smrti je Touha. „Nemám v úmyslu soustředit vinu nebo obvinění na jednu konkrétní postavu, ale chci, aby to byla tragédie nepochopení a lhostejnosti vůči ostatním.“ T. Williams) (19:30)
    23.11. – Činoherní klub – Yasmina Reza: Bůh masakru (režie: Ondřej Sokol) (Dva manželské páry se setkají, aby vyřešily nedávný fyzický konflikt svých dětí. Komedie o živlech v lidském nitru.) (19:30)
    19.11. – Divadlo ABC – Kate Atkinsonová: Ostatní světy (Hra o touze po lásce, o osamělosti a svobodě, které mohou být požehnáním stejně jako prokletím. Historička těsně na prahu středních let si splní svůj sen a koupí si starý dům. Dům s duší a s minulostí, která není zdaleka tak mrtvá, jak by se zdálo. Začátek nového života je příležitostí k účtování s matkou, nevlastní sestrou, otcem, s minulostí, tou vlastní i tou, která se skrývá v minulosti domu. Současný ženský úděl je konfrontován s historií, která ho určila. Příběh viktoriánských žen, jejichž životy ničila podřízenost, závislost a ortodoxní lpění na rodině, a které tolik bojovaly za svobodu a rovnoprávnost, se střetává s těmi, které to s rovnoprávností a svobodou přehnaly tak dokonale, že ztratily úplně schopnost žít v páru.) (19:00)
    20.11. – Divadlo ABC – Willy Russell: Shirley Valentine (režie: Zdeněk Kaloč) (One woman show Simony Stašové. Shirley Valentine je jméno dívky, kterou ta současná, čtyřicetiletá matka rodiny a manželka počestného občana, už dávno není. Odjede na dovolenou do míst, kde se pěstuje vinná réva a tam začíná nový život…) (19:00)
    21.11. – Divadlo Bez zábradlí – Sébastien Thiéry: Indická banka (Alain Kraft, realitní makléř si chce ve své bance vyzvednout peníze. Dozvídá se, že banka byla odkoupena indickou  společností Bank of India, a že jeho účty jsou zablokovány v Dillí. Kafkovská komedie na půdorysu absurdní francouzské grotesky skvěle rozvádí původní nevinnou zápletku a dohání hlavní postavu téměř k šílenství.) (19:00)
    24.11. – Divadlo Bez zábradlí – Bernard Slade: Další roky ve stejnou dobu (režie: Jiří Menzel) (Volné pokračování úspěšné sexkomedie Každý rok ve stejnou dobu.) (19:00)
    24.11. – Divadlo na Prádle – PREMIÉRA – Bouře (19:30) 
    18.11. – Divadlo Ungelt – Edward Albee: Hra o manželství (režie: Ladislav Smoček) (O nelítostném manželském ringu, s Chantal Poullain a Jiřím Schmitzerem. Hra o manželství proslulého amerického autora Edwarda Albeeho.) (19:00)



Ve středu 20. 11. v 19:00 v sále konventu Milosrdných bratří

předvede Smíšená Kantiléna celý program z koncertů ve Slovinsku a Itálii. Kdo má rád renesanční polyfonie, přijde si na své, zpívají je opravdu skvěle. Aby ne, byli k tomu vedeni Ivanem Sedláčkem už od dětství. A já se těším, že si s nimi zase zahraju Ježka!

V neděli 24. 11. v 18:00 se můžete potkat se Soňou JÁNY.

Sejdeme se v Dělňáku v Židenicích (Jamborova 65). Soňa žije ve Finsku a k nám se dostane jen vzácně. Vracíme se k pořadu „Anjeli, ktorých stretávam“, do kterého se vejde všechno možné, sama jsem zvědavá, co dáme dohromady.

Na basu si s námi zhraje NpVŠ! A kdoví, kdo se ještě objeví.

 

Vážení hudební příznivci nejen z Bílovic a okolí, srdečně zvu všechny fanoušky BEATLES na poslechový večírek Lennon versus McCartney o vzájemné spolupráce i nekonečné rivalitě legendární autorské dvojice, jejichž hudba ani za 50 let nestihla zestárnout
KDY: pátek 22.listopadu od 18:30
KDE: fara,Tyršova 413,
Přijďte na cca dvouhodinovou hudební procházku nadějemi i pády 60.let od legendárního vystoupení pro královskou rodinu v r.1963 až ke dveřím Klubu osamělých srdcí seržanta Pepře, vrcholu jejich tvorby.
Na setkání se těší a slovem bude provázet
Richard Lank
www.buch.cz
www.bandzone.cz/matabrno
Pořádá obec Bílovice nad Svitavou ve spolupráci s farností Bílovice
http://www.bilovice-nad-svitavou.cz/
http://www.farnost-bilovice.cz.

NA POZVÁNÍ VAŠKA HORÁKA A JEHO PŘATEL

jsme se ocitli v Kostelci u Kyjova.

V místním kulturním domě se sešli místní spolu s kamarády z Domanína.

Pobyli, pojedli, pan farář provedl žehnání novému vínu, které se pak ochutnávalo.
Strýci měli vínka výborná a taky na ně byli patřičně a právem pyšní!

A zpívalo se a hrálo. Nebyla tam žádná televize, lidi si vystačili sami. Jirka fotil teletem:

Ráno bylo mlhavý a krajina se nořila jen pomalu.

V místním kostele jsme objevili vedle kůru skladiště, kde na skříni pokorně čekají figurky, až na ně přijde řada.


Dada a spol.
www.quakvarteto.cz

17.11. 2013 - Dr + pilní příznivci prasete

viditelné prase, viditelné prase, wwwprase prasisko viditelneprase wwwiditelneprase widitelneprase widitelné prase Viditelne.prase.cz Dušan Rouš